Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

madseason

Active Member
Историята на този младеж е силно инспирираща. Препоръчвам статията на всички, които са се насочили към създаване на собствен продукт. Не е лесно, но пък е безкрайно мотивиращо.
Желая здраве и успехи на Момчил Кюркчиев. Дано четем и срещаме повече такива млади и предприемчиви българи!
Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Няма време да чета сега, малко гръмко ми се види заглавието тип фейсбук. Ако не е бил голям шеф не виждам смисъл от новината.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Прочетох цялата статия... браво на момчето!
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Прочетох статията с интерес, но се замислих. Усвойл е няколко милиона долара, колко ли е ревеню е имал до сега от тези 40 клиента които има до сега - баланса на фирмата каква е. На мен лично ми се вижда малко множко сумата за приложение което тепърва прохожда...
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Прочетох статията с интерес, но се замислих. Усвойл е няколко милиона долара, колко ли е ревеню е имал до сега от тези 40 клиента които има до сега - баланса на фирмата каква е. На мен лично ми се вижда малко множко сумата за приложение което тепърва прохожда...

Добре дошъл в startup света. Говорим за доста рисков начин за инвестиране на пари, но същевременно и с доста добра награда ако имаш късмет при избора на компания, където да инвестираш. Тези милиони принципно са инвестиция в собствениците и техният продукт, че ще успеят да станат достатъчно големи след време за да им се отплати(тъй като такива инвеститори получават определен процент от компанията, които могат да продадат в бъдеще). За такива инвеститори печалба от 30-40% на тяхната инвестиция е почти същото нещо като да загубят парите, но идеята е, че все някоя от компаниите ще донесе приходи от сорта на 10x, с които да си избият загубите от останалите. Като цяло е странна механика, която може би води към нов балон, но засега работи.

Иначе се радвам за тях и определено стартъп манията е нещо, което в момента се стреми да навлезе в България и се надявам, че по-някакъв начин ще успеем да се възползваме на макс от нея, благодарение на доста доброто ниво на IT поне в големите градове.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Не загрях особено какво е това A/B тест и какво е практичното му приложение, нещо вятър работа ми се струва. Усвоили са някакви инвестиции, изпрали са някакви пари, браво на момчетата.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Добре дошъл в startup света. Говорим за доста рисков начин за инвестиране на пари, но същевременно и с доста добра награда ако имаш късмет при избора на компания, където да инвестираш. Тези милиони принципно са инвестиция в собствениците и техният продукт, че ще успеят да станат достатъчно големи след време за да им се отплати(тъй като такива инвеститори получават определен процент от компанията, които могат да продадат в бъдеще). За такива инвеститори печалба от 30-40% на тяхната инвестиция е почти същото нещо като да загубят парите, но идеята е, че все някоя от компаниите ще донесе приходи от сорта на 10x, с които да си избият загубите от останалите. Като цяло е странна механика, която може би води към нов балон, но засега работи.

Иначе се радвам за тях и определено стартъп манията е нещо, което в момента се стреми да навлезе в България и се надявам, че по-някакъв начин ще успеем да се възползваме на макс от нея, благодарение на доста доброто ниво на IT поне в големите градове.

Да благдоаря, разбирам каква е идеята на инвеститора, ама нали не вярват, че това ще е следващия вайбър и ще си вземат тия 4 милкиХ10 което е 40 милиона... Общо взето то било доста скъпо разработването на софт за мобилни телефони...

Все си мисля, че каквото и да почнеш с тия пари(4 милки) ако ги набиеш за макетинг(продавалник напр) все ще стане нещо да ядеш от него.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Браво на младежа.

Има нужда от повече такива хора като него.

Статията е добра, заслужава си да се прочете.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Не загрях особено какво е това A/B тест и какво е практичното му приложение, нещо вятър работа ми се струва. Усвоили са някакви инвестиции, изпрали са някакви пари, браво на момчетата.

Като цяло приложението им е полезно за хора/компании, които имат големи мобилни приложения. Техният продукт позволява на програмистите да променят части от текста на приложението от техния панел, позволява им да изпращат специфични и таргетирани push notifications съобщения(известия ако имаш смартфон), А/B тестинг(примерно 50% от хората използващи приложението виждат бутона да харесат приложението в App Store червен, останалите син и приложението ще ти изкара информация кой вариант е бил кликан повече и е донесъл повече likes, за да може компанията да използва този цвят и да докара максимум харесвания) и статистика(версия на Android/резолюция на дисплей/колко време е стоя на дадена страничка/през кои часове потребител използва дадена функция и т.н).

Самата идея е, че ако голямо студио за мобилни игри успее да накара 1% повече хора да харесат приложението с 5 звезди благодарение на този продукт, това ще им донесе далеч по-големи приходи отколкото е цената на LeanPlum.

Да благдоаря, разбирам каква е идеята на инвеститора, ама нали не вярват, че това ще е следващия вайбър и ще си вземат тия 4 милкиХ10 което е 40 милиона... Общо взето то било доста скъпо разработването на софт за мобилни телефони...

Все си мисля, че каквото и да почнеш с тия пари(4 милки) ако ги набиеш за макетинг(продавалник напр) все ще стане нещо да ядеш от него.

Съгласен съм, че ако имаш само 4 млн е глупаво да ги използваш за това, но какво правим ако имаш 300 млн или управляваш група от 5-6 човека, които са събрали 60-70млн за инвестиране помежду си? Компанията, която инвестира в бизнеса на Момчил разполага с 725,000,000$ и разполага с 190 такива инвестиции, както можеш да прочетеш в CrunchBase.
 
От: Момчил Кюркчиев, който напусна Google, за да създаде своя компания

Адмирирам инспирирането на екзалтирани офтопици

А иначе браво на момчето. Един успял българин, който не е забравил от къде е тръгнал
 

Горе