Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Adi_87

New Member
Здравейте,
Някой ползвал ли е услугуте на посочения сайт или да е чул мнения на хора, които са поръчвали оттам?
Интересуват ме онлайн магазините, които са доста евтини, но незнам дали може да им се има доверие доколко са надеждни!
Предварително благодаря на всеки, които изрази някакво мнение по въпроса!
Аз нямам никакъв опит и преди да се обърна към фирма, която предлага подобни услуги, искам да проуча повече варианти и мнения!
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Не съм го чувал въпросният сайт, като влязах в някаква тема ми изквича антивирусната (ScrInject.B.Gen Virus). Мисля да не влизам повече. Питай тук какво търсиш може някой да те насочи. :)
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Здравей, и добре си ни дошла. Опредлено ганстера е прав - тук е мястото да питаш. Не мисля, че ще получиш някъде по добро оюмнение от тук. Все пак тук е мястото, в което всички само за това говорим, като изключим офтопика. :)

Искаш да пазаруваш от онлайн магазин или да си изградиш такъв. Ако е воторо, определно питай тук. Бих ти препоръчал силно системи като WP, Джумуа, оскомерс, зенкарт. Дай ни повече инфо и съм сигурен, че не само ще получих отговор тук, но и ще стигхеш до края на самия магазин, завършен. Определно ще получиш и съвети за набиране на трафик и конверсия. Ако те затормозявам с термини и общи неща, кажи с какво може да ти бъдем полкезни.

Ако е първото, дай ни линк към магазина, който искаш да ползваш. :)

Успехи и се надявам пак да се засечем по темите.
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Благодаря за сърдечното посрещане! :)
Полвината от нещата, за които говориш не ги разбрах - нямам никакъв опит и подобаващо образование в IT области!
Искам да създам, по скоро да се сдобия със сайт, подобен на онлайн магазин.
Тоест - не искам някакъв супер луксозен сайт. Просто отметки към продуктите, които няма да са повече от 7 -8 като за начало, чрез които клиентите да направят своята поръчка!
Не е необходимо система за доставки, плащания и т.н. тъй като фирмата със собствен транспорт ще доставя продуктите и получава парите!
Може би специалисти като вас извършват подобна услуга затова ви моля за съвети и препоръки. Аз съм се заела сериозно и ще изчета, колкото се може повече материали, но това чисто информативно за мен самата!
Ясно е че ми трябват специалисти!
И да добавя - става въпрос за стартиращ бизнес!
Така че, моля които има желание да помага - съвети, препоръки и т. н.!
Благодаря ви много!
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Ако ще да е супер елементарно всеки може да ти направи две три странички на едната ще са продуктите с цените и телефон за връзка да си поръчват.
Но това е доста далече от понятието онлайн магазин. Ако искаш да направиш истински онлайн магазин в който хората да могат да се регистрират да си избират продукти и тн. използвай някое от готовите решения които са безплатни - наскоро работих с Опенкарт и съм много доволен от системата им безплатна е и има БГ превод също допълнително може да си платиш да ти интегрират различни видове плащания и тн.
Ако сайта с времето ще се развива и продуктите ще се увеличават започни го още от сега както трябва.
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Златна комбинация! Офлайн бизнес с добро онлайн присъствие. Ако двете работят в добър синхрон успеха е много вероятен. Само че тръгваш малко в грешна посока, ако офлайн не можеш да докараш визия като на най-големия в бранша, то в интернет това не е така. Направи си хубав магазин с нужните му потдържащи сайтове. Даже и да не правиш продажби през сайта ще си рекламираш офлайн бизнеса. Тука ще намериш хора за всичко. Мисля че един бюджет от 2000 лв. за първата година ще ти е достатъчен за развитието на добра мрежа.
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Инвестирай малко пари и вземи готова система - ще ти се изплати. Другия вариант е - почваш да правиш нещо сама и безплатно, четеш по форуми, питаш, губиш време, разваляш сайта, пак го правиш и т.н. Аз ползвам система направена от човек от форума и съм много доволен - непрекъснато се добавят екстри, пълна СЕО оптимизация и тн.Виж тук : http://3dwebdesign.org/%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Със 7-8 продукта е много трудна задача да се направи онлайн магазин заради малкия обем информация.
Има различни решения, но всичко си зависи от спецификата на самите продукти. Предложения бюджет от 2К по-горе е добър ориентир, но може и да се окажат крайно недостатъчни. Аз мога да ти предложа да погледнеш и това http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=24585&highlight=cento
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Колегите те насочиха към система, аз от моя страна ще предложа WordPress, доколкото знам имат и може да се вграждат и плащания, но не съм сигурен, че го има в бг превод. Но явно с плащюанията сте вече наясно, след като имате лична доставка. Може да се осъществят на място. Но няма да е лошо да имате повечко опции. Не се знае на кой какво му е удобно. Съмър карт може да разлгедаш също. Не съм ги ползвал, но има хора ползващи ги, както и доволни. Там съм сигурен, че е на български онлайн магазина. Като за начало разлгедай предложените системи за онлайн магазин. Запомни, ако ще се прибавят много продукти с всичките им харакетеристи, специализации, модели и прочие, ще ти е нужда такава система. Най-малкото заради CMS-а й (вътрешна администрация на сайта).

