Молба - кажете ми добър хостинг

nightmare909

New Member
Може ли някой да ми препоръча хостинг за блог. Пробвах някакъв безплатен просто да разгледам какво има. Там можеш да си направиш wordpress блог лесно и бързо. Също така гледах сайта на wordpress.com, където можеш да си купиш домейн. И се чудя сега дали да си взема оттам домейн или да си купя и хостинг.

Разглеждах оферти и различни сайтове, но когато проверя ревю за някой, мненията са или смесени или отрицателни.
Блогът ми ще бъде на английски. Няма да е кой знае какво просто искам да тренирам уменията си в писане на статии, а с това и английския ми. Някак си ми е по-лесно така, отколкото да уча:).

Какво друго. Ако вярното решение е да си платя за хостинг какви параметри горе долу трябва да гледам. Разгледах плановете и цифрите, но нямам идея какво би ми свършило работа. Надявам се да сте разбрали въпроса, въпреки цялото ми невежество.

Благодаря!
 
От: Молба

В такъв случай можеш да вземеш хостинг от шефа на форума - https://coolicehost.com/. Хем ще си на сигурно място, хем ако имаш някакви въпроси той ще ти помогне, а в същото време е мнгого по-добър от някой "маркови" хостинги.
 
От: Молба

За подобен блог с тренировъчна цел, бих се насочил директно към бюджетно решение на споделен хостинг. Към момента ползвам 4 бг хостинг компании, но в съотношение цена-качество бих препоръчал план "Астронавт" на alien-hosting.com. За цена 24 кинта/годишно и адекватно обслужване, ще е много трудно да се сетя за нещо по-добро. Бонус е, че за тия пари получаваш и 1 адон домейн. Не им правя реклама, от 1 година ги наблюдавам и ми привлякоха вниманието.
 
От: Молба

След като ти е за учебна цел най добрият избор е wordpress.com или блогър - на първо време не ти трябва и домейн но пък винаги можеш да добавиш или да мигрираш в последствие на нормален хост
 
От: Молба

След като ти е за учебна цел най добрият избор е wordpress.com или блогър - на първо време не ти трябва и домейн но пък винаги можеш да добавиш или да мигрираш в последствие на нормален хост

Принципно е така, но мене тия опашки: "name.blogspot.com", "name.wordpress" ми дразнят очите. Доста грозно седи... Може би тогава да си взема домейн от wordpress.com и после ако реша да си го хоствам. Става ли така?
 
От: Молба

Ти и в Блогър можеш да си добавиш домейн по желание - След това минаваш някога на нормален хостинг и си преместваш и Домейн
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Може и да си вземеш евтин хостинг от jump, за учебни цели и малко трафик е екстра. Coolicehost е за по-сериозен проект вече. Джъмпбг имат доста евтин план и може да правиш спокойно комерсиален сайт без ограничения и да си тестваш идеите. Другия вариант колегата pgplamen ти е написал също, така че избора е твой. Ако искаш да се учиш на настройки, програмиране, сео и тн, не само да си пробваш писането, не ти препоръчвам безплатен вариант.
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Може да опиташ това coolhostbg.com
В никакъв слуай не пробвай хостинг компания като по горната. Използвай утвърдените хостинг компании като coolicehostм alien-hosting И т.н
Според мен ще е по добре да си вземеш най малкия ссд план на coolicehost, но както си прецениш
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Джъмпбг имат доста евтин план и може да правиш спокойно комерсиален сайт без ограничения и да си тестваш идеите. Другия вариант колегата pgplamen ти е написал също, така че избора е твой. Ако искаш да се учиш на настройки, програмиране, сео и тн, не само да си пробваш писането, не ти препоръчвам безплатен вариант.

Освен това е може би единствения в България който не продава едномесечни пакети :D
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Хайде да не влизаме в дълбокото. Как Джъмп не продават едномесечни пакети? Не знам за coolice, защото не съм го използвал, но за Джъмп не мога да кажа нищо лошо. Сега ще станат 4 години от както ги използвам и може би 1-2 пъти съм се свързвал със съпорта. И преди месец-два имаше 1 час даунтайм рано сутринта заради смяна на хард. А към автора: можеш да избереш всеки план (специално от Джъмп). Блогът ти ще хвърчи и ще можеш бързо да правиш промени. Също мога да ти препоръчам нс1.бг. Успех!
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

В никакъв слуай не пробвай хостинг компания като по горната. Използвай утвърдените хостинг компании като coolicehostм alien-hosting И т.н
Според мен ще е по добре да си вземеш най малкия ссд план на coolicehost, но както си прецениш
Аз не виждам защо да не почне с нещо безплатно при условие че иска да тренира и не е наясно с нещата. Човека казва че иска да си направи блог "Няма да е кой знае какво просто искам да тренирам уменията си в писане на статии, а с това и английския ми." Нямам нищо общо с посочената от мен хостинг компания.
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Аз използвам superhosting.bg и съм много доволен, защото поддръжката им е на много високо ниво. Ако има проблем веднага ще се свържат с теб и ще ти помогнат.
Миналата седмица без да искам инсталирах wordpress отново върху сайта и изтрих всичките файлове, но от superhosting имаха бекъп, който правят няколко пъти седмично и ми възобновиха всичките файлове за по малко от 10минути :)
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

-10 за суперхостинг каквото и да правиш не ходи при тази компания. Много потребители се оплакват от тях по добре прочети във форума .
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

-10 за суперхостинг каквото и да правиш не ходи при тази компания. Много потребители се оплакват от тях по добре прочети във форума .

При тази не ходи при тази не ходи само Петко каквото каже :)
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

Хайде да не влизаме в дълбокото. Как Джъмп не продават едномесечни пакети?

Ми ей така!
не си измислям...и щом казвам, значи знам нещо :wink: имат чат, питай там ако искаш.
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

При тази не ходи при тази не ходи само Петко каквото каже :)
Да точно така. По добре не се занимавай с бг компании понеже няма нито 1 като хората освен jump и делта
 
От: Молба - кажете ми добър хостинг

-10 за суперхостинг каквото и да правиш не ходи при тази компания. Много потребители се оплакват от тях по добре прочети във форума .

Абе какво става тук, само аз ли съм доволен от Суперхостинг?
 

Горе