Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

В тази тема реших да описвам каква правя всеки ден за оптимизирането на сайта си - това е първият ми сайт ( не само, който оптимизирам, а въобще ПЪРВИЯ ). Сайтът е buyparfumes.com и както сами разбирате е след посещаването на сайт, че е за парфюми.
Какво направих вчера:
* Споделих една статия в svejo.net
* Регистрирах го в десетина директории ( или портали.. както се нарича )

* Сложих линк в подписа във форуми, в които имам доста коментари (около 1000).

* Пуснах една тема с линк към сайта в няколко форума, близки по тематика с моя (козметика, парфюми)

* Направих фейсбук на сайта - не знам до колко ще помогне и турнах един линк от там към сайта

Какво направих днес:


*Регистрирах го в към 5-6 Портали-Директории
* Пуснах няколко обяви с линк към моя сайт в сайтове за обяви - около 5-6
* Пуснах една статия в svejo.net
* Написах една статия за сайта си
* Оправях линкове към сайта си ( един вид оптимизирах съдържанието ) - смятам, че като има добра линк структура, ще е по-добре

-------------------------------------------------------------------------
Какво мислите вие?
Имам няколко въпроса:
- Как да проверя колко посещения имам? Гугъл Аналитикс ли е туула, където се проверява - регнах се там, но нещо не намирам...
- В по колко директории на ден да регвам сайта?
- Ще ми кажете ли други сайтовете подобни на svejo.net които си заслужават?


БЛАГОДАРЯ! :wink:
 
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

Забави малко темпото, та това е супер нов сайт, имаш 1 страница в индекса и даже още не е кеширана, не слагай един тон линкове наведнъж, че това може да доведе до проблеми... Малко по малко и равномерно добавяй линковете :)

Едит - Sorry, написал съм домейна с грешка, всъщност нямаш страници в индекса още - но това горното си важи.
 
Последно редактирано:
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

По колко линка на ден е хубаво да вкарвам? Пак повтарям въпросите:

- Как да проверя колко посещения имам? Гугъл Аналитикс ли е туула, където се проверява - регнах се там, но нещо не намирам...
- По колко линка на ден е хубаво?

НЯКОЛКО НОВИ ВЪПРОСА:
- Каква е разликата между nofollow и dofollow линковете - нещо линк да дадете?
- Що е то "дълбоко линкване" ?
 
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

Разгледай хубаво в Гугъл аналитикса - има си верификация за доказване че сайта е твой, после трябва да сложиш един джаваскрипт на сайта си. Аналитикса не показва репортите риъл тайм, опреснява там на някакъв период..

За другите въпроси си има Гугъл, ако просто търсиш "интеракция" с къмюнитито, имай предвид, че то е доста шитаво и може да бъдеш богато нагостен.
 
комюнитито е супер :) тигърски форум има още два такива в бг (нахъсани да правят / направили кинти принцове и принцеси на които от време на време им се случва да се поувлекът във форума) което 100 пъти го предпочитам да е така пред форум с в които всички "треперят" пред някакви измислени правила и някои видял се с малко "власт" от скоро да показва колко му станал голям виртуално :) При нас стила на модерация не е по различен от този на инвестора... и правилата са НЕ по строги от тези на ДП и се стараем :)

и за да съм по темата
ето ти една интересна стратегия която не е много ползвана в бг в сео смисъла и за бг пусни си през релииз които да го публикуват вестниците (по добре намери да го съврши някои които го е правил и разбира) ще получиш линк от статията сайта им а техните сайтове са добре олинквани и имат много джус .... повечето конкуренти няма такъв линк и ще ти е лесно да излезеш напред :)
 
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

Извинявай, но не те разбрах много добре. Все пак ще се опитам да напиша какво рабрах:
Да напиша статия за някой онлайн вестник и да получа линк към сайта ми?
 
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

Мартине, пропуснал си да добавиш, че пускаш коментарчета и по блоговете.

То не е лоша стратегия по принцип, ама преди малко едва не ти изплющях коментарчето. После се присетих, че съм го виждал в Предприемач и реших да ударя едно рамо като на колега - одобрено ти е http://www.bullblogger.info/2009/11/blogger-wordpress.html

успех със сайта

м др. coolice ти е дал страхотна идея със статията в чужди сайтове. Във вестници ще ти е доста трудничко да се вмъкнеш, ако не ползваш услуги на професионалист, но спокойно можеш да потърсиш блогове, които ти предлагат подобна възможност. Вече има и такива - търси "гостуващ автор", "напиши статия" и др.под. Тук е мястото да спомена, че предлагам тази възможност в BullBlogger - има линк от главното меню "Напиши статия" можеш да се възползваш
 
От: Моите стъпки за оптимизиране на сайта ми

Благодаря ти много! Моя сайт има два подблога, където линковете също са dofollow! Пак ти благодаря!
Колкото до coolice - възползвах се от съвета му. Вече имам две статии написани за други сайтове и разбира се два dofollow линка към моя сайт :) Благодаря много на всички отзовали се!
 

Горе