Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Тази цялата простотия в София ли се случи? За първи път чувам подобно нещо :(

Пловдив се разиграва
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Съжалявам че се потретвам или попетвам ама не се сдържам - Нема такава държава и нема и да има бизнес и има да си се чудят що безработицата скача - а гледам че Веда чете и после пак ще вика не е толкова лошо.

Регистрацията по ДДС в УК я направих онлайн никой не си е и помислял че може да ти прави проверки само щото евентуално може да си престъпник.

ДДС-то се внася на три месеца - Като дойде датата за първото подаване на декларация и за плащане се обадиха по телефона от данъчните да подсетят да не пропусна срока щото е за първи път и да попитат дали имам нужда от помощ при попълването ако не ползвам счетоводител

От доста време се каня и да пусна едно видео как може в Лондон да се продава прясно месо на сергия върху найлон - И е крайно време да се усетим че вече 15 годни ни ебат през гащите с вазелина - така искат от ЕУ

И аз разбирам да беше с цел да съберат повече данъци иди доди - Проблема е че повечето неща са направени само с една единствена цел да се убие дребният бизнес и да се намира работа на чиновници дето да ходят да пишат глоби
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Не само дребния бизнес страда, и едрия като види какви закони има, хич няма да иска да инвестира и да извършва дейност в България.
 
Re: От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Съжалявам че се потретвам или попетвам ама не се сдържам - Нема такава държава и нема и да има бизнес и има да си се чудят що безработицата скача - а гледам че Веда чете и после пак ще вика не е толкова лошо.

Регистрацията по ДДС в УК я направих онлайн никой не си е и помислял че може да ти прави проверки само щото евентуално може да си престъпник.

ДДС-то се внася на три месеца - Като дойде датата за първото подаване на декларация и за плащане се обадиха по телефона от данъчните да подсетят да не пропусна срока щото е за първи път и да попитат дали имам нужда от помощ при попълването ако не ползвам счетоводител

От доста време се каня и да пусна едно видео как може в Лондон да се продава прясно месо на сергия върху найлон - И е крайно време да се усетим че вече 15 годни ни ебат през гащите с вазелина - така искат от ЕУ

И аз разбирам да беше с цел да съберат повече данъци иди доди - Проблема е че повечето неща са направени само с една единствена цел да се убие дребният бизнес и да се намира работа на чиновници дето да ходят да пишат глоби

И на мен ми изглежда това да дойдат да те преслушат като все едноче чичкото от държавна сигурност минава да те преслуша... явно в НАП са запазили тази стара практита (винаги съм се чудел какъв е този съсед дето от време на време минава през на и други съседи) и тои точно така казваше кога пак ще мине да види как са нещата... чак като комунизЪма падна и чичкото спря да минава нашите ми казаха че бил от ДС

Иначе мен за Англииска фирма ме притеснява как ще оправя счетоводството като не съм на място... да не объркам нещо и да ми шляпнат някаква глоба

(добави че електронен подпис какъвт има в България няма)
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Защо видеото е снимано като че ли е незаконно да се снима? Нима там има някакви други закони, които не разрешават свободното снимане на обществени и публични места?
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Хепи не знам дали е законно да се снима свободно без тяхно разрешение или не е - може да се окаже че им нарушавам личните права

Но и да е законно на мен ще ми е неудобно да се изтипосам пред тях най нагло и да ги снимам от упор - В крайна сметка те не правят нещо незаконно това че в БГ вече е забранено да кихнеш преди да си казал извинете е отделен въпрос
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Ами твоите лични права (да събираш и споделяш информация)?

Журналистка защити правото си да снима

http://dariknews.bg каза:
В конкретния случай Камелия Обретенова не само не е нарушила нечии конституционни права, а чрез полицейската забрана са били нарушени правата й да получава и разпространява информация като гражданин и да упражнява свободно своята професия на журналист. Те са защитени не само в Конституцията на Република България, но и в Хартата на основните права на Европейския съюз и Европейската харта за защита правата на човека и основните свободи.

Ти гражданин ли си или поданик (на английската кралица)?
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Хепи ако исках да съм поданик на някого щях да си седя в БГ и можех да бъда горд поданик на негово величество Буда :)

Не разбирам обаче какво толкова те мъчи как е сниман клипът - така съм преценил така съм го снимал ако не ти харесва пазари в Лондон колкото искаш мини и ги снимай както ти е на тебе кеф
 
От: Re: От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Няма какво да се притесняваш с английското счетоводство. Има си счетоводители, плащаш си таксата и си гледаш бизнеса. Всичко е онлайн!
А най-интересното е че глобите им са доста скромни в сравнение с БГ, естествено когато не става въпрос за шашми в големи размери
 
От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Аз съм регистриран по ЗДДС като физическо лице.

От НАП ще дойдат ли у дома да ме проверят?

Има ли такъв прецедент?

(Не съм регистриран като ЕТ, нямам българска фирма, регистрацията ми е като физическо лице; регистриран съм като самоосигуряващ се.)
 
От: Re: От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Иначе мен за Англииска фирма ме притеснява как ще оправя счетоводството като не съм на място... да не объркам нещо и да ми шляпнат някаква глоба

Онзи ден се запознах с българин счетоводител, живеещ и обслужващ българи с фирми в Англия.
 
От: От: Мога ли да пусна жалба срещу глупостите на НАП?

Аз съм регистриран по ЗДДС като физическо лице.

От НАП ще дойдат ли у дома да ме проверят?

Има ли такъв прецедент?

(Не съм регистриран като ЕТ, нямам българска фирма, регистрацията ми е като физическо лице; регистриран съм като самоосигуряващ се.)

Българските закони, вместо императивни, съдържат много тълкувателни елементи: несъобразена скорост - могат да те глобят за много ниска скорост; неправилно използване на светлините - при позволена висока скорост да те глобят за движение с дълги светлини...

Или писачитге на закони са юродиви, или е официален тормоз.
 

Горе