Моля всеки да изрази мнение в тази тема

H.Georgiev

New Member
Здравейте на всички, аз съм Христо Георгиев и търся начин да подпомогна на семейството ми което води динамичен бизнес и от доста време е закъсало с бизнеса. Аз съм непълнолетен и немога да работя поради обучението ми, но както прочетох в повечето теми това няма значение и отнема малко време. Искам и имам желание да се занимавам сериозно с affiliate marketing, но ми трябва малко разяснение по следните въпроси които търся от 3 дни:

1. В какъв срок от време blog-a ми може да се задържи преди да бъде изтрит(понеже рекламирам)?

2. Има ли значение от програмата в която се записвам, ако стратегията на разпространяване е на високо ниво и моят стандарт на плащане е малък?

3. Видях в 1 коментар че пазарната ниша е "много искана и слабо гъвкъва", моля да се разясни това нещо.

4. Какво е таргетиране на промоции/пазар.

5. Може ли в 1 сайт да участват няколко програми наведнъж, ако това не засяга пазарната ниша? (примерно фитнес уреди от 2 програми наведнъж)

6. Какво е freelancer?

7. Какво е SEO и PPC?

8. Прочетох някъде "някой път да попаднеш под някой фитер на G. и трафика ти падне ти падат доходите, а ако имаш повече саитове тогава другте пък може да са във възход и така да се компенсират"
Какъв е този "фитер на G."?


Общо взето това са ми въпросите за момента. Целта ми е да разуча абсолютно всичко да знам какво е за по-голяма маневреност в бъдеще.

Информация за мен:
Уча с специалност програмист, работя отлично с MS office и езикът HTLM, добро ниво на английски и обектно ориентирано програмиране.

Моля всички които видят тази тема да изразят подробен коментар. Много ще ми помогнат различните гледни точки.

Skype: justicaros
 
Последно редактирано:
От: Моля всеки да изрази мнение в тази тема

1-Почти е сигурно,че няма да имаш този срок,освен ако не си на безплатен блог хостинг.

2-Не особенно,но ти предлагам да разгледаш тази секция на сайта : http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=15

3-Да това твърдение е вярно.Означава,че ще имаш много конкуренти и ще е трудно да се отличиш с уникалност от тях.Но при повече старание и това ще стане

4-Това означава да докарваш таргетиран трафик до сайта си,който да купува от твоите продукти.Това е много важна част в афф маркетинга

5-Не пречи много,но по трудно ще се развие много.Ако продаваш продукти само от фитнес сверата това не е проблем.Но ако предлагаш от фитнес и от хербал сверата,няма да успееш много много.

6-FreeLancer - Буквално преведено означава - "На свободна практика"
Най-използваните сайтове са GAF- http://getafreelancer.com
Регистрираш се като фрийлансър.Намираш отворени проекти и предлагаш цената си.Ако те изберат,правиш проекта и получаваш парите.В много свери съществува фрийлансига.

7-SEO- Search Engline Optimisation - Тоест да оптимизараш сайта си да се появява на по висока позиция в търсачките по търсена ключова дума
PPC-Pay Per Click - Например Adsense.Слагаш реклами на google adsense във сайта ти и за всеки клик от твоите посетители,получаваш определена сума:
Други такива са easytrader.bg

8-За да не става това,прочети http://vankata.log.bg/article.php?article_id=5607 Информацията е доста полезна.Човека се объркал не фитър - филтър

И да знаеш успеха идва с чакането.Не очаквай големи суми пръвите 3-4 месеца.Не искам да те плаша но е така.Е зависи как ще си развиеш сайта :D
 
Аз съм непълнолетен и немога да работя поради обучението ми, но както прочетох в повечето теми това няма значение и отнема малко време.
Не е проблем, че си непълнолетен. Просто накарай някой от родителите ти да открие банкова сметка, PayPal, ePassporte и да се регистрира в афилиейт програмите вместо теб. Относно времето - affiliate маркетинга отнема много време, особено в началото.

1. В какъв срок от време blog-a ми може да се задържи преди да бъде изтрит(понеже рекламирам)?
Нали щеше сериозно да се занимаваш? Това изключва използването на безплатен хостинг за нещо повече от сателити / blackhat сайтове. За хостинг ти препоръчвам HostGator (драсни едно лично съобщение, ако се спреш на него).

2. Има ли значение от програмата в която се записвам, ако стратегията на разпространяване е на високо ниво и моят стандарт на плащане е малък?
Програмата няма значение, важното е да бъде доказано коректна и да плаща на афилиейтите. Повечето програми плащат, когато комисионните ти надхвърлят $100-$200.

3. Видях в 1 коментар че пазарната ниша е "много искана и слабо гъвкъва", моля да се разясни това нещо.
Не ти препоръчвам да влизаш в много конкурентни ниши, ако си начинаещ. Бъди някъде, където малко хора промотират същия като твоя продукт.

4. Какво е таргетиране на промоции/пазар.
Това е да си избереш ниша (пазарен сектор), в който да предлагаш продукти. "Моторни резачки" е ниша. "Фитнес уреди" е ниша. Сайтът е добре да бъде фокусиран. Не може да продаваш хапчета за отслабване и градински косачки едновременно.

5. Може ли в 1 сайт да участват няколко програми наведнъж, ако това не засяга пазарната ниша? (примерно фитнес уреди от 2 програми наведнъж)
Разбира се, че е позволено. Дори може да доведе до по-добра конверсия и повече продажби.

