Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

IBMcho

Member
регистер.бг преди време промениха правилата, за да може да си купиш домейн и без основание.
Та въпроса ми е ако домейна няма основание може ли някой да ми го вземе ако реши? Т.е. ако след време регистрира фирма с името на домейна ми или търговска марка и прочие. Понеже гледах едно момче от форума продаваше (.бг) домейн и там пишеше, че домейна е регистриран като търговска марка с някакви 5 нива или нещо такова.
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Т.е. ако след време регистрира фирма с името на домейна ми или търговска марка и прочие

Не би трябвало да може...
има много .бг сайтове без регистрирана фирма или марка със същото име..то ако така ставаше взимането на домейна :D
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

регистер.бг преди време промениха правилата, за да може да си купиш домейн и без основание.
Та въпроса ми е ако домейна няма основание може ли някой да ми го вземе ако реши? Т.е. ако след време регистрира фирма с името на домейна ми или търговска марка и прочие. Понеже гледах едно момче от форума продаваше (.бг) домейн и там пишеше, че домейна е регистриран като търговска марка с някакви 5 нива или нещо такова.

Отиди в офис на superhosting . bg и си купи домейн .бг без никакви проблеми !
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Може да го вземе.
Пример, ти регистрираш домейн office.bg аз след месец решавам да ползвам това като търговска марка и си го регистрирам в патентното ведомство като моя търговска марка...
От тука следва следното. След като аз имам търговска марка с това име, а ти ползваш същия домейн, следователно ти ползваш моята марка без разрешение. Следователно ползваш чужда търговска марка. От тук нататък както и да те подхванат, дали чрез съда, или чрез регистъра все ще си вземат домейна, защото по бг законите домейна по право принадлежи на този дето държи търговската марка...
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Купуването през суперхостинг не променя нещата. Те просто препродават продукта на регистър.бг и условията са съвсем същите.
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Може да го вземе.
Пример, ти регистрираш домейн office.bg аз след месец решавам да ползвам това като търговска марка и си го регистрирам в патентното ведомство като моя търговска марка...
От тука следва следното. След като аз имам търговска марка с това име, а ти ползваш същия домейн, следователно ти ползваш моята марка без разрешение. Следователно ползваш чужда търговска марка. От тук нататък както и да те подхванат, дали чрез съда, или чрез регистъра все ще си вземат домейна, защото по бг законите домейна по право принадлежи на този дето държи търговската марка...

Не можеш да го направиш това. Пълна безсмилица е това. За да можеш да вземеш домейн трябва да докажеш, че търговската марка е регистрирана ПРЕДИ регистрацията на домейн. Ако можеше след сега щях да дебна само за разработени домейни без регистрирана търговска марка и да ги присвоявам. Мислете малко :)
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Ето го и условието:

11.4.1. ДОМЕЙНЪТ е НЕЗАЩИТЕН и заявителят, предизвикал процедурата за АРБИТРИРАНЕ, притежава основание за ползване на това ИНТЕРНЕТ ИМЕ с по-ранен приоритет от РЕГИСТРАНТА.

От общите условия на регистър бг.
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Ето го и условието:

11.4.1. ДОМЕЙНЪТ е НЕЗАЩИТЕН и заявителят, предизвикал процедурата за АРБИТРИРАНЕ, притежава основание за ползване на това ИНТЕРНЕТ ИМЕ с по-ранен приоритет от РЕГИСТРАНТА.

От общите условия на регистър бг.

браво точно така е
аз съм си регнал към 10 домейна , но преди това съм проверил изобщо дали има такава фирма с подобно име.
Сега ще ми кихат към 80 000 за един домейн и то скоро:)
 
От: От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

браво точно така е
аз съм си регнал към 10 домейна , но преди това съм проверил изобщо дали има такава фирма с подобно име.
Сега ще ми кихат към 80 000 за един домейн и то скоро:)

Супер сделка :) да почерпиш :)
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

А какво значи " по-ранен приоритет" ?
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

Едното събитие е настъпило по-рано от другото. Това е езика на адвокатите :) А може и нарочно да са го написали така - все пак като даваш заявление за арбитраж плащаш и такса :)
 
От: Може ли някой да ми вземе домейна от register.bg

............
 
Последно редактирано:

Горе