Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Здравейте,
Някой да е пробвал с функцията на Payoneer - Withdraw To Bank Account, и ако е, какви са таксите?


Вчера ми метнаха 100$ комисионна 3$ и ми ги обмениха по курса за деня $ > Лев и ги метнаха към сметка във Fibank.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

На банкомат в ПроКредит Банк с една транзакциа :BGN 1 200 или EUR 600-имат вече банкомат за теглене в EUR.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

На банкомат в ПроКредит Банк с една транзакциа :BGN 1 200 или EUR 600-имат вече банкомат за теглене в EUR.

600EURO ли е максимума който пускат?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Привет колеги,

Предстои ми да ползвам Payoneer карта по която да постъпват суми в хиляди долари на месец.
Съответно проучвам най-ефективните начини да ползвам тези пари в БГ.

От това което разбирам до момента, вариантите са:
1. Харчене на ПОС - 2-3% превалутиранe.
2. Теглене на ATM - $3.15 + 2-3% превалутиране.
3. Превод до сметка в БГ - Тук не ми е ясно колко ще излезе ако сметката е в USD. Четох нещо че се начислява такса заради cross-border независимо че няма превалутиране.
4. Аз имам друга идея. Да се пратят парите от Payoneer в TransferWise и от там до БГ, защото вторите уж дават много нисък разход на превалутиране.

Някой пробвал ли е т.4 и може ли да ми разясни по т.3 ?
Правилно ли тълкувам че разликата между т.1 и т.2 е само в плоската такса от 3 долара ? Не е ли логично при POS плащане превалутирането да не е по набутващия курс на Payoneer, а по mid-market-rate на Mastercard ?

Благодаря :)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Давам ти пример за т.1 и т.2:
т.1-Харчене на ПОС от 20/03 за 78 лв. са ми взели от Payoneer-$46.58,естествено без такса.
Курс-купува за деня на УниКредит Булбанк е бил- 1,70 или 79,20 лв. - 78 лв.=1,20лв. ти излиза % за превалутиранe.
т.2-Теглене на ATM на същия ден-800 лв. еднократно от банкомат на FIBank-такса-$3.15+$482.26
По курс-купува за деня излизат-820 лв. заедно с таксата-800 лв.реално изтеглени=20 лв. за таксата и % за превалутиранe.
Теглиш,внасяш си ги в различни сметки и банки на името на баба ти,дядо ти и т.н. и си свиркаш.
По-изгодно ти е да си плащаш на ПОС,но ти говориш за суми в хиляди долари на месец.Ако можеш да ги изхарчиш.
т.3-Превод до сметка в БГ -това не сам го правил,но там отиваш на евентуално плащане на данък,ако се разровят.
т.4-Нямам идея,не съм запознат.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От опит ти казвам че когато ти метнат пари от Payoneer > BG Банка не дължиш данък (говора за суми от $1200-1300/год. ) като те си взимат за сума на $100 -$3 комисионна. Обикновенно парите след 2-3 работни дни в сметката ти. Да не забравим че ако тръгнат да ти ровят не само данък ще трябва да платиш ами и ще трябва да доказваш от къде са тези пари.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Имам PayPal акаунт от първия ден, в който разрешиха на българи да го ползуват, мисля че преди около 10-тина години... Преди това работех с CCNOW, които тогава бяха страхотни кожодери, но можеше да ги линкнеш към PayPal и всичко в eBay ставаше ОК. Комисионните им бяха по 10% на транзакция и $40 за wire transfer-а до БГ, т.е. ако тая седмица си изкарал $1000, от тях отиваха : 4.3% за PayPal, 9.8% комисинна за eBay, 10% за CCNOW, $40 за трансфера, $12-13 такса "входящ валутен превод" към моятя БГ банка, и по 2-3 лв. на всеки 400 при теглене от картата или на POS.
Иначе казано, от 1000-ата долара, тук ми идваха чисти около $720-730 :) Разбира се, говорим за 1997-2002 год., тогава условията бяха съвсем други, още не бяха срутили WTC-тата, и хората си мислеха, че така ще продължава вечно. Та в тези условия, взимайки 730 долара от 1000 бях щастлив и доволен.

