Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

идея

Active Member
Имам голямо количество уникален текст. Но структурата на сайта ми е такава, че не позволява да се пускат нови статии на много места.
Всъщност имам само една директория за новини и статии.
Това има ли значение за гугъл?
В смисъл до каква степен се оценява че новото съдържание излиза единствено само на едно място а останалите (около 95% от сайта) не се обновяват с нова информация?

Имам подготвени около 50 уникални статии по около 500 думи всяка.
Има ли значение че ще ги пусна само в една директория или да търся начин да ги разпределя из сайта някак си?

Благодаря
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Каква система е сайта?
По принцип можеш да вмъкнеш тект където си поискаш.
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Да, технически може да се вмъкне текст където си поискам. Но това е магазин - дизайнерски, логически, не е оправдано да вмъквам статии там където клиентите не им трябват.
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Защо не си направиш категория новини и там да ги публикуваш.Виждам, че и други онлайн магазини публикуват статии на сайта и пускат линка към статия във фейсбук да трупат трафик.
 
Най-логично е сайта ти да поеме логически контента. Или чрез категории от блога или чрез подстраници.

Най-важното според мен е да се следва логика, която потребителя бил искал да види. Това е, естествено, ще е добре да се помисли добре за интерлинкинга, за да може да се "адаптират" страници по-бързо към сайта. ;)
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Защо не си направиш категория новини и там да ги публикуваш..

Писал съм горе, че точно това е направено.
Но ми се струва че не е добре.
Цялата нова информация е само в директорията новини, а останалите 95% от директории и категории в сайта не се обновяват.


Най-логично е сайта ти да поеме логически контента. Или чрез категории от блога или чрез подстраници.
Най-важното според мен е да се следва логика, която потребителя бил искал да види. Това е, естествено, ще е добре да се помисли добре за интерлинкинга, за да може да се "адаптират" страници по-бързо към сайта. ;)

Това да го разбирам, че трябва да търся начин да вкарам статии и по другите категории, а не само в "новини". Така ли?
 
Re: От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Това да го разбирам, че трябва да търся начин да вкарам статии и по другите категории, а не само в "новини". Така ли?

Точно това е. Дори и ако имаш страници от типа на Защо да използвам ХХХ, и случайно в текста имаш някакви елементи, които са нещо от рода на "натурални продукти", може свободно да линкваш натам, ако контента е за това какво представляват. ;)

Дори и ако си водиш секции от сайта, в която може да добавиш дадена статия като подстраница, пак е опция. Иначе е ясно, че няма да се плесне директно в Новини, ще си в Новини -> Спорт -> Футбол и така. :)

Но света ми е да ги направиш добре адаптирани в сайта. Все едно са натурална част и винаги са били там. Това е достатъчно. ;)
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Имам голямо количество уникален текст. Но структурата на сайта ми е такава, че не позволява да се пускат нови статии на много места.
Всъщност имам само една директория за новини и статии.

Това ти е нужно, пускай ги там и нямаш проблеми.

Цялата нова информация е само в директорията новини, а останалите 95% от директории и категории в сайта не се обновяват.

Всичко е ОК, няма място за тревоги!

Това да го разбирам, че трябва да търся начин да вкарам статии и по другите категории, а не само в "новини". Така ли?

Не, това е грешка, според мен недей слуша другите, дават ти грешни съвети и ще те подведат.
 
От: Много уникален текст. Как да се разположи из сайта.

Какво ще рече много?

Аз имам страници в сайт с над 18к. думи :-o
 

Горе