Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

hking

Member
Честита Нова Година!

Бих искал да ви попитам, как най-правилно и най-доходоносно би ми било да развия домейна dolls.bg
През ум ми минават различни неща, но понеже съм далеч от онлайн средите смятам, че тук е правилното място да потърся съвет от хора занимаващи се с това.

Настоящата ми работа не е свързана по никакъв начин с онлайн сферата, но имам доста свободно време и с интерес поглеждам към нея.
Домейна беше предвиден за дизайнерска бижутерия, но нещата не потръгнаха и понеже ми се струва атрактивен се чудя в каква насока да го развия.
Имам идея за онлайн магазин, но там инвестицията е доста голяма; друга идея някакъв lifestyle но незная дали има смисъл да се вложи време и усилия за нещо, с което буквално е залято онлайн пространството.

Ще се радвам да чуя вашите идеи и препоръки!

Поздрави!
 
За много години.

Ще ти кажа първата ми идея, която ми хрумна като прочетох името: Компаньонки/Ескорт Услуги. Лесно се помни, брандабъл. Сайт за обяви, но категория 18+. Има няколко големи бг ескорт сайта, могат и да прояват интерес към домейна.
 
От: Re: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

За много години.

Ще ти кажа първата ми идея, която ми хрумна като прочетох името: Компаньонки/Ескорт Услуги. Лесно се помни, брандабъл. Сайт за обяви, но категория 18+. Има няколко големи бг ескорт сайта, могат и да прояват интерес към домейна.

Интересно! Когато попитах няколко приятели да ми кажат първото нещо, което им хрумва, когато чуят dolls.bg няколко от тях ми отговориха "сайт за компаньонки" :D
Явно трябва да се възползвам от тази асоциация
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Е другия вариант е да станеш дилър на кукли "Барби", или подобни (може и парцалени кукли да продаваш)... ама буквално ... домейна е супер добър, а и нишата е силна успехи от мен.
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

И аз за кукли си помислих, ама онлайн да продаваш кукли не ми се струва добре. Разбира се, пробвай ако имаш мерак.

Иначе аз нямам деца, не знам родителите как купуват кукли на момиченцатата си, но аз като бях малък, като виждах нещо, което ми харесва, ревах в магазина докато ми го вземат, лягах на земята и така.

Едва ли без това реване, някой ще купи кукла по интернет, освен за рожденни дни и това с голямо може би.

Инфо сайт пък за кукли ддз, кой ще чете за кукли? Виж може да направиш инфо сайт за +18 кукли, там вече ще има доста за четене. Особенно, ако се договориш със сайтовете за компаньонки и направиш сайта си като място, където щастливите и нещастните клиенти могат да пуснат ревю за преживяването си с всяка отделна "кукла". Разбира се може да измислиш и ти ревютата. След това вече ставаш онлайн сводник. :D
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

никакви пластмаси... go go girls!!! :)

но ако не ти е на сърце идеята, би паснал и за дрехи. С малко по кифленска визия ще се получи доста добре.
 
От: От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

никакви пластмаси... go go girls!!! :)

но ако не ти е на сърце идеята, би паснал и за дрехи. С малко по кифленска визия ще се получи доста добре.

Да, това също е много добра идея, а таргета ти ще са жени, които са лайнали чалга звезди и ейпъл във фейсбук.
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Важното е да предложиш това което адекватно ще допълва кифловизиятата... и да имаш здрави нерви. Но пък са голяма таргет група в бг :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Важното е да предложиш това което адекватно ще допълва кифловизиятата... и да имаш здрави нерви. Но пък са голяма таргет група в бг :)

Пък и ако нещо е "тренди" и трябва да се вземе за да си "готина", то тогава продаваш като топъл хляб. Те пари намират кифлите, стига да е "висок статус" продукт.
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Инфо сайт пък за кукли ддз, кой ще чете за кукли? Виж може да направиш инфо сайт за +18 кукли, там вече ще има доста за четене. Особенно, ако се договориш със сайтовете за компаньонки и направиш сайта си като място, където щастливите и нещастните клиенти могат да пуснат ревю за преживяването си с всяка отделна "кукла". Разбира се може да измислиш и ти ревютата. След това вече ставаш онлайн сводник. :D

Така така, благодаря за идеите! А относно идеята за компаньонките( обяви, ревюта, профили, рейтинг и т.н) това нещо до колко е законно? :D все пак..
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Става и за един друг вид кукли, които в повечето случаи са надуваеми :)
 
От: Моля за съвет от експерти-как да развия домейна ?

Може да опиташ с ръчно правени кукли - hand made. Така ще бъде по нишово и некомерсиално. Може да контактнеш хора от Etsy, които предлагат такива и да предлагаш техни продукти.
 

Горе