Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

advaworx

Active Member
Здравейте,
или по-скоро - Добро утро!

Искам да ви попитам дали мога да отида в банката и от там да си внеса пари в пейпал акаунта ? Към Първа Инвестиционна Банка съм.

Благодаря ви предварително за отговорите :)

:)
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Не е препоръчително да държиш пари в PayPal акаунта си, защото когато ти го блокират няма да можеш да ползваш тези пари.

Когато искаш да си купиш нещо (или да пратиш пари на някого) PayPal дръпва пари от банковата ти карта и ги изпраща, на когото трябва.

Ако много държиш да имаш пари в PayPal акаунта си можеш да изпратиш пари на някой и после той да ти ги прати в обратна посока (разбира се ще платиш комисионна за това). Обаче ако маймуните по поддръжката научат може да ти блокират акаунта.

http://www.paypalsucks.com/
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

А защо да ми го блокират ? 0_o

ПП - уф човек, разгледах сайта от линка, който си пуснал и направо ми се спече настроението.. ;d
И какво ? Има огромен шанс 1 ден да се събудия и всичката кинта да е заминала ? ;x
 
Последно редактирано:
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Не точно "всичката кинта да е заминала". Парите ще са си там, обаче няма да можеш да ги харчиш/прехвърляш/теглиш около два месеца (ако останат доволни от сканираните документи, които ще им пратиш). Може да се инатят и да искат задължително да им пратиш документите по факс (има и такива случаи).

Затова е добре да не държиш пари в акаунта си (но няма проблем да купуваш разни неща - парите ще се дърпат от картовата сметка - тях няма как да ти ги замразят)..
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

А какво най-често може да бъде повод да ми блокират акаунта ?
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

  • Влизаш от IP адрес, от който е влизал някой, за който се знае, че е правил лоши неща.
  • Влизаш от IP адрес в друга държава
  • Влизаш от IP адрес, който е в списъка с VPN
  • Влизаш от IP адрес, от който влизат няколко потребителя
  • Изпратил си пари на съмнителен потребител
  • Получил си пари на съмнителен потребител
  • Получил си или си изпратил твърде много пари
  • Някой от техническата поддръжка просто е решил, че твоя акаунт ще се блокира
  • Генератора на случайни числа е извел номера на твоя акаунт
  • Ползваш прокси
  • Ползваш VPN
  • Много други (вж. картинката с маймуните на paypalsucks.com за повече причини)
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Аз така и не разбрах с колко пари си изгорял, че толкова плюеш против него.
 
От: От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

  • Влизаш от IP адрес, от който е влизал някой, за който се знае, че е правил лоши неща.
  • Влизаш от IP адрес в друга държава
  • Влизаш от IP адрес, който е в списъка с VPN
  • Влизаш от IP адрес, от който влизат няколко потребителя
  • Изпратил си пари на съмнителен потребител
  • Получил си пари на съмнителен потребител
  • Получил си или си изпратил твърде много пари
  • Някой от техническата поддръжка просто е решил, че твоя акаунт ще се блокира
  • Генератора на случайни числа е извел номера на твоя акаунт
  • Ползваш прокси
  • Ползваш VPN
  • Много други (вж. картинката с маймуните на paypalsucks.com за повече причини)

има още 1 пункт - трампил си пари с други платежни системи!
аз от 6 месеца чакам да ми дадат да си взема поне моето след блокировката - на 16-ти април стават точно 180 дни - трябваше да напиша 10-15 писма за да получа точна дата - а КОЙ МИ НАПИСА ДАТАТА не е истина!!!!! техен мениджър ми драсна няколко нешаблонни реда с НАД ДЕСЕТ ГРЕШКИ В АНГЛИЙСКИЯ - ето цитат:

"Dear Vladimir Danev,

Hello my name is Oscar, bla bla ba....

We check your account end this limitation was on Oct. 16, 2009, for you
take your money will be on April 16, 2010, and you going to received a
notification about this by e-mail...."

сега разбра ли, братчет, защо на всички отговарят с шаблони? защото мениджърите им са неграмотни индийци или мексиканци, работещи за 1 долар на час!
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Ох мама му стара, тегля абсолютно всичко и го прехвърлям в картата.. направо ми се сви сърцето :D
Аз попитах happyslacker на л.с., но да попитам и тук, че не знам кога ще ми отговори.
Ако си изтегля абсолютно всички пари от пейпал акаунта и ги метна в картата не могат да ми направят нищо нали ? В смисъл.. да ми блокират парите там или нещо такова. И вторият ми въпрос - ако нямам нито 1 цент в пейпал акаунта, а всичките ми пари са картата ще мога ли да пазарувам от ebay ?
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Аз така и не разбрах с колко пари си изгорял, че толкова плюеш против него.

Държаха ми акаунта замразен над дава месеца. И трябваше да им пиша няколко електронни писма и да им пращам сканирани документи, които са влизали в пощенската ми кутия - сметки за телефон, парно, писмо от банката и т.н.

Ако си изтегля абсолютно всички пари от пейпал акаунта и ги метна в картата не могат да ми направят нищо нали ?

Могат. Мисля, че в този форум бях чел оплакване как след получаване на парите, изтеглянето им в картата, изтеглянето им от банката и "friendly fraud" от страна на клиента, PayPal заплашват изтеглилия парите (накратко "жертвата") със съд и принудително вземане (съдия изпълнител), ако не върне парите обратно (от PayPal са върнали парите обратно на измамника и сега баланса на жертвата е отрицателен).

Ето така работи системата им за защита от измами - ползва се за извършване на измами.
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Еб@ло си е майката демек.. :\
Аз не пазарувам, често от интернет, нито пък продавам нещо, така че, се надявам шанса да е малък да ми се стовари такова главоболие..
Тегля всичко и каквото стане..
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

"Hello my name is Oscar, bla bla ba....

We check your account end this limitation was on Oct. 16, 2009, for you
take your money will be on April 16, 2010, and you going to received a
notification about this by e-mail...."

Хахахаxaаа :D
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

Проблема с картите е, че например ако пращам от пейпал ми взимат 10 цента на $10, а от картата - $1,10, което си е преебавка.

Аз в ПейПал-а си имам по $40-50 за дребни уебмастерски "покупки" и това е. Ако реша да пазарувам, например от ибей, хоп отивам, вкарвам си пари и през картата. И без това разходите се поемат от продавача.
 
От: Мога ли да си преведа пари в пейпал от..

За какво ти взимат ? Да пращаш пари на някой или да пазаруваш ? Аз си плащам нещата които копувам от ебай и не ми взима никакви такси за транзакцията . Също така ако маркираш пращането на пари към друг потребител като gift не ти взима пак никакви такси .
 

Горе