Монетизация на блог за филми ?

cybervn

New Member
Дайте някакви идеи как най-добре да се монетизира блог за филми. В него се пишат превюта на предстоящи филми. Посещаемостта е нещо от рода на 400-500 на ден, като голяма част от него е от гугъл, много голяма част. В момента има единствено адсенс и не прави лоши суми на месец, но с някаква афилиейт програма си мисля, че ще е много по-добре. Около 80-85 % от трафика е български.

П.С. И да попитам евентуално каква сума може да се иска за реклама (примерно банер 125х125) при положение, че трафика е толкова силно таргетиран ?
 
От: Монетизация на блог за филми ?

Здравей,
За сега щом адсенса ти прави нелоши парички, може да го оставиш. И аз искам да ти помогна в насока към афилиейт програмите, но не съм много сигурен че ще пожънеш голям успех с този трафик. Но си мисля че има доста програми, които предлагат ДВД-та (филми), плакати, блузки на филмите, както и на звездите от тях (или на някои).

А как може да прецениш колко струва, разучи из конкурентите или уебмастърите в тази ниша, при определен трафик,. Говориме за такива за бг трафика. Но винаги може да сложиш някаква сума и да сложиш линкче с "Купи Реклама Тук"...и ако е много като цена в началото, всаляш до определено ниво, на което ще кълвът рекламудателите. Но и тук тънкият момент е че и такива хора трябва да влизат на блога ти. Което се решава от части с това да се пусне в някои форуми и новинарси сайтове (артикъли, блогове...) предлагащ това. :)

Успехи...:)
 
От: Монетизация на блог за филми ?

Кофти е че трафика ти е БГ... освен AdSense, другото което се сещам е да се опиташ да си намериш няколко директни рекламодателя, но не мисля че ще ти е лесно. Ако беше US трафик... варианти бол... ама уви БГ трафика лично за мен е смешен трафик
 
От: Монетизация на блог за филми ?

Малко е стара темата, но искам да повдигна въпрос по тази тема. Става на въпрос за подобен вид сайт, но напълно автоматизиран, със съдържание EN, в него не са хоствани филми, а само са дадени ревюта, снимки и трейлъри. Adsense позволява ли да сложа техни реклами в този сайт?
 
Re: От: Монетизация на блог за филми ?

Малко е стара темата, но искам да повдигна въпрос по тази тема. Става на въпрос за подобен вид сайт, но напълно автоматизиран, със съдържание EN, в него не са хоствани филми, а само са дадени ревюта, снимки и трейлъри. Adsense позволява ли да сложа техни реклами в този сайт?
Вярвам, че ако е изцяло ревю сайт за филми, като на него няма никакви линкове и подобни материали към торент сайтове, както и всичко, което е против правилата, няма да има проблем. Все едно си правиш ревю на коли или музикални албуми и нещо друго. На мен лично не ми изглежда нещо криво. Но за да бъдеш сигурен може да изчакаш и някой, който се занимава по-детайлно с това да даде мнение. На мен лично не ми изглежда нещо кой знае колко зле, даже напротив, идеята е добра. Защо не сложиш и някой друг афилиейт за филми. Мисля, че амазона имаше.
 
От: Монетизация на блог за филми ?

Мерси за отговора. Да, сега съм в процес на търсене на добър афилиейт, ще видя какво ще намеря :)
 
Re: От: Монетизация на блог за филми ?

Мерси за отговора. Да, сега съм в процес на търсене на добър афилиейт, ще видя какво ще намеря :)
Видях на един информационен сайт и нещо друго, което ми направи впечатление. Въпреки релевантните рекламки, които имаше на топ позиции в небостъргач по-надолу в сайта имаше нещо, което не се връзваше с темата на сайта, освен ако не говорим за секцията "здраве". На него се промотираше продукт на програмата SellHealth. От начало си помислих, че уебмастърът е нямал какво друго да сложи там и за това е бутнал този банер, но после като се замислих си казах "Ееее, както пък толкова, просто трафика, който стига до долу е така да се каже леко остатъчен, пък защо да не пробва с това. Утре ще го смени с друг и така, докато нещо не започне да се продава на тази аудитория". Та извода тук е "Тествай". Използвай го и в твоя случай. Това е като да влезеш в магазин за дрехи и да намериш и разклонители. Успеваемостта не е кой знае каква, но при голям трафик все нещо може да се продаде. Това е логиката тук.
 

Горе