Мога ли да прогресирам с dublicate content?

От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Не се захващай:) Само с копкане не става, трябва и акъл...
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Не се захващай:) Само с копкане не става, трябва и акъл...

Естествено, че трябва и акъл .. трябва и сео и мео и всичко останало .. тва за другите неща го знам..

Питам за съдържание само? Дали с копкане от разчлични сайтове или с преразказ...?
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Ако "копкаш" пандата така здраво ще те нарита, че ще забравиш за онлайн бизнес за много дълго време. :)

Уникално съдържание с пререзказани статии, които да минават copyscape - това ти трябва.
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Абе, човекът пита дали ще успее, не му давайте съвети... По темата - не, няма да успееш с copy paste.
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Може, ама ако ти можеше, нямаше да питаш. Не че нещо, ама е малко по-сложно, отколкото си представяш, плюс че не е с никак дълготраен ефект.
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Може!
Но не разчитай на посещения от Google
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Много е нестабилно. Ту ще имаш трафик ту не. Чат пат някое наказание на някой сайтове. Просто не си струва труда, а си е доста труд.
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Искам да питам ако копкам съдържанийце от тук от там Гугъл ще ме намести ли измежду тия сайтове от където копкам?

Или да не се захващам?

Е ти луд ли си? :)
Най-много да си изгубиш времето
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Можеш да прогресираш, разбира се - стига да те устройва този ъгъл на гледната точка - към пясъчника
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Можеш :)

Заебаваш големия Г и другите търсачки като даваш на всичко no-follow, после буквално copy/paste статии на широка тематика в твоя блог/сайт. От къде идва трафика? От яко спам в twitter, facebook и куп други социални мрежи, форуми, блогове, торент тракери, IRC и т.н. Може да си купиш и бая рекламка в някоя фб група/страница/туитър или направо да си купиш целите акаунти. Ако си по-нагъл директно купуваш и пляскаш банери или чрез PPC(ако мине). Естествено не пропускаш и спам по пощата със стотици хиляди писма.

Как става реално всичко това без да те н**б*т и как ще монетизираш? Както казаха някои по-горе - трябва и акъл :]

Познавам хора, които още си печелят по традиционния аутоблог начин, че се и индексират в Г. Като цяло аутоблогинга не е съвсем мъртъв, както смятат някои, просто сега е привилегия за ограничен брой тарикати :]
 
Последно редактирано:
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Практически доказано, че може.
Имам два сайта, всеки с 80% копи-пейстнато съдържание без преразказ, класиращи се ужасно добре в Г.
И двата сайта са с ПР3 и основният си трафик (около 98%) идва от търсачки.
Разбира се, вложено е доста в SEO оптимизацията (предимно онпейдж).

Имам и трети сайт, агрегатор на малки обяви. 100% дублирано копи пейст съдържание. Ужасно зле се класира и прави микроскопичен трафик.
Има само базисна SEO оптимизация. Не съм опитвал да го пораздвижа, защото ми се струва, че този тип сайтове (агрегатор), нямат потенциал за по-добро класиране в търсачките.
 
От: Мога ли да прогресирам с dublicate content?

Може, ако имаш голям и доказал се във времето сайт. Дори можеш да излезнеш и преди източника на оригинала. Но нали се сещаш, че това няма как да стане за 2-3 месеца. А и трябва да си навътре в нещата и да поназнайваш "туй-унуй". По-добре не се занимавай с глупости. Вземи да създадеш нещо със собствения си акъл. Ще си полезен и на себе си.
п.с. Написал съм хиляди авторски статии и направо ми е омръзнало от хора дето копират, понякога и с грешките. Тия дни медии дето ги мислех за "сериозни", ги хващам да ми копират статиите най-нагло.
 

Горе