Мобилен интернет за лаптоп

От: Мобилен интернет за лаптоп

Глобулите са зле от към 3G ... аз вчера направих един спийдтест на плажа и ми отчете почти 12 мб на виваком-а.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

С интерес ще изчакам да видя какво в крайна сметка си взел... 8)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Ами аз съм с мобилен интернет за лаптоп от мтел. досега проблеми не съм имала, дори си ъпдейтнах плана, за да имам повече трафик
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

По темата за покритието искам да кажа, че е донякъде божа работа. На вилата ми (голямо село край Своге и вилата е в центъра на селото) само Ментел имат ПОНЯКОГА покритие. А пък като ходих с приятели на една друга вила по родопските баири се оказа, че само Свиваком имат покритие.

Чисто финансово е най-изгодно да си вземеш интернет от своя мобилен оператор. Ще те таксува всеки месец, но излиза доста по-евтино, от заплащането на отделни месеци или отделен договор към друг оператор. Примерно интернета ми за таблета ми е от Глобул и ми струва 3 лв./месечно, но имам и план за още 25 лв./месец за телефон (с отделен интернет), плановете на телефоните на другите от семейството и разни други неща. За същото нещо в Ментел ми предлагат 24 лв./месец (там нямам договори). Със Свиваком нещата стоят по подобен начин.

Нямам наблюдения как стоят нещата след изчерпване на лимита на мегабайтите, защото на повечето места имам wi-fi покритие на познати или безплатни мрежи и си ги ползвам тях... Принципно мога да си увелича лимита за още някви левчета на месец, но след като и тоя не го изчерпвам (макс до 80% съм стигал) - не виждам смисъл.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Аз ползвам мобилният нет на Мтел от доста време и досега не съм имал проблем нито със скорост, нито с покритие, а не е като да не съм пътувал из страната.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Е, то в по-големите градове е ясно, че ще има мобилен интернет, в по-малките е интересно. Начи пътувал съм северна България много и то по-малките градчета, че и селца - искаш нет, имаш нет. Пробвах и надолу към Родопите - пак си беше на ниво нета. Сега ще пробвам как е на южното Черноморие, но мисля, че няма да има проблеми и там.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Според мен Глобул са най-добрите в това отношение и не е и толкова скъп :)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Вече около 2 месеца ползвам този на M-tel и съм доволен. Случайно попаднах на някаква промоция за 2,5 гб бърз трафик (заедно с домашен интернет, но него го отказах, просто няма да си пусна домашния интернет към тях докато съм жив). Интернет имаше навсякъде от където го пусках, само докато съм си в нас в София интернета е малко бавен(реших да го пробвам от нас, да видим как е).
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Съгласен съм. Аз дето не разбирах от интернет, преоткрих нещата откакто съм с Мтел. Много лесно се работи с флашката, а скоростта е чудесна.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Виваком - пълно покритие и добра скорост
Мтел - Добро покритие и чудесна скорост
Глобул - Лошо покритие и лоша скорост

Предпочитам Виваком :)
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Глобул нещо се излагат да, ама те са единствените без ТВ, нета им е по-зле от останалите (поне така чета и слушам познати), ако не купят Близу (както се говори) ще изостанат доста след Виваком и Мтел, които одавна предлагат комбинирани услуги.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Колеги, ако има някой от София, Надежда да ползва нет от МаксТелеком, моля да сподели впечатления.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Колеги, ако има някой от София, Надежда да ползва нет от МаксТелеком, моля да сподели впечатления.

Мой познат ги използва от Надежда 4 и е много доволен от услугите им. Но за протокола, той не се занимава със сайтове и т.н. Обикновен интернет потребител.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Няколко години вече съм на Макс телеком, доволна съм от интернета, най-важното не ми е спирал - максимум за няколко часа през тези години да е спирал по технически причини. Обаче се отказвам вече от него, имах двугодишен договор, който беше много добра оферта, но през това време счупихме флашката и се наложи да я платим - около 100 лв и то спестените парички от добрата оферта отидоха за новата флашка. Сега договора изтече и от следващия месец го спирам, защото не мога да треперя постоянно за целостта на флашката, а в момента мобилен нет не ми трябва, по-удобно ми е с булсатком и рутер.
 
Колеги, дайте идеи за мобилен интернет в момента.
Трябва ми за района на Вакарел и Ихтиман.
Да е без договор. Трябва ми само СИМ карта - имам си ЮСБ 3.5 Г модем.
Кой оператор е с най-добро 3/3.5 Г покритие?
Гледам офертите и малко се дразня. 10 лв за 8дни, 2 ГБ - мтел. Ебати тъпаците.
 
Re: От: Мобилен интернет за лаптоп

Мах телеком (ако не греша името) имат без договори мобилен и преди беше много добър.

Да имат вимакс във Вакарел и Ихиман, но не по средата където е вилната зона :)
 

Горе