Може ли да имаш 2 adsense акаунта

Дръж петцифрени суми, никой не ти е виновен... най-логичното нещо е Гугъл да иска да спести пари. А ти ако си правиш шмекерии с 10000+ евро акаунт чакай да не те баннат. Направи и 500 акаунта ака щеш..
Ами представи си, че съм изкарвал сумите за месец. Как според теб да ги тегля по-бързо? И не са шмекерии, а фейсбук трафик.
 
Я обяснете малко повече за това ако акк е фирмен може да имаш 2 акк на 2 фирми и акк личен тоест 3 акк но може ли да ги поддържаш от 1 офис т.е IP са еднакви
 
Не виждам какъв е проблема да имаш повече от един адсенс, стига да имаш адреси и данни за фл, чрез които да го верифицираш. Иначе това от къде логваш не би следвало да е проблем, просто понякога рискуваш да ти заключи gmail-а и единствения начин да логнеш е чрез изпращането на код към телефона, ако нямаш добавен такъв ще трябва да добавиш някакъв не използван до сега, което означава, че може да ти се наложи да си купиш номер за да го отключиш. : )

Съспенда на самият адсенс обикновенно идва когато въртиш реклами на кофти страници..

Подсказка: има фирми които логват в стотици gmails на ден от едно ип, което обикновено е супер наспамено и проблеми няма, всъщност проблемите идват когато се логнеш от различна от стандартната ти локация, тогава ти иска тайни въпроси/телефонни кодове/рековъри емайли и прочие.
 
Последно редактирано:
Иначе това от къде логваш не би следвало да е проблем
Проблем е, баннват ги като свързани акаунти.
 
Проблем е, баннват ги като свързани акаунти.

Значи да обобщим за да имам 2 акк трябва да имам два различни адреса телефона и интернена (два интернета в офиса за всеки акк да е отделно IP) ?
 
Значи да обобщим за да имам 2 акк трябва да имам два различни адреса телефона и интернена (два интернета в офиса за всеки акк да е отделно IP) ?

Както казах, по офисите се управляват стотици gmails, от едно ип, а телефонни номера има на килограм за по левче - пренасочващи и т,н. Но за adsense не съм сигурен дали ги хваща като свързани акаунти, по-пътя на логиката не би трябвало да ги хваща, понеже е верифициран с друг физически адрес и данни от лична карта. Но не съм пробвал лично за да кажа на 100%.
 
Както казах, по офисите се управляват стотици gmails, от едно ип
Бъркаш услугите. Давам ти пример. Мой личен акаунт, проверяван само от телефон. Пуснах си нет от същия телефона към компа обаче, седнах на лаптопа и си проверих фирмен акаунт. След известно време, фирменият акаунт изгърмя, без дори да получим мейл. Изгърмя и личния ми с причина "свързани акаунти". Фирмата не се водеше на мое име. Всичко беше различно, само дето един път акаунта е проверяван по този начин.
 
Бъркаш услугите. Давам ти пример. Мой личен акаунт, проверяван само от телефон. Пуснах си нет от същия телефона към компа обаче, седнах на лаптопа и си проверих фирмен акаунт. След известно време, фирменият акаунт изгърмя, без дори да получим мейл. Изгърмя и личния ми с причина "свързани акаунти". Фирмата не се водеше на мое име. Всичко беше различно, само дето един път акаунта е проверяван по този начин.

Както казах нямам опит с адсенс, но управлявам други гуугъл услуги на много акаунти и това което казваш не е логично. Може да има безброй причини да се логваме аз и ти от едно и също ип без акаунтите ни да са свързани по някакъв начин. Причината да ги хване като свързани най-вероятно е била друга.

Ето ти пример, управлявам да кажем акаунта на фирменият ни адсенсе, като аз не съм собственик на фирмата, просто имам задължението да го управлявам. След това от същия компютър си влизам в моят адсенсе - като и двата профила са потвърдени и верифицирани с различни адреси и данни, след това влизам в акаунта на авера ми Гошо да оправя и неговия, щото и той искаше ма нищо не разбира - сега кажи ми, защо да ги хване като свързани ?
 
Последно редактирано:
От: Спрени пари от Adsense

Чети малко постовете от хората с повече опит като D.Ivanov. После мини и от тук и тук:

But again, if a ban is to occur, it must occur as close to a payout period as possible with the most
amount of money accrued/earned.

ask them “why do account bans always seem to occur just before payouts
За доводи.
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Някой май не е чел:

AdSense Leaks #1;
AdSense Leaks #2.

Ако се упрявлява профил от множество хора, пък бил той и AdSense, и предвид рисковият докаран трафил или сам може прави „шмекерии“ не по правилата или не шмекерува, но въпреки това гърми, щото не е „VIP“ с многомилионен бюджет, то би следвало да не поема рискове да „свързва“ акаунтът си с други акаунти нито по IP, нито по останалите 10-тина критерия.

А да се логват 10-20 човека в ЕДИН Desktop и от там да си цъкат, и „управляват“.

Добре, че вече нямам сайтове и не се докосвам до SEO. Да зависиш от нечий друг (google, amazon, paypal, ebay, 3rd party marketplace/yahoo/яндекс, сурат тефтер и една камара др. монополи) си е кофти начин да си изкарваш хляба.
Fixed.

