Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Martin3s

Member
Може ли някой, да ми каже как да настроя модула да ми изчислява цена, спрямо цени на куриерска фира. До офис ми е ясно как трябва да стане, но не знам как да го настроя да изчислява цена, ако клиента желае да поръча до адрес.


П.С.
Причината да премина към този модул, е неефективността на Econt модула. Многобройни пъти е писано, че този модул гони клиентите - аз потвърждавам. Съветвам модула да не се ползва - на ден по няколко пъти ми звънят, да ме информират, че не могат, не знаят как да поръчат.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Има го вградено в ОК - доставка базирана на тегло. Просто слагаш цените като до адрес. За 4 години нямам 1 да се е обадил да пита защо му е по-евтино до офис. Просто се радват, че са спестили.
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

:D Имаш право, но ме притеснява да не се изплашат клиентите от генерираната цена ;)
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Аз ползвам един руски модул https://opencartforum.com/files/file/1237-доставка-плюс/

И той ми позволява да сетна цена базирана на тегло до офис на Еконт и до адрес.
Цената пак е приблизителна защото в формулата не може да вкараш % на наложения платеж и горивото ама все пак е много по-добре ...
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

:D Имаш право, но ме притеснява да не се изплашат клиентите от генерираната цена ;)


Като са толкова плашливи - слагай им фиксирана цена 5лв до офис, над еди колко си пари - безплатно и ги пускай да пасат по тучните поляни. Ай да им треперим само. А не ги е страх, че някой китаец ще ги завлече, нали? Само тук ги е страх....
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

С quickchek на Journal не става. СТАН може ли да помогнеш.
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Като са толкова плашливи - слагай им фиксирана цена 5лв до офис, над еди колко си пари - безплатно и ги пускай да пасат по тучните поляни. Ай да им треперим само. А не ги е страх, че някой китаец ще ги завлече, нали? Само тук ги е страх....

Китаец не ме е завличал, ама булгаристанец да.
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Оправих го, не знам как, но стана ;)
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Проблема стои, на някой компютри работи, на други не. В една и съща мрежа, на компютъра, с който е ровено в админа - изкарва цена, на другите не.
Много странен проблем.
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Проблема стои, на някой компютри работи, на други не. В една и съща мрежа, на компютъра, с който е ровено в админа - изкарва цена, на другите не.
Много странен проблем.

Да ти потвърдя:
Внимание: Не са налични възможности за доставка. Моля, свържете се с нас за съдействие!
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Няма оправия това чудо, на моя комп дава цена, на всеки един друг - не дава цена?
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Ще вмъкна пояснение. Когато е с quickchek на Journal и сайта се отвори от нов потребител - системата не предлага начини на доставка. Ако премахна бързата поръчка на Journal, то същия потребител ще вижда начини на доставка и ще може да си направи поръчка. Дотук добре, ще кажем, че просто няма да ползвам бързата поръчка. Да, ама като върна бързата поръчка, същия тоя потребител вече вижда и начина на доставка.
Не намирам логика в тази аномалия.
Аз ли пропускам нещо?
 
От: Модули за доставка, базирана на тегло OPENCART

Че къде е тази опция на Журнала за бърза поръчка - да не би да имаш в предвид поръчка на една страница
Имаш освен модул базиран на тегло и Citylink - дали той няма да ти свърши работа като смениш текста
 
Последно редактирано:

Горе