Сега вие работите при почти идеални условия, и ми е смешно да слушам как мрънкате за разлики от 3-4%....

Както и да е, мисълта ми беше за Payoneer. Една карта ми изтече и получих новата. Да, обаче като се опитах да я линкна в PayPal - греда ! Същото и за банковия акаунт (US Payment Service)....
Изписа ми следните съобщения : Your bank is DISABLED, please try another bank / This card is NOT accepted, use a different card
Погледнах по форумите, народа пищи като посечен - отхвърляне на карти, на акаунти, задържане на пари, и съпорта не отговаря...
На няколко места прочетох, че вече Пейпал не приема карти на Payoneer и Skrill/Moneybookers. Моя Skrill засега си работи, ако картата изтече, вероятно и там ще е тесла...

Не че е зор, ама ей тъй, информативно, някой светнат ако може да каже какво става ? :rolleyes:
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Парите в Интернет - Make Money Online-> Как да изтегля пари от PayPal

Съжалявам ,но все още не мога да пускам линкове.

Прочети тази тема и най-вече моите постове и можеш да намериш решение на проблема.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Давам ти пример за т.1 и т.2:
т.1-Харчене на ПОС от 20/03 за 78 лв. са ми взели от Payoneer-$46.58,естествено без такса.
Курс-купува за деня на УниКредит Булбанк е бил- 1,70 или 79,20 лв. - 78 лв.=1,20лв. ти излиза % за превалутиранe.
т.2-Теглене на ATM на същия ден-800 лв. еднократно от банкомат на FIBank-такса-$3.15+$482.26
По курс-купува за деня излизат-820 лв. заедно с таксата-800 лв.реално изтеглени=20 лв. за таксата и % за превалутиранe.
Теглиш,внасяш си ги в различни сметки и банки на името на баба ти,дядо ти и т.н. и си свиркаш.
По-изгодно ти е да си плащаш на ПОС,но ти говориш за суми в хиляди долари на месец.Ако можеш да ги изхарчиш.
т.3-Превод до сметка в БГ -това не сам го правил,но там отиваш на евентуално плащане на данък,ако се разровят.
т.4-Нямам идея,не съм запознат.

В моловете можеш да теглиш от FIB по 2000, вместо по 800 (има заредени банкноти по 50лв, вместо само по 20, както им е почти на всички останали банкомати). Така на 2000лв плащаш по 3.15 вместо доста повече с тегления по 800лв.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Малко инфо за Payoneer и теглене към банка.

Тегленето на пари към БГ сметка става само в BGN, не може USD. Пускате заявка за теглене на $1000, те ви ги превалутират в левове и ги пращат към сметката която сте дали (2-3 дни). Курса на който обменят е около 2% под mid-market rate за деня (вижте го на xe.com). При мен фактически такса за теглене няма, защото FIBANK държи същия курс (-2%), като на Payoneer.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От опит ти казвам че когато ти метнат пари от Payoneer > BG Банка не дължиш данък (говора за суми от $1200-1300/год. ) като те си взимат за сума на $100 -$3 комисионна. Обикновенно парите след 2-3 работни дни в сметката ти. Да не забравим че ако тръгнат да ти ровят не само данък ще трябва да платиш ами и ще трябва да доказваш от къде са тези пари.
Бе Вие сте ненормални да пускате Payoneer към BG банка, и 100 лева отгоре да платя, бих предпочел директно от банкомат да ги теглят. Постъпят ли в БГ банката, по - добре сами идете до НАП да се докладвате.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От опит ти казвам че когато ти метнат пари от Payoneer > BG Банка не дължиш данък (говора за суми от $1200-1300/год. ) като те си взимат за сума на $100 -$3 комисионна. Обикновенно парите след 2-3 работни дни в сметката ти. Да не забравим че ако тръгнат да ти ровят не само данък ще трябва да платиш ами и ще трябва да доказваш от къде са тези пари.