6. Какво е freelancer?
Човек който работи от вкъщи и извършва различни услуги (дизайн, кодиране, писане, оптимизиране и т.н.) срещу заплащане.

7. Какво е SEO и PPC?
SEO и PPC са два начина за докарване на таргетиран трафик. SEO - чрез оптимизация на сайта, за по-добро класиране в търсачките. PPC - това са спонсорираните резултати, които виждаш в дясно, когато търсиш в Google.

8. Прочетох някъде "някой път да попаднеш под някой фитер на G. и трафика ти падне ти падат доходите, а ако имаш повече саитове тогава другте пък може да са във възход и така да се компенсират"
Какъв е този "фитер на G."?
Под филтър на Google се има предвид алгоритъм, който засича твое действие и го определя като некоректно, в резултат на което изпраща сайта ти по-назад в класирането. Ежедневните промени на алгоритмите на Google имат същия резултат. Повече сайтове е гаранция, че няма да изгубиш целия си трафик/бизнес за един ден.

Моля всички които видят тази тема да изразят подробен коментар. Много ще ми помогнат различните гледни точки.
По въпросите, които си задал, няма различни гледни точки. Това са факти, които щеше да намериш, ако беше потърсил из форума и в Google.
 
Здрасти и добре дошъл тук, и аз ще се включа в дебата, все пак имаш много добри доводи да почнеш а афилиейт маркетинга. Както и заслужаващ да стигнеш далеч с това, повечето нямата такова отговорно виждане за нещата. Евалата за което, и затова ще дам максимално полезна информация на база твойте въпроси.

1. В какъв срок от време blog-a ми може да се задържи преди да бъде изтрит(понеже рекламирам)?

2. Има ли значение от програмата в която се записвам, ако стратегията на разпространяване е на високо ниво и моят стандарт на плащане е малък?

3. Видях в 1 коментар че пазарната ниша е "много искана и слабо гъвкъва", моля да се разясни това нещо.

4. Какво е таргетиране на промоции/пазар.

5. Може ли в 1 сайт да участват няколко програми наведнъж, ако това не засяга пазарната ниша? (примерно фитнес уреди от 2 програми наведнъж)

6. Какво е freelancer?

7. Какво е SEO и PPC?

8. Прочетох някъде "някой път да попаднеш под някой фитер на G. и трафика ти падне ти падат доходите, а ако имаш повече саитове тогава другте пък може да са във възход и така да се компенсират"
Какъв е този "фитер на G."?

1. Благът ти може да не бъде изтрит, зависи много от съдържанието му, какво рекламираш и как го менаджираш. Аз лично препоръчвам да си го имаш на твой си домейн, както и ако имаш възможност - сайт.

2. Няма значение, само да знаеш, че има продрами и програми. Някои са с до-добри продукти и кнверсия, други за с много по-лоши показатели. А това малко или много влияе на доходите, но имай и в предвид, че конверсията от части зависи и от теб - от дизай, селк копи и други такива спометати тук: Web Analytics and Conversion Improvement

3.
Не знам за каква ниша става дума, но мисля, че човека има предвид, че е трудна и не е неъзможно да се пробие в определени аспекти (думички, търсачки, места на промотиране....).

4. Това означава да промотираш там където са ти потенциалните клиенти. Пример за това е: да излизаш за думичката webmaster и в същото време на продаваш книги по темата или програми, в които могат да се запишат. ;)

5. Може да има повече от 2 програми - води се или ревю сайт или шоп. Има случай даже, в които (и те не са малко) са сложени продукти от много програми обединяващи цалата ниша а не отделен сегмент. В твоя пример това за фитнес: освен сайт за добавки, може да се сложат наръчници, уреди, аксесоари и др.

6. Думичката е определени за хора извършващи услуги и проекти, с цел да аутсорснат твойта работа, поради 3 причини: цена, некомпетентност, време. Те са толкова популяри в наши дни, че си има сайтове в който чрез търг им се задава нещо и се борат за проекта с по-добри цени за въпросния webmaster.

7. Ето тук ще намериш отговора на въпроса ти: Оптимизация за Търсачки & Pay Per Click Management - PPC Advertising

8.
Филтъра на G е част от алгоритъма, който слага сайтовете на задни позиции, поради факта, че са сгафили с нещо - контент спам, лоши линкове, репор за спам от някои, водене къмлоши сайтове.....има много причини, според правилата на Г, ако се придържаш към техните условия, няма проблем да попаднеш под ударите на този филтър. ;)

Успехи и дано скоро да започнеш да се учиш, както и успоредно да развиваш нещо, за да се практикува. ;)
 
От: Моля всеки да изрази мнение в тази тема

Благодаря и на теб Blinky за информацията!
Имам един въпрос. Разглеждаx във форума някои теми, а и сега събирам пари за да купя домейн и искам да Ви питам с кой език ще е по-добре да направя сайтът си - със HTML или PHP? Да знам дали да започна да изучавам PHP.
 
От: Моля всеки да изрази мнение в тази тема

Ами за мен лично единственото значение е ако има пазарна количка в сайта. Ако има, то тогава ще ти трябва РНР, но иначе можеш съвсем спокойно да си караш на хтмл. И между другото - ако ти се наложи, един преход от хтмл към РНР не е чак толкова труден както може би се струва на някои.
 

Горе