Може ли да изкажете мнение за сайт?

Jnr88

Member
Здравейте!
Преди по-малко от година за първи път започнах да чета форума и ми дойде идея да направя новинарски сайт. Потърсих човек тук, който разбира от Wordpress да настрои изцяло тема и да я пригоди според желанието ми. Доверих се на delindadar, която се отзова напълно и за кратко време създаде всичко. Дори ми помогна да се науча как да се справям сам с поддръжката и промяната на облика на сайта. Изказвам голяма благодарност на нея и на Blinky за съветите и помощта, която оказаха.

От два месеца насам започнах редовно да качвам статии и въпреки че все още нямам голям екип за сайта, се справяме. Имам идея за много неща, които да се направят за него, но бих искал да чуя и вашето мнение, съвети и критика. За съжаление създателите на темата не са помислили за някои дефекти и липси - като това, че статиите на начална страница не се подравняват, а седят малко накриво, когато са с различна дължина на заглавията и едно от най-важните неща - нямат намерение да слагат брояч на прочитанията.
Синият фон отзад го сложих в момента, защото имам идея там да се позиционира реклама тип Wallpaper.

drum.bg

Надявам се тази тема да не бъде приета като реклама, защото нямам за цел да трупам голям трафик, преди да бъде завършен изцяло :)

Благодаря предварително!
 
От: Може ли да изкажете мнение за сайт?

Уиджета на esky може да му зададеш фиксирана височина да не подскача така сайдбара като се сменя на Билети/Хотели.
И защо не разшириш малко целия сайт?
 
От: Може ли да изкажете мнение за сайт?

Сайта на пръв поглед е красив, но все пак си личи че е правен от непрофесионалист. Ако желаеш наистина да печелиш пари, то трябва задължително да започнеш да изучаваш тънкостите на дизайна. При контент сайтовете (новини, блогове, картинки, уроци и т.н) нещото, което печели 60% от приходите от реклама то това е дизайна. Трябва да знаеш къде какви реклами да сложиш, как да ги представиш на потребителя и най - важното е дизайна на няма дребни детайли, който да те ядосат. Твоя сайт има много такива сигурен съм, въпреки че забелязах два и си тръгнах от сайта.
 
От: Може ли да изкажете мнение за сайт?

Уиджета на esky може да му зададеш фиксирана височина да не подскача така сайдбара като се сменя на Билети/Хотели.
И защо не разшириш малко целия сайт?

Ще го оправя това :) Иначе сайтът беше широк, но го направих boxed view, за да се сложи реклама отстрани :) Благодаря за мнението :)

Сайта на пръв поглед е красив, но все пак си личи че е правен от непрофесионалист. Ако желаеш наистина да печелиш пари, то трябва задължително да започнеш да изучаваш тънкостите на дизайна. При контент сайтовете (новини, блогове, картинки, уроци и т.н) нещото, което печели 60% от приходите от реклама то това е дизайна. Трябва да знаеш къде какви реклами да сложиш, как да ги представиш на потребителя и най - важното е дизайна на няма дребни детайли, който да те ядосат. Твоя сайт има много такива сигурен съм, въпреки че забелязах два и си тръгнах от сайта.

Ще обърна внимание и ще взема повече да прочета относно дизайна :) Има дребни детайли, които ме дразнят и ще ги махна със сигурност :)
 
От: Може ли да изкажете мнение за сайт?

1) http://demo.orange-themes.com/?theme=5089116 това е темата, никаква разлика със оригинална тема
2) Не знам, явно някой начинаещ е правил, къде е спазена семантиката?, кода е ужасен, които е правил, скалъпил набързо, във Файрфокс натисни Control+u и се увери сам.
(Същото виж и на оригинална тема, разликите ще видиш)
3) Логото е като на темата.(това дори не е лого, а фонт)
С една дума този които ти е направил сайта, просто ти е инсталирал уордпресс(дори не е пипнал цветовете във CSS).

Искам да кажа, всеки които може да инсталира Уордпресс, не сте програмисти, или всеки които прави лого от различни фонтове, не сте дизайнери :)
И Още нещо, слогана Пътят на истината звучи като нещп църковно )

Добрите неща:
ако статийте са уникални и писани от теб, харесват ми.
Има интересни статии, които ще ти докарата хубав трафик.

Съвет:
Следи сайтове като Бъзфиид, Реддит, Рамблер, там като изкочи гореща новина, веднага пиши при тебе, за да докараш трафик.
Сложи някакъв SEO Плъгин, ще се родиш, обикновенно подобни плъгини подсказват : колко пъти да повториш във статия ключова дума, колко параграфа да имаш, думи, на снимката дали липсва описание.

Трафик > печалба ;)

Успех :)
 
Последно редактирано:

Горе