След като се спреш, предполагам и донейн сте избрали вече, както и хостинг, го качваш и го работиш в бета вариант, преди да излезе наяве. Препоръчвам работа в онлайн мод, тъй като правиш единта (редаксцията), ще имаш възможност в реално време да гледаш и какво се случва. Пък и така ще прецениш какво може да се оправи и/или подобри. Може и да не си IT, но няма да ти е мега трудно с напътствия. Пък и като гледам бая хора са се впрегнали да помагат. :)

Вече след това, което писах. Може да почнеш с пълнене, оправяне, както и избиране на тематичен дизайн. Повечето системи, от изброените горе, предлагат вариации. Ще имаш нужда в оправянето на лога, и подобни. Все пак е магазин, и зад него седи фирма, бизнес, компания. Казвай още с какво можем да ти бъдем полезни. :)
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Благодаря ви за съветите и мненията!
Съгласна съм с всичко, което сте написали!
- Разбира се имам намерение да създам оборотен и добре функциониращ онлайн магазин, така както си трябва - с всички екстри и
възможно най - активното му рекламиране! Но не на този етап, защото продуктите са бързооборотни и нямаме капацитета да задоволяваме голям обем поръчки.
- Затова на този етап искам един фирмен сайт - изцяло информация за дейността и продуктите ни и към всеки подукт (малко на брой) да има опция купи
или поръчай, да се отваря едно прозорче, на което в отделни полета клиентът да въведе: име,телефон за връзка и количество и тази информация
да се изпраща на фирмен имейл, от където да се обработва. На принципа на повечето сайтове за обяви в интернет ( пример - ало.бг и други, в които има опция изпрати запитване).
Разбира се с възможност за поръчка и по телефона, но искам да се възползвам от удобството на интернет по отношение на покупки, заявки, поръчки и т.н.
Може би това, което искам е нещо елементарно или пък далеч не е онлайн магазин!
Извинявам се за некомпетентността си и може би за недостатъчно ясната постановка на целта ми!
Може би ще попита те за рекаламата - като за начало ще я осъществяваме офлайн!
Така, идеята ми е да направя нещо подобно и когато се развием достатъчно да се обърна отново към специалисти, фирма и т.н. да ми направят онлайн магазин, така както си трябва1
От 3dwebdesighn.org наистина предлагат добри решения ( по моето скромно мнение) и ще се възползвам от услугите им за онлайн магазин, но след известно време!
 
От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Аз виждам решение на проблема ти по следният начин:

1. Избираш си система за онлайн магазина. Разгледай тези, които ти предложиха колегите, може да потърсиш и теми из форума(има доста), погледни и на колегата Тео подписа има четиво като за теб.

2. Избираш си домейн (imetonasaita.com/.net/.bg) и хост. За избор на хостинг компания може да погледнеш тази анкета: Хостинг класация 2010 Предприемач.ком

3. Намираш някой да ти инсталира и нагласи системата. Тук има хора, които ще ти свършат работа, може да погледнеш в секцията "Пазар" какво се предлага. По-мързеливият вариант е да си пуснеш тема там, че търсиш човек и да избереш най-подходящият сред кандидатите изявили желание(гледай им iТrader-а, предишни проекти и т.н.)

Успех! :)
 
От: От: Моля за мнение относно ето този сайт: www.sobstvenbiznes.net

Благодаря ви за съветите и мненията!
Съгласна съм с всичко, което сте написали!
- Разбира се имам намерение да създам оборотен и добре функциониращ онлайн магазин, така както си трябва - с всички екстри и
възможно най - активното му рекламиране! Но не на този етап, защото продуктите са бързооборотни и нямаме капацитета да задоволяваме голям обем поръчки.
- Затова на този етап искам един фирмен сайт - изцяло информация за дейността и продуктите ни и към всеки подукт (малко на брой) да има опция купи
или поръчай, да се отваря едно прозорче, на което в отделни полета клиентът да въведе: име,телефон за връзка и количество и тази информация
да се изпраща на фирмен имейл, от където да се обработва. На принципа на повечето сайтове за обяви в интернет ( пример - ало.бг и други, в които има опция изпрати запитване).
Разбира се с възможност за поръчка и по телефона, но искам да се възползвам от удобството на интернет по отношение на покупки, заявки, поръчки и т.н.
Може би това, което искам е нещо елементарно или пък далеч не е онлайн магазин!
Извинявам се за некомпетентността си и може би за недостатъчно ясната постановка на целта ми!
Може би ще попита те за рекаламата - като за начало ще я осъществяваме офлайн!
Така, идеята ми е да направя нещо подобно и когато се развием достатъчно да се обърна отново към специалисти, фирма и т.н. да ми направят онлайн магазин, така както си трябва1
От 3dwebdesighn.org наистина предлагат добри решения ( по моето скромно мнение) и ще се възползвам от услугите им за онлайн магазин, но след известно време!

Здравей, до колкото разбрах се нуждаеш по-скоро от онлайн каталог на фирмените ти продукти. В такъв случай скопойно можеш да си го изградиш на Blogger, като избереш някоя тема за магазин, като тази например. Единствената инвестиция, която ще е добре да направиш е да си вземеш един хубав домейн за 7-8 долара (с купон) от Godaddy да речем (вместо грозното разширение .blogspot).
Дано съм помогнал.
Успех!

п.с. не знам дали е от редактора на предприемач, но браузера ми се скапа 1000 пъти преди да успея да си пусна поста :(
 
Последно редактирано:

Горе