Колега, ще ме извиняваш, но за всеки един доход дължиш данък. И 5лв да е дихода пак дължиш данък върху него, ти ми говориш за >2k... Най-добре не давай данъчни съвети по форумите, че някой ще ти повярва и ще се ушие.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Ако, е като дарение дължи ли се данък, и декларира ли се дарение, къде, как?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Ако, е като дарение дължи ли се данък, и декларира ли се дарение, къде, как?

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

http://www.lawsbg.com/lectures/75-obligacionno-pravo/459-darenie.html?showall=1

Не препоръчвам никому да се заиграва с дарения. Не случайно "даренията" в много легални български сайтове се третират като "продажба на вип" и тем подобни, защото ходи после разправяй в НАП че събираш дарения, за какво и на какво основние.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Да, доста сложно е с дарението...
Направо ще си призная тук, ако може съвет.

Помогнах на една позната от Швеция със сайта ѝ - пооправих някой неща, който искаше. Изпрати ми на личната ми сметка 300лв.
Какво да направя да не ме дърпат данъчните сега?

Извинете, че не е по темата!!!

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
От: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Какво е основанието на превода?

Вариант 1: Консултираш се със счетоводител накрая на годината как да го декларираш като доход. В най-добрия случай ще трябва да платиш 10% данък
Вариант 2: Траеш си, молиш се да не се стига до това да ти правят одит на банковите транзакции. Риск печели-риск губи. Какви могат да са последствията не знам.
 
Как да си изтеглиш пари от Payoneer без никаква комисионна....
Хващаш някой който има няколко тира за превоз...Пълни резервоарите с гориво и ти плащаш с картата, а после той ти дава парите на ръка.
Без такси и комисионни. За транзакции на пост терминали не ти отдържат такса.
 
Как да си изтеглиш пари от Payoneer без никаква комисионна....
Хващаш някой който има няколко тира за превоз...Пълни резервоарите с гориво и ти плащаш с картата, а после той ти дава парите на ръка.
Без такси и комисионни. За транзакции на пост терминали не ти отдържат такса.

В САЩ ли ще ги пълниш тези тирове? 3% е exchange rate към другите валути. Иначе ако е за харчене, вече навсякъде има ПОС, можеш да си пазаруваш на воля и без да се чудиш как ще ги теглиш, но от 3% exchange rate няма как да избягаш.
 
Здравейте,

Не зная дали някой ще отговори на тази стара тема, но започнах втора работа като freelancer и очаквам доставката на Payoneer картата.
Имам няколко въпроса.
1. Картата се праща по пощата и отнема близо 25 дни да бъде доставена, дали слагат телефонния ноемр на плика , за да ми звъннат от пощата или просто един ден ще я намеря в пощенската кутия ( надявам се )
Притеснението ми е , че може да не я получа ,имайки предвид български пощи, губили са ми пратка и преди.
2. Към днешна дата как стои въпроса с тегленото от банкомати. Кои банки предлага отпция за теглене над 400 лв.
Четох по назад банкомати на Фибанк.
Има ли и други банкомати вече или трябва да търся техен?
3. Ако тръгна да тегля от банкомат , опитвайки се да изтегля всички пари в картата , но не зная точно курса , по който ще ми ги обменят. Да кажем искам да изтегля 800 лева, но се окаже че реално в картата са 789 , какво ще стане? Ще ми начисли 1 долар неуспешна транзакция ли ? Има ли линк от който мога да видя реални какъв ще е курса долар към бг лев ?

Поздрави и благодаря.
 
Здравей,

Мога да ти отговоря само на първия въпрос, като споделя личен опит, но с доста стара дата. Поне в моя случай, картата си пристигна в пощенската ми кутия и не помня някой да ми е звънял от пощата. Дори се изненадах, предвид състоянието на пощите ни.

Поздрави!
 

Горе