Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

garnet

Well-Known Member
Има ли пречки за напр домейна kl.bg да бъде регнат? Не е запазена марка, но нямам и основание - просто 2 букви.
 
Съветвам те да си изтриеш името от тук(на домейна). Има доста завистливи и лоши хора, които ще го купят и ще те изнудват после.
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Май не може да е 2 букви. Ако има накой тук от регистраторите да каже.
Тези не са мойте букви, споко, но ако някой иска 28^2 са комбинациите от 2 букви, да заповяда - само 23520€ /година
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Не може да се регистрира двубуквен BG домейн.
Страно как никой не помни случая HP.
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Не може. https://www.register.bg/user/static/rules/bg/OldRules_v4_5.html#5 точка 5.2.2
Това е едно малоумие на монополиста Цифрови системи (www.register.bg)
Не знам как интернет общността в България вече толкова години ги трае с тези високи цени на .bg домейни и с тези странни правила.
Но какво се учудвам, трябва само да погледна какво правителство си имаме в момента. #Оствака веднага!
 
От: Re: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Пазят ги, за да ги продават за черни дни.

да точно така ... сигурно първо те ще си регистрита най-яките и после ще пуснат останалите по 1 000 000 лв :)
 
Re: От: Re: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

да точно така ... сигурно първо те ще си регистрита най-яките и после ще пуснат останалите по 1 000 000 лв :)
По толкова ще са само двубуквените, а еднобуквените са толкова безценни, че няма да ги продава (вече продават 3-то ниво на еднобуквените - *.a.bg)
 
Re: От: Re: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

да точно така ... сигурно първо те ще си регистрита най-яките и после ще пуснат останалите по 1 000 000 лв :)
Иначе има двубуквени с .com. Даже ми се наложи тези дни да вляза в сайта на DealExtreme, който е DE.com, и не знам защо регистър.бг не са пуснали двубуквени. Може да има причина за това. Аз лично не я знам и не коментирам. :)

@AMitrev, какъв е казуса HP, че не се сещам. Може да ми е минавало през ушите, но да не съм обръщал внимание.
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

@Blinky няма как да се забрави случая HP, така че къде си блял по онова време :D.
Най-общо казано Регъстара обясни на HP, че според Яна не могло да има двубуквени домейни, имаше едни кореспонденции от мейли от домейна hp.com... абе комендия си беше голяма :D.
 
Re: От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

@Blinky няма как да се забрави случая HP, така че къде си блял по онова време :D.
Най-общо казано Регъстара обясни на HP, че според Яна не могло да има двубуквени домейни, имаше едни кореспонденции от мейли от домейна hp.com... абе комендия си беше голяма :D.
Ааа, викаш простотия на местно ниво. Ето защо съм го изпуснал. :)
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Двубуквени .bg не са пускани за регистрация от както изобщо съществува зоната .bg но това не ти пречи да се свържеш със регистратора и да попиташ как стоят нещата Ако търсиш да закупиш двубуквен домейн мога да ти препоръчам да ползваш разширенията: .pe .gl .hn .nf .ht (специално за двубуквен .pe можеш да закупиш от namecheap.com za 49.98$) другите мисля, че можеш да ги намериш за около 60-70 euro.
Друг е въпроса за "по-известните" tld-та .com .net .org .info .biz двубуквени или еднобуквени разширения от тези зони можеш да намериш на домейн аукциони или специално за .biz зоната има свободни двубуквени имена но са ограничени, можеш да се свържеш със регистратора neustar.biz и да попиташ как можеш да регистрираш свободен двубуквен домейн .biz
 
От: Може ли да се регне 2-буквен домейн .bg

Аз имам един малко по различен въпрос. Колко време след изтичането на даден .BG домейн той може да бъде отново регистриран ?
 

Горе