Модул за подобряване на скоростта на сайт на OpenCart

ivelin123

Active Member
Здравейте, бихте ли ми препоръчали модул с който да подобря скоростта на сайт на OpenCart ? Ползвах NitroPack, но прави проблем с моята тема. Темата на сайта ми е Journal V3, а версията на opencart e 3.0.2
 
ъп :)
 
Повечето опенкарт девелопъри твърдят, че това може би най-нескопосано написаната тема. Дизайн, визия, UX супер, но спъната много.

Гледам, че някои с тази тема, в нета, дискутират този модул: https://www.opencart.com/index.php?...sion_id=8068&filter_category_id=8&sort=rating

Честно казано не съм го пробвал, не знам дали ще се получи, но не пречи да се тества. Други пишат, че са сложили магазина си на мощни машини, с което са си решили проблема. Не много умно, но все пак нещо, след като вече си на него и си минал някакъв добър брой продукти. :)
 
Повечето опенкарт девелопъри твърдят, че това може би най-нескопосано написаната тема. Дизайн, визия, UX супер, но спъната много.

Гледам, че някои с тази тема, в нета, дискутират този модул: https://www.opencart.com/index.php?...sion_id=8068&filter_category_id=8&sort=rating

Честно казано не съм го пробвал, не знам дали ще се получи, но не пречи да се тества. Други пишат, че са сложили магазина си на мощни машини, с което са си решили проблема. Не много умно, но все пак нещо, след като вече си на него и си минал някакъв добър брой продукти. :)

Най-вероятно тези "девелопъри" не са такива, повечето ползват nulled тема, масово срещам тази практика в България. Към WordPress е дори нормално да пляскаш теми и модули от руски сайтове и дори не го намират за нещо грешно, а за напълно нормално. Lightning е най-силният оптимизатор и най-лошият ако попадне в човек без опит, ние инсталираме само него и през години сме пуснали над 1700 доклада за проблеми към devs mx, прочем сме срещали доста инсталации на "девелопъри" на този модул, направили следните големи грешки: Не провелики каналите на магазина, не проверли модулите и количката, клиента след 8 месеца разбира, че на всеки 5 клиента 2-ма не могат да поръчат защото излиза Javascript грешка, просто защото "девелопъра" не е направил изключение на определен код за facebook. Много трябва да се внимава с тези оптимизатори, ако човек си няма на идея какво инсталира към тази част, може да излезе скъпо. Проблема за 5 тях клиенти на 2 губещи разбрахме, чрез hotjar, иначе проблема може да продължи с години.

Иначе е добър съвет за оптимизатор.

Поздрави,
Станимир И
 
Няма готово решение. Journal V3 си има система за кеширане - ползват това.
Ако искате магазина Ви да зарежда наистина бързо - под 50ms. няма как да стане с готов модул за 20-30$.
Мога да Ви покажа проект, върху който работя и да видите скороста - 40-45ms за страницата с продукти.
 
махни Journal V3
за Бога братя не ползвайте откровени лъжи като NitroPack
За да се подобри скоростта на зареждане трябва да си промените разбирането за онлайн бизнеса, UX и потребителско поведение. После нещата сами ще се подредят в главата ви. Успех!
 
Повечето опенкарт девелопъри твърдят, че това може би най-нескопосано написаната тема. Дизайн, визия, UX супер, но спъната много.
Моето мнение за самия OpenCart е такова. Изглежда ок, но е много скапано направена платформа.
 
махни Journal V3
за Бога братя не ползвайте откровени лъжи като NitroPack
За да се подобри скоростта на зареждане трябва да си промените разбирането за онлайн бизнеса, UX и потребителско поведение. После нещата сами ще се подредят в главата ви. Успех!
За жалост не знаех, че е толкова бъгава тема. Човека който правеше сайта ми я сложи...
 

Горе