Може ли да имаш 2 adsense акаунта

elflame

Well-Known Member
Здравейте, имам следното питане разрешено ли е да имаш 2 адсенс акаунта. В момента имам 1 акк ползвам го сайт с БГ трафик искам да започна нов проект с такъв сайт но с трафик от чужбина и да му сложа нов акк в адсенс но разрешено ли е това?

Идеята е да е по сигурно, като всеки сайт си е с отделен акк. По-принцип ако са в 1 акк двата сайто това влияели на PRM? Или всеки сайт си е с собствен PRM?
 
Може на друго име, ама за какъв чеп ти е 2-рия акаунт?
Рискови сайтове ли правиш, които е много вероятно да баннат?
 
Ако правиш магарии и 10 акаунта няма да ти помогнат. Ако си изряден за чий ти е разправията с повече от един.

Аз не, че нямам два, ама персоналния ми е преди преди много години и е замразен. От няколко години си джиткам през бизнеса и не ми дреме.
 
Моят е от 2010 година и никакви проблеми. Трафикът ми е 99% англоговорящи и не фб, може би затова не ме пипат, а си правя каквито и да е своеволия:)
 
Не сайтовете са си нормални. Просто не съм проверявал за по голяма сигурност. А и PRM ще играе ли някаква роля понеже за бг е доста нисък а за чужбина се надявам на по-висок
 
Тия показатели си се мерят сайт за сайт, не за акаунт. В един акаунт ако искаш и 100 сайта може да си накачулиш, стига да не нарушават правилата.
Единствената пречка, която виждам е че можеш да блокираш реклами само за акаунт, не за сайт. Но колко от вас реално блокират реклами?
 
Spreading the risk over multiple acc. 1 domain per 1 Google/Gmail acc per 1 AdSense acc. Разбира се, важат и останалите правила, упоменавани през годините.

Независимо дали сега не нарушаваш или мислиш да нарушаваш или те ще измислят изсмукано от пръстите нарушение.

за по-голяма сигурност

Верификациите с различните адреси за получаване на PIN кодът или след 3-тия – ЛК (различна) – са най-трудните етапи, принципно.
 
Тия показатели си се мерят сайт за сайт, не за акаунт. В един акаунт ако искаш и 100 сайта може да си накачулиш, стига да не нарушават правилата.
Единствената пречка, която виждам е че можеш да блокираш реклами само за акаунт, не за сайт. Но колко от вас реално блокират реклами?

Ами смятам да блокирам реклами за чуждестранния трафик. И от тая гледна точка не знам как ще влияе. Също така на новият сайт ще има 3-4 работника, който ще качват новини и не знам в последствие ако не се справят с работата и се наложи да ги сменя с нови работници при положение че съм ги предупредил да не цъкат по никакъв повод на рекламите ако сметнат, да го направят злонамерено какво следва ще ми съобщят ли от гоогле или директно баннана. Такива неща .
 
Здравейте, имам следното питане разрешено ли е да имаш 2 адсенс акаунта. В момента имам 1 акк ползвам го сайт с БГ трафик искам да започна нов проект с такъв сайт но с трафик от чужбина и да му сложа нов акк в адсенс но разрешено ли е това?

Идеята е да е по сигурно, като всеки сайт си е с отделен акк. По-принцип ако са в 1 акк двата сайто това влияели на PRM? Или всеки сайт си е с собствен PRM?
Регни новия на твое име, лично и на отделен адрес. Влизай от различни устройства и ип-та и няма да имаш проблем. Всеки нормален човек, който изкарва пари с адсенс има повече от един акаунт :)
 
Малко трудно повече от 2. Досети се, че трябва да са различни физически реални адреси (за PIN-а физическото писмо). А при провал и след 3-тия опит след X месеца, при качването на ново и уникално ID, match-ващо с посочените данни, също малко трудно (адресът също всеки път нов). Смяна на ЛК не важи (newly issued), ЕГН-то вече се е запазило от преднокачената ЛК в тяхната DB за вечни времена. Не е невъзможно, зависи кой на колко родата му е голяма с купища адреси и/или достъп до IDs.


Но практиката показва, че масово се „гафи“ още на ниво St3althing („homemade“ методи използвани, пишман), така че… все тая дали ще се верифицира акаунтът или не.

 
Малко трудно повече от 2. Досети се, че трябва да са различни физически реални адреси (за PIN-а физическото писмо). А при провал и след 3-тия опит след X месеца, при качването на ново и уникално ID, match-ващо с посочените данни, също малко трудно (адресът също всеки път нов). Смяна на ЛК не важи (newly issued), ЕГН-то вече се е запазило от преднокачената ЛК в тяхната DB за вечни времена. Не е невъзможно, зависи кой на колко родата му е голяма с купища адреси и/или достъп до IDs.


Но практиката показва, че масово се „гафи“ още на ниво St3althing („homemade“ методи използвани, пишман), така че… все тая дали ще се верифицира акаунтът или не.
Различни фирми, с различи управители, на различни адреси, с различни телефони. Едно време бяхме направили 5 акаунта така, но поради глупост и влизане от едно и също ИП три от тях изядоха банана. Като спазвахме хигиена, 2 години нямаше проблеми. Неприятното за фл е единствено регистрацията по 97а и съответно отрегистрацията, ако те баннат.
 
Ахам, ясно, тарикати сте били, добре е било, докато не сте допуснали гафът. Проблемът е, че е твърде баламско засичането по IP само. Ползват доста: EN / BG.

upload_2016-9-19_19-34-38.png

Хигиената е важно нещо. Хигиена трябва да се поддържа и при останалите монополни сайтове и ниши, несвързани със сайтове/SEO, но лидери в сферите си.

Поне сте имали достъп до доста „хора“ така да се каже и адреси достъп реален физически. Но физическо домашно лице, да прави подобни неща, е ограничен доста. Както и гафовете да направи нещо не както трябва от незнание и неопитност или неразбиране на материята (на St3althing).
 
@redrum сега е позволено да се правят много фирмени акаунти нали? Мисля че някъде в правилата го пишеше, дори и да влизаш от един и същ айпи адрес
 
Ахам, ясно, тарикати сте били
Не тарикати шерифче, а хора които предвидливо не държат всички яйца в една кошница. При условие, че като те баннат няма никаква обратна връзка, често дори няма и писма, можем спокойно да кажем, че гугъл са тарикатите. При мен общата сума от акаунтите беше петцифрена в евро.
 
Последно редактирано:
Дръж петцифрени суми, никой не ти е виновен... най-логичното нещо е Гугъл да иска да спести пари. А ти ако си правиш шмекерии с 10000+ евро акаунт чакай да не те баннат. Направи и 500 акаунта ака щеш..
 

Горе