Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

k3i0ki

Guest
Здравейте,
Може би от заглавието става ясно, но все пак да поясня.
Повечето хора в този форум имат домейни някой 1, други 100.
Рано или късно идва момент, когато искаме да продадем част или всичките си домейни.
И точно защото домейна е уникален, веднъж закупили го реално можем да го продадем доста над цената, която сме заплатили преди месеци, години, а може би и дни.
Редица са факторите за сформиране на цената за продан като page rang, работещ сайт, приходи и разбира се не на последно място име.
Да предположим, че някой е закупил домейн който е освободен за регистрация преди броени минути например www.sex.com. Не случайно давам този пример тъй като ако не ме лъже паметта, това е най - скъпо продадения домейн за около $ 13 млн.
До тук добре, както се казва секса продава. Но да речем, че page rang е n/a нямаме реално работещ сайт респективно нямаме и приход, но пък за сметка на това имаме много търсения за ключовата дума sex.
Логично е, да решим да продадем домейна или да разработим уеб сайт чрез който да печелим пари.
Избираме да продадем домейна.
Без page rang, без сайт.
Ще можем ли да го продадем на висока цена или само хубавото му име не стига?
Или напротив?
Ще ми е интересно, ако се заформи една дискусия.
Защото забелязвам, че във форума се развива търговията с домейни, което може само да ни радва.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Когато няма обективни фактори по които да се оцени един домейн, тогава се гледа ПОТЕНЦИАЛА както казват тук във форума.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

За да му вземеш пари домейна наистина трябва да е лесно запомнящ се, с ключова дума в нишата, но пак ще е трудно.
От това което съм забелязал че правят някои колеги, е да купуват домейни на кило, да слагат на тях или страница с текст и/или да фреймват топ сайтове в нишата и като хванат пр и излезнат в първа страница да продават .
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Може да го продадеш само заради името, разбира се, трябва да попаднеш на човек, който е готов да го купи на всяка цена, така наречения "end user" (човек, който ще го разработва, а не да го продава), така ще достигнеш най-високата цена за домейна. За да регистрираш домейн, който смяташ да продаваш, трябва да си на точното място и точното време, т.е. да предвидиш няколко хода напред търсенията на фирмите - "end user".

Пример за някои продажбите от миналата седмица:

Reported Domain Sales - Mon. Oct. 17, 2011 - Sun. Oct. 23, 2011

WhistleStop.com - $45,250
Cocomo.com - $33,000
TriSport.com - $30,000
Shersingh.com - $25,000
ChinaTrip.com - $21,000
ChinaGuide.com - $20,000
CMCHealth.com - $20,000
Averages.com - $20,000
MarketingLand.com - $20,000

а тук са най-скъпо продаваните домейни

http://www.domaining.com/topsales/

повечето от тях за купени заради името
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

и аз като си продам моя домейн ще ви се похваля
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Sun.com = 2 000 000 $
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Не случайно давам този пример тъй като ако не ме лъже паметта, това е най - скъпо продадения домейн за около $ 13 млн.
А аз доколкото знам отдавна не е най-скъпо продадения. До преди време - да, но вече е на 4-то място според това.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Май няма еднозначно мнение по темата. Интересно ми е как стоят нещата на бг пазара.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Май няма еднозначно мнение по темата. Интересно ми е как стоят нещата на бг пазара.
Е как стоят нещата на БГ пазара :) е ясно, селски тарикати правят проба да купят всеки домейн на 1/10 от цената му и обикновено заявяват, че ще си регнат по-хубав в нишата почти без пари :) .. в БГ всички могат и умеят всичко :) . Кой средностатистически българин вика водопроводчик преди да се пробва сам да си оправи канализацията, с помощта на комшията, приятели, братовчеди и далечни познати, за които е чул, че работят почти без пари, докато накрая все пак не опре до професионалния водопроводчик :)
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

То има ли друга причина да вземеш много пари за домейна си , ако не заради името?
 
Последно редактирано:
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Да,ако е с добро ПР.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Да,ако е с добро ПР.

Хич нв съм съгласен.

Важен е бранда, важни са keywords - global/broad search volume. Все неща които образуват името, но не и PR.

Пълно е с боклуци от рода на hdjkhdfjdf.com с PR3, 4 дори 5. Харесва ли ти този домейн, а ще хареса ли на твоите посетители, ще го запомнят ли?
PR е нещо временно днес е 4 утре 1. Може да окаже тежест в цената на домейна, но не и да бъде главната причина заради която да го купиш.

Хубав домейн = хубав type in трафик.
Това е най-чистия, най-таргетиран трафик. По-малко инвестиции, по-малко изгубено време, без главоболия с Panda ъпдейти и други глупости.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

може разбира се но трябва настина да е яко :) името аз съм продавал много имена с клучови думи без PR без сео и посетители голички домейни само заради името
 
Последно редактирано:
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Струва ли си да платя за membership в domaining.com да продавам там или да чакам аукциона в седо, как мислите?
Някой ще сподели ли опит при продан на домейни?
Имам няколко домейна които са добри, но нямам времето да се занимавам с тях, направих грешката да започна да се занимавам с много неща наведнъж и се озовах в една страшна каша от много домейни и много недовършени сайтове :/ и искам дори за по ниски цени да ги продам повечето домейни за да осигуря бъдеще на другите :)
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Аз определено бих си купил домейн, само заради хубавото име, без да взимам под внимание фактори катоPR и уебсайт.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

аз имам едно домейнче и все още не мога да му определя цена ....
тука пуснах тема : http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30922

ще съм благодарен ,ако дадете оферта или само оценка според вас

Мерси
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

4 fb.com $8,500,000 Facebook, Inc. September 2010
За мен това е най скъпия домейн.
Две букви, нищо не значещи, без всякакъв смисъл. По 4 милиона и четвърт на буква - какво повече може да иска човек... 8) :D
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Хубавият домейн си е хубав. Не е задължително, да е някоя много търсена дума. Плюс е, ако домейнът е кратък, значи нещо лесно запомнящо се и съответно ако наистина те потърси човек, който има големи планове и идеи за този домейн. Такъв човек може да даде най-много пари. Аз имам един хубав .bg домейн, но ще го пазя докато не измисля идея, подходяща за него, тъй като се запомня много лесно. Или ще чакам да ме потърси някой, който е готов да плати цена за която да съм склонен да се разделя с него. Понякога в домейна се крие сила, която може да ти помогне много в развитието на голям и популярен сайт с който да спечелиш огромни суми. Домейн, който ти хване окото и е наистина уникален и кратък не е за изпускане, независимо, че все още нямаш планове за него.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Най-вайното е да има добро ПР.
 
От: Можем ли да продадем домейн скъпо само заради хубавото му име?

Здравейте,
Забелязвам, че наистина няма еднозначни мнения по темата, за това ще подходя по следния начин: Ще ви кажа няколко имена, а вие съответно, можете да съобщавате приблизителна цена разбира се, можете и да не го правите. Държа да вметна, че тук не става въпрос за продажба, а за оценка.
cars.com
scooter.com
moneyrate.com
money-rate.info
shoping.com
bank-account.info
Може и някой, да са свободни, но това в случая не е от значение.
 

Горе