Мога ли да добавя рам на лаптоп?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте колеги,


Имам лаптоп DELL INSPIRON N5110 купен още през 2010 година за 1200 лв от магазини ЗОРА..

Имам 8 ГБ рам памет Intel core i-3 - 2310 CPU @ 2.10 GHZ

Така до сега не съм имал никакъв проблем с лаптопчето за тези близо 10 години освен да спре да ми работи батерията , лаптопа си бачка всеки ден по 14-16 часа..

поради тази причина не искам и да го сменям защото не се знае на какво ще попадне човек.. Въпроса ми е мога ли да добавям още РАМ памет към лаптопа?

Какви са оплакванията ми? Някои програми работят бавно като GSA RANKER , SCRAPEBOX , знам че могат да работят по бързо.. Примерно като пусна GSA , не мога да направя нищо друго на лаптопа , е мога но става бавно.. Ще се подобрили това нещо с увеличаване на рам памета? Другото нещо което е примерно отварянето на фейсбук и смяната от 1 страница в друга страница, става бавно, това дали ще се подобри? като цяло ще стане ли по бърз лаптопа? Какво друго мога да сменям? Или е наложително просто вече да си взема нов лаптоп и да туря на този един Linux?
 
Можеш да. Моят също е с 8 и му добавих още 4 и вече е друга машина. Преди редовно стига горната граница и ме караше да изгасям програми, за да мога да пусна нещо допълнително.
Игнорирай митовете за това, че рамта трябвало да бъде от същия производител, от същата партида и т.н. иначе нямало да работи правилно. Това е същата глупост като с батериите, които трябва да зареждаш 24 часа при първоначално зареждане. Отиваш в сервиз, казваш искам рам и това е.

Имаш ли SSD ? Това доста ще го забърза.
Но по скоро ме притеснява процесора ти. Моят е core i7 3610QM и му е трудно понякога, а този пръдливия i3 сигурно му се спира тока при малко повече работа.

По скоро се ориентирай към нещо ново. Миналата година избирах на приятелката ми и имаше страхотна оферта - един асус, quad core i5 с 8 рам и full hd екран + ссд за около 1000 лв ( губи ми се точната сума ), а е толкова лек че не го усещаш като го носиш с 1 ръка. С такава машинка ще си в 2050та сравнение с този i3 който имаш.
 
Можеш да. Моят също е с 8 и му добавих още 4 и вече е друга машина. Преди редовно стига горната граница и ме караше да изгасям програми, за да мога да пусна нещо допълнително.
Игнорирай митовете за това, че рамта трябвало да бъде от същия производител, от същата партида и т.н. иначе нямало да работи правилно. Това е същата глупост като с батериите, които трябва да зареждаш 24 часа при първоначално зареждане. Отиваш в сервиз, казваш искам рам и това е.

Имаш ли SSD ? Това доста ще го забърза.
Но по скоро ме притеснява процесора ти. Моят е core i7 3610QM и му е трудно понякога, а този пръдливия i3 сигурно му се спира тока при малко повече работа.

По скоро се ориентирай към нещо ново. Миналата година избирах на приятелката ми и имаше страхотна оферта - един асус, quad core i5 с 8 рам и full hd екран + ссд за около 1000 лв ( губи ми се точната сума ), а е толкова лек че не го усещаш като го носиш с 1 ръка. С такава машинка ще си в 2050та сравнение с този i3 който имаш.
Играл съм игри горе долу по 15 часа на ден, използвал съм програми по 2-3 т.н. Никога ама никога не е изгаснал този лаптоп колкото и да го натоварвам даже звука на вентилатора не се променя.. Със сигурност ако си купя лаптоп нов ще е ДЕЛЛ !! Като гледам рам памет цените не са много скъпи така че ще пробвам първо и след това вече ако не става ще гледам за нещо друго.
 
А при HP 250 G3 какъв UPGRADE мога да направя за хардуера
Имам 4GB Ram,Intel Celeron 2.16Ghz,
 
Можеш да. Моят също е с 8 и му добавих още 4 и вече е друга машина. Преди редовно стига горната граница и ме караше да изгасям програми, за да мога да пусна нещо допълнително.
Игнорирай митовете за това, че рамта трябвало да бъде от същия производител, от същата партида и т.н. иначе нямало да работи правилно. Това е същата глупост като с батериите, които трябва да зареждаш 24 часа при първоначално зареждане. Отиваш в сервиз, казваш искам рам и това е.
Това не е мит, но не важи във всеки един случай.
 
който иска мощ , не зависимо дали за игри , програми или квото и да е - десктоп. Аз моя съм го връзвал и към монитор и към 65 инча тв.
 
Допълнитела РАМ няма да забърза тая антика. Процесорчето е твърде слабо за да се справи с процеси (като бройка, натоварване и т.н.), които биха запълнили над 8 ГБ. Освен някой частен случай (едва ли).
 
Ей тая машина ще ми върши ли работа за следващите 5 години? да ползвам Примерно GSA scrapebox captcha monster captcha breaker и същото време да гледам филм по това време или да се ровя в интернет?


Как е като характеристики?
 
Спестили са от екрана. Останалите неща са супер-дупер. Ама на тия надути компоненти им ходи нещо от типа на 3к-4к резолюция екран.

Тоя вариант за същите пари е с подходящ екран:

 
Всички искат да цъкат игрички - не ги гледай че се правят на големите бизнесмени.
 

Горе