Могат ли ме съдят ?

Iliq Jechev

New Member
Здравейте,
имам един въпрос:
могат ли да ме съдят ако да кажем в tumblr(или друга социална мрежа) регистрирам блог/акаунт с име facebook,google,microsoft и т.н. ?

Поздрави.
 
Ще се свържат с теб за това, ако случайно уронваш престижа и имиджа им. Като цяло не е много добре да се използва бранд име. Сещам се за един сайт paypalsucks.com, който го има от години и за момента не съм видял нещо да му се е случило. А не е от вчера.

За съдене, не мисля, но имай едно на ум. ;) Ако решат нещо, винаги могат да ти го изтрият или премахнат, което е много кофти. И няма какво да направиш защото първо си с тяхното име и втори - си на чужда платформа, което те прави уязвим. ;)
 
От: Могат ли ме съдят ?

Чак да те съдят, едва ли. Това са разходи.
Ако те забележат, и не те харесат, ще ти пишат по въпроса. Ако много се инатиш, ще пишат на съответния сайт. И най-вероятно собственика на сайта ще те бастиса.
Просто, лесно и ефективно. ;)
 
От: Могат ли ме съдят ?

А би ли ми обяснил какъв е проблема, физическо лице да ползва никнейм съвпадащ се името на някоя фирма. Сигурен съм, че почти всички ползвате нукнеймове вече ползвани от разни фирми по света. Очаквам да ми обясниш моята слепота на кой закон се дължи.
 
От: Могат ли ме съдят ?

А би ли ми обяснил какъв е проблема, физическо лице да ползва никнейм съвпадащ се името на някоя фирма. Сигурен съм, че почти всички ползвате нукнеймове вече ползвани от разни фирми по света. Очаквам да ми обясниш моята слепота на кой закон се дължи.

Кои всички и какви никове ползваме? Разбира се, че няма как да стане. Утре по форумите и социалните мрежи, ако лъсне някакъв нещастник с ник Coca-Cola да спами и да пише глупости, как според теб биха реагирали от компанията? Освен това могат ли изобщо да се регистрират такива марки (в смисъл свободни ли са?)
 

Горе