Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

nikosa1986

Active Member
Здравейте. Трябва ми съвет за това как мога да премахна непрекъснато появяващи се грешки 404 в WebmasterTools от вътрешни линкове на каталога, в който работя - http://business-europe.bg. В момента забелязваме, че каталогът не се обхожда достатъчно от ботовете на Google и може би тези грешки са причината, въпреки че от Google казват, че това не влияело на индексирането и обхождането на сайта.

В момента има към 8 000 грешки от вътрешни линкове, които са възникнали при смяната на каталога със сегашния домейн преди време и е бил направен редирект 301 за всички страници. Създадоха се и автоматични тагове и сега в Тулса показва намерени страници от стария каталог, как е възможно това да се получава? Премахваме тези грешки, но те се появяват отново и отново...

Бих искал да попитам и дали ще е правилно решение да се преиндексира сайта изцяло наново. Надявам се някой тук да има познания в тази насока, защото изчетох много, но не намирам адекватно решение на проблема. Благодаря предварително, поздрави.
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Тези урл-та , които намира като грешка не съществуват вече , така че няма нужда да правиш каквото и да е. И аз имам подобни грешки. Ето съобщението :
Googlebot identified a significant increase in the number of URLs on ###### that return a 404 (not found) error. This can be a sign of an outage or misconfiguration, which would be a bad user experience. This will result in Google dropping those URLs from the search results. If these URLs don't exist at all, no action is necessary.
Тези урл-та ще изпаднат от резултатите но това няма да повлияе на останалите страници в сайта.
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Хм, а защо тогава въпреки непрестанното ново и уникално по текст съдържание, самите участия не се индексират както трябва, възможно ли е причината да е от лоши външни линкове, понеже забелязваме, че има и такива? Може би просто е от слабата оптимизация на каталога, но просто се опитваме да открием причината. Напълно ли си сигурен за тези грешки и в това, което казваш? Мерси иначе за информацията :)
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Хм, а защо тогава въпреки непрестанното ново и уникално по текст съдържание, самите участия не се индексират както трябва, възможно ли е причината да е от лоши външни линкове, понеже забелязваме, че има и такива? Може би просто е от слабата оптимизация на каталога, но просто се опитваме да открием причината. Напълно ли си сигурен за тези грешки и в това, което казваш? Мерси иначе за информацията :)

Не съм сигурен , просто това чета в обяснението на гоогле . При мен линковете наистина са изтрити от мен и вече не съществуват , така че не им обръщам внимание.
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

nikosa1986, ако имаш проблем с автоматичното индексиране на нови страници, защо не ги събмитвате ръчно?
Какво ще рече "както трябва"? Смисъл не ги прихваща въобще повече от 7 дни след събмитване или не са на позициите, на които ти се иска да са?
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Някои от участията въобще не се индексират, други се индексират много слабо, дори в нискоконкурентни ниши и по многодумно търсене, трети пък се индексират добре. Супер странна работа и не мога да намеря някакъв алгоритъм за действие в цялата ситуация...
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Хвърлих един бърз поглед по сайта и няколко неща ми направиха впечатление.
Robots.txt файлът ти е много усложнен според мен. Въпреки че при Drupal съм чела, че има някакъв резон с #Crawl-delay: 10, не мисля, че имаш чак толкова съдържание, че да ти е необходим.
Не ти пречи да генерираш един sitemap. Вече може и да не е наложително за SEО-то, има шанс да забърза индексацията.
Имаш различни клиенти, в различни ниши. Няма как всички да вървят еднакво.
Правиш ли някакъв link building за сайта? (Освен от тая тема. ;) ) Социални сигнали? По принцип структурата на <H> таговете не ми се вижда ОК. В <H1> забрави да прочете нещо ботът, като е картинка. :)
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

1. Robots.txt е нормално да изглежда така при толкова обем от информация :)
2. Sitemap има, в случая се чудим дали да не създадем отделен за всяка основна категория, да видим дали ще се индексира по-добре...
3. Линк билдинг не правя особено много, има доста линкове, но много от тях са лоши и некачествени отпреди да дойда на работа тук и трябва да ги изчистим, но да видим кога ще е...
4. H1 e логото на заглавната, защото няма участия там и няма къде другаде да е. В категориите този таг си е самото заглавие на категорията.

Засега още никой не е дал решение на този проблем, а не е като да съм питал хора, доста навътре в оптимизацията...шашава работа :(
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

защо webmastertools ми показва само малко кликвания в анализа на търсенето а в сайта ми те излиза че са повече ?
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

А ти самата влизаш ли често в сайта си? Тоест правиш ли редовно посещения по няколко пъти на ден? Аз webmaster tools не го поглеждам. За проследяване на посещения към моя сайт ползвам pingdom.com. Преди беше безплатно, но сега вече е платено от скоро. Виж си в хостинга, ако имаш достъп до там си провери awstat от cpanela там ще видиш какви са уникалните ти посещения. Аз използвам и google analitycs, и pingdom. Когато аз правя по няколко пъти посещения в моя сайт, pingdom си ги отчита като посещения, но естествено в webmaster tools няма да се отчете понеже посещенията не са уникални. Та мисля, че и при теб нещо такова се получава. Ако има някой по компетентен по темата да обясни :).
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Еми статистиката на сайта ми статистиката от google analitycs от Зопим и всякакви такива има по високи стойности примерно тези ако ми покажат 50 100 кликвания webmaster tools ми показва 2 клика
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Еми статистиката на сайта ми статистиката от google analitycs от Зопим и всякакви такива има по високи стойности примерно тези ако ми покажат 50 100 кликвания webmaster tools ми показва 2 клика

Може ли линк към сайта Ви да го разгледам?
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

изпратила съм го на лично ще се радвам на полезни съвети :)
 
От: Моля за помощ! Търся съвет за премахване на огромен брой грешки 404

Ще помогна с каквото мога :)
 

Горе