Мога ли да рекламирам книга през фирмата си?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Предстои издаване на няколко електронни книги.
Искам да ги пусна в сайтовете за групово пазаруване.
Мога ли да го направя през фирмата ми?
В смисъл какво трябва да се направи - да се сключи договор за реклама с автора или нещо друго?
На сайтовете за групово пазаруване, фирмата ми ще издаде фактура за рекламна дейност, но не съм наясно какво трябва да направя?
 
Ще е нужно да се договориш със сайтовете, с които ще искаш да си партнираш в тази насока. Според мен няма да имаш проблем, ако им се види атрактивна офертата и определено ще искат с фирма да работят. Подготви си продукта и се свържи с тях. То няма какво друго да се прави. Естествено, ще договорите цени, условия и каквото е нужно, за да сте доволни и двете страни.
 
Ще е нужно да се договориш със сайтовете, с които ще искаш да си партнираш в тази насока. Според мен няма да имаш проблем, ако им се види атрактивна офертата и определено ще искат с фирма да работят. Подготви си продукта и се свържи с тях. То няма какво друго да се прави. Естествено, ще договорите цени, условия и каквото е нужно, за да сте доволни и двете страни.
А, между фирмата и автора не трябва ли да се сключи някакъв договор, чрез който фирмата може да продава книгата в сайтовете за групово пазаруване или някъде другаде? Може би граждански или авторски.
 
А, между фирмата и автора не трябва ли да се сключи някакъв договор, чрез който фирмата може да продава книгата в сайтовете за групово пазаруване или някъде другаде? Може би граждански или авторски.
За какво ви е договор?Трябва само да ви издаде фактура за продадената стока.Първо си проверете условията на сайтовете за групуво пазаруване , мисля че трудно ще излезете на печалба с условията който предлагат.
 
За какво ви е договор?Трябва само да ви издаде фактура за продадената стока.Първо си проверете условията на сайтовете за групуво пазаруване , мисля че трудно ще излезете на печалба с условията който предлагат.
Съгласна съм. Но, като ми се издаде фактура за продадената стока, как да я осчетоводя, като дефакто стоката не е купена? В случая имам стока, която е на физическо лице, затова си мислех,че може би трябва да се направи договор за преостъпване на авторските права срещу възнаграждение за автора след продажбата от сайта за групово пазаруване.
 

Горе