Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Teodora Ivanova

New Member
Здравейте,

благодарение на форума и на потребителите в него, успях да направя онлайн магазина без никакви умения :)
Много ви благодаря за насоките, които ми давахме. Сега стигнах до някъде и имам още много работа.
Докарала съм го до 40/50 посещения на ден и няколко продажби :)

Моля разгледайте сайта и ми кажете на какво според вас трябва да наблегна и ако има нещо тотално грешно, нося на критика.

Това, което сама забелязвам, но не знам как да оправя са линковете. Как да ги опростя и оптимизирам
как да махна /index.php?route=product%2Fproduct&product_id=72 след линка.

онлайн магазна е sirena-plus.com

Желая ви успешем ден ! :wink::wink::wink:
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Допада ми, само снимките не ми харесват. Съветвам те да платиш на някой да ги снима с допълнително осветление. Другото което не ми харесва е, че има снимки на живи хора и пластмасови манекени. Иначе ми харесва.
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Стига бе. Без никакви умения сядаш и правиш такъв магазин...
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

За линковете:
Първото, което трябва да направиш е да активираш SEO линковете в админа (htaccess.txt в корена трябва да се преименува на htaccess ако досега не е направено).
За по-комплексно решение има допълнителни модули.
На страницата на продукта - оправи си снимките на опциите.
Във футера си махни линка за производители ако имаш само 1 или изтрий демо производителите в админа ако искаш да го запазиш.
В модула за новини(в твоя случай си идва с темата) преведи "Read more".
SEO:
Избери си някаква стратегия и я следвай. Много работа имаш по мета таговете, Rich snippets, fb graph, google+...
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Успех на тебе и екипа!
Колегите са прави-оправи снимките/или лица или манекени/.
Трябва да поработиш върху администрацията-общи условия и т.н.:beer:
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Нямаш, а трябва да имаш:
1. Общи условия
2. Начини на доставка, срокове и цени
3. Не са посочени данни на фирмата

По тези 3те си за глоба ако ти се уцели някой, който да тръгне да ти прави проблем.
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Здравейте, благодаря ви !
Последните два дни правих снимки, сега се заемам с оправянето на посочните проблеми :)

Ще пиша отново
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Нищо чудно Opencart + UniVersum темата на невероятния Koev
Супер лесно е даже за начинаещи.

Стига бе. Без никакви умения сядаш и правиш такъв магазин...
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Изключи Universum Product Accordion от продуктовата страница, объква малко хората и сваля целевата страница на долу. Там вече клиента очаква да види продукта а не реклама на нещо друго.
Може да го пуснеш в категория !
Успех
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Ммммм, нещо не разбрах само, как съм го харесал като го виждам за първи път ама то вече е нещо нормално.
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Не, че ми пука аз и без това фейсбука го отварям само , ако трябва да пусна някой линк. :)
и на мен това 990 души харесват Sirenity LTD. ми се видя не на място ама вече не питам за тези неща
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Здравейте, страницата Sirenity LTD същвствува от 2 години и е с абсолютно реални фенове, не знам защо се получава, че сте я харесали - без да сте влизали......
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Нищо чудно Opencart + UniVersum темата на невероятния Koev
Супер лесно е даже за начинаещи.

Стан, само моля без чак толкова суперлативи за въпросният Коев, защото купих една от темите му и дори 1 ден съм я ползвал - строшена, така и не я оправи, не върна пари въпреки, че проблема беше негов. С две думи въпросният "невероятен Коев" наистина невероятно ме разочарова. Вижте му съпорт секцията и коментарите, колко хора чакат със седмици не дни отговор на въпроси и какво ли не.
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Да знам за твоя проблем, но точно тази тема му е супер и му е бестселар освен това винаги я препоръчвам ако някой не иска магазин а каталог :)


Стан, само моля без чак толкова суперлативи за въпросният Коев, защото купих една от темите му и дори 1 ден съм я ползвал - строшена, така и не я оправи, не върна пари въпреки, че проблема беше негов. С две думи въпросният "невероятен Коев" наистина невероятно ме разочарова. Вижте му съпорт секцията и коментарите, колко хора чакат със седмици не дни отговор на въпроси и какво ли не.
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Здравейте, благодаря ви !
Последните два дни правих снимки, сега се заемам с оправянето на посочните проблеми :)

Ще пиша отново

В Общите условия на третия ред има нещо за редакция.....:mrgreen:
 
От: От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

В Общите условия на третия ред има нещо за редакция.....:mrgreen:
1:1 ли ги е изкопирала?
 
От: Моля за вашето мнение за нов оналйн магазин за дрехи

Ако може и аз да вметна нещо.

Темата на koev предлага доста възможности, ако знаете как да я използвате. Според мен можете да поработите малко по дизайна. Магазин за мода не предполага използването на serif-ни шрифтове, което при тебе се получава понеже шрифта "Comfortaa" не поддържа кирилица. Разгледай сайтовете на някои от големите в сферата на модата - не директно сайтове на марките а на тези които ги продават. За UK примерно - "House of Fraser", "Topshop", "Selfridges", "Debenhams" и други, от които можеш да почерпиш ценна информация относно структурирането и дизайна и на твоя магазин.

Използването на няколко различни размери на шрифта в една публикация особено когато размера на заглавията е в пъти по-голям от този на основния текст дразни (поне мен).

Споделям мненията и на колегите, че снимките най-малко трябва да са в близки пропорции (височина към ширина), за да изглежда листването на продуктите по-хармонично и приятно за окото. Тук нямам предвид самото качество на снимките.

Главното меню на два реда също може да се пипне - мегаменю например.

Надявам се съм бил полезен и ти пожелавам успех!
 

Горе