Моля за съвет разбиращите от SEO относно странен казус

bentos

Active Member
Бихте ли ме посъветвали какво е по-добре да се направи в следния случай, имам регистриран домейн, който по някакво съвпадение , съвпада фонетично с друг домейн изписан по почти същия начин с разлика една буква. и двата домейна са на латиница, но тъй като другия сайт има трафик около 200к, а моя сега стартита, другия сайт е добре индексиран от гугъл и излиза на първите 3 страници като резултат, проблема е че моят домейн съвпада фонетично с другия домейн, който по начина който е изписан отговаря 1 към 1 с дума от българския език дори когато е изписан на латиница. когато вкарам цялото име на моя домейн заедно с разширението в гугъл излиза на 3-та страница , а първите 3 са заети с резултати от другия домейн , който на български език означава същата дума като моя домейн, само че с променена една буква и на бълагарски съответно не се изписва така. ако сте разбрали обяснението ми. какво е по-добре - да оптимизирам ли този домейн със SEO или направо да сменям домейна с някакъв различен? примерно чуждия домейн все едно е material, а моя домейн все едно е materql.
 
За каква точно оптимизация говорим след като домейна, който носи основния трафик и явно се търси по бранд си е топ, а твоя реално е нещо сбъркано в името и се надяваш на някакъв паразитен трафик. И този трафик първо, какъв баунс рейт ще ти донесе? Второ - какво точно ще им продаваш. Малко общо говориш, но нека стане ясно - трафика идва по кл. дума бранда? Демек, ти реално какво точно ще предложиш? Не идва от генерик кл. дума. Да, може да го ползваш за редирект на трафика, но не ми е ясно и като начало концепцията. Все пак ако не е ясна целта, може и да стане нещо, но за сериозен бизнес, основаващ се на този метод за генериране на трафик - не мисля. ;)
 
За каква точно оптимизация говорим след като домейна, който носи основния трафик и явно се търси по бранд си е топ, а твоя реално е нещо сбъркано в името и се надяваш на някакъв паразитен трафик. И този трафик първо, какъв баунс рейт ще ти донесе? Второ - какво точно ще им продаваш. Малко общо говориш, но нека стане ясно - трафика идва по кл. дума бранда? Демек, ти реално какво точно ще предложиш? Не идва от генерик кл. дума. Да, може да го ползваш за редирект на трафика, но не ми е ясно и като начало концепцията. Все пак ако не е ясна целта, може и да стане нещо, но за сериозен бизнес, основаващ се на този метод за генериране на трафик - не мисля. ;)

Благодаря за включването, съдържанието на моя сайт ще е различно от това на другия, въпросът ми е с времето като понатрупам мое уникално съдържание дали този проблем в резултатите на гугъл ще се оправи. иначе трафика ще идва предимно от платена реклама и от конкретен линк към сайта в самото начало. проблема е че неговата дума съвпада и фонетично и писмено на български въпреки че е написана на латиница , а моята само съвпада фонетично но не и на български понеже има една разлина изцяло английска буква подобна на примера ми по-горе.
 
Този трафик няма да ти е в никаква полза. Ако ще е различно от това, което е на оригиналния сайт, хората ще влизат, ще видят, че не са на правилното място и ще връщат назад. Това ще повлияе на баунс рейта, а от там на по нататъшното класиране за ключовата дума, през която е дошъл трафика. Така вече работят нещата от много време. Говорим за Гугъл сърча.
 
Този трафик няма да ти е в никаква полза. Ако ще е различно от това, което е на оригиналния сайт, хората ще влизат, ще видят, че не са на правилното място и ще връщат назад. Това ще повлияе на баунс рейта, а от там на по нататъшното класиране за ключовата дума, през която е дошъл трафика. Така вече работят нещата от много време. Говорим за Гугъл сърча.
Сайта ще е с различна тематика, различно уникално съдържание, просто домейна съвпадна по описания начин. не се разчита на грешка за да влизат при мен.
 
Сайта ще е с различна тематика, различно уникално съдържание, просто домейна съвпадна по описания начин. не се разчита на грешка за да влизат при мен.
При мен опита показва, че влизанията в основна страница са единични. Влиза се за конкретен продукт и от там се разглежда свързано съдържание. Така че, няма какво да те притеснява чуждото класиране. Предлагай си твоето и гледай напред !
 

Горе