В сл. ReminD е гърмял и си е патил. Има опит с монопол с X сфера/ниша. redrum също е гърмял и патил, имайки опит в същата сфера/ниша. Аз и без опит в тяхната ниша мога единствено да ПОТВЪРДЯ, че това е така, вкл. думите им, просто защото в моят сфера/ниша важат еквивалентни „St3alth“ правила (къде по-трудни, къде по-лесни, вече е друг въпрос). Никой не го интересува има ли/няма ли логика, а как да се справи с този проблем, ако това е възможно.

Хора има, логващи се от Wi-Fi връзки (eст. с пробити хакнати мрежи, на кого му точат данните или не, друг въпрос) от летища, ресторанти и пр. НОРМАЛНИТЕ или поне тези, желаещи да не си повторят грешките и гафовете:

В този случай е особено подходящ: Heist Movie, най-важното:

Hackman, who doesn't even ties his shoelaces without a backup plan is faced with a dilemma. His girlfriend seems to be attracted to the nephew, which repels him to do the job. The Gold is too good to let go which draws him towards the job.

Now he has to make a plan, a backup plan and another backup plan in case his girlfriend does ditch him and yet another back up plan in case she doesn't...and Oh yes...he does have to steal the gold as well.
И най-вече… неизползване на Gmail за главна е-поща, през когото същият email ползват и за AdSense. Да, може да се използва Gmail email, стига да е тотално друга е-поща, към която няма свързани на Google услуги тип „с потенциален риск за банан в бъдещето, което може и никога да не се случи, но все пак“. blabla@gmаil.com с AdSense е OK, но да не е основен канал за комуникация, такъв може да е lalaland@gmаil.com напр. (спазвайки хигиена!)
 
How Google AdSense Policy Is Actually Enforced:

What-visitors-make-you-the-most-money-1.jpg


upload_2016-11-16_17-58-59.png
 
Google Can Now Remove AdSense Ads From Single Pages

All AdSense publishers will have more transparency about why policy actions were taken and the violations found, including page-level action data, so they can quickly resolve these issues across all their sites and pages using step-by-step instructions. The Policy Center also makes it easy for publishers to tell us when policy issues have been resolved and their pages are ready for review.

The second big change that Google announced today is its move from site-level to page-level policy actions. Until now, the default action taken when an offense against AdSense policies was found was to completely disable ads site-wide. This was obviously not very popular with publishers (we’ve been there ourselves), and so now Google is making it so that ads are disabled on a page-by-page basis.

As we roll out page-level policy action as the new default for content violations, we’ll be able to stop showing ads on select pages, while leaving ads up on the rest of a site’s good content. We’ll still use site-level actions but only as needed. And when it’s necessary, such as in the case of egregious or persistent violations, we’ll still terminate publishers. Altogether, this means fewer disruptions for publishers.
 
Един въпрос имам си акк в адсенсе ползвам си го от нас само, обаче един приятел иска да си партнираме с друг сайт на международна тематика, и той си има акк в адсенсе, та идеята ми е ако си продължа да работя както сега но се включа и в проекта на приятеля си (ще качвам новини и ще ги споделям - това ще правя, няма по никакъв начин да влизам в неговия адсенс, аз ходя до тях за да управлявам адсенса му) може ли да възникне проблем за моя акк в адсенс?
 
Ти нито ще се логваш в неговия PC, нито ползваш неговия Gmail/Google acc, а ще имаш Admin Access или Writer Access до Админ панела на CMS-системата, където да си качваш новини. Не виждам проблем. ОСВЕН, ако този „проект“ обезателно изисква вписване/влизане с Google acc, съответно internally да бъдете linked по между си.
 
Не няма въобще да имам допир до акк в адсенс, ако трябва да се прави нещо ходя до тях и от неговия компютър, казал съм му да не проверява и да не влиза от телефона си в адсенсе, а само от компютара в тях.
 
Златното правило: Smartphone + Apps (финансови услуги) = УЖАСНО ЛОША комбинация. Важи и за други услуги, по които се получат кинти, както AdSense (но не само). Пълен leak на data + tracking + more. Единственият полезен App за фин. услуги на smartphone e: App за remote access към Desktop PC (Win, Lnx, Mac, iMac) като TeamViewer.

Второто ужасно нещо е активиране/ползване на 2FA през smartphone/tablet/phablet.
 
Някой има ли идея, как да се подберат кои линкове са ниско и скъпо платени (ЗА БГ САЙТ) ?
За ЕН сайтове има такива помощници онлайн, които веднага ти вади кои реклами са смотани и ниско платени....

Идеята ми е да намеря начин да блокирам ниско платените линкове, за да вдигне РПМ и т.н ...

Принципно не ми беше важно... но вчера ми беше 0.70евро днес е 0.22 ... и пада пада ... нещо се е*ават...

Правих доста експерименти да набутам по 5-6 банера (вдигна от 40-50 цента) до 70РПМ-а
Но днес както каза падна на 0.20 и не помагат банерите.. оставих само 1-2, после вкарах още 5.. няма промяна от към банерите.

Блокирах по общи категории реклами с под 5% кликове и т.н но пак няма разлика в парата....

За момента се сещамм само блокиране на ниско платени реклами...
АКо някой има инфо, моля да сподели... или ако може да предложите друг метод за вдигане на РПМ...
Дори при сполучли врезултат ЩЕ Почерпя :D
 
За жалост за БГ няма такава платформа, няма и да има. За Бългярия РПМ зависи от това дали изобщо има рекламодатели, като няма кой да плаща не се паказват реклами или се показват международни на минимална цена, който хората не кликат, добър РПМ чакай ноември за челния петък.
 

Горе