Монетизираха Wikipedia

galinstefanov

Well-Known Member
Днеска разглеждах разни неща из wikipedia и гледам сложили Adsense.Направи ми впечатление, защото години наред нямаше нито една реклама в wikipedia.Нали и собственика на сайта апелираше за дарения за да не опорочава енциклопедията с реклами, но явно на хората не им се дарява и човека се е принудил да монетизира сайта.Ама то това е нормално до колкото съм запознат около 150 човека се грижат за сайта.Все от някъде трябва да има приходи.Вие какво мислите ?
 
От: Монетизираха Wikipedia

Естествено ,че трябва да монетизират.. все пак никой не работи безплатно, а едва ли такъв сайт ще печели малко пари.. всичко е било схема..
 
От: Монетизираха Wikipedia

Аз все още не съм видял адсенс в Уикипедия, а и смятам, че едва ли ще се случи това. Просто Уикипедия не е сайт в който ще има реклами на Гугъл.
 
От: Монетизираха Wikipedia

Ако не го монетаризират, загиват. Разчитат на дарения, а по време на криза няма много много акънлии за дарения. Ако се направи една успешна политика за монетаризация, смятам, че дори и посетителите няма да са против рекламите, разбира се, ако е с мярка и добре замислено...
 
От: Монетизираха Wikipedia

Ако тръгне да "фалира" уикипедия, гугъл ще ги лапнат за отрицателно време.

Аз също не съм виждал реклами в нея, да не би някой троянец да ти ги слага автоматично?
 
От: Монетизираха Wikipedia

Уикипедия е така замислена, че да няма реклами и не се очертава в близко бъдеще да има реклами, Адсенс в Уикипедия е немислим. По-скоро си провери компа за:

да не би някой троянец да ти ги слага автоматично?
 
От: Монетизираха Wikipedia

и аз не видях адсенс, да не би да си отворил някъв сайт подобие на уикипедията? :)
Иначе според мен само от дарения няма как да се издържат.. а тоя сайт може да изкара много пара.
 
От: Монетизираха Wikipedia

При мен също няма реклами. Може някакви троянки да си търсят компания и да са я намерили в твоя компютър...
 
От: Монетизираха Wikipedia

Wiki-то е регистрирано, като не стопанска организация(не знам да ли се казва точно така). И в този си вид юридически не може да започне да взима пари за реклама. За да се случи такова нещо ще трябва един вид да се пререгистрира.
 
От: Монетизираха Wikipedia

Google им е един от основните спонсори/дарители. Мисля, че ако стане комерсиален сайта няма да има толкова много автори
 
От: Монетизираха Wikipedia

Някой беше пускал тема за адсенс на главната страница във фейса ... ама вирус ... както и в твоя случай :)
 
Google не ги ли спонсорираха преди няколко месеци с някоя голяма сума? Май има нещо. :)

П.П: Ето една хубава новина за медийната част. :) Ще се радвам при такива, да драскате там по нещо...е, естествено нещо като за там де в про стил. :)
 
От: Монетизираха Wikipedia

А бе и аз се опулих като видях рекламите, явно обаче наистина само на мен ги е визуализирало.Аз лично прегледах няколко страници, защото знаех, че собствениците не искаха да слагат рекламни карета по wiki-то.
 
От: Монетизираха Wikipedia

Аз не виждам реклами, но дори да сложат това няма да ми пречи, да чета в сайта и да научавам нови неща.
Има пространства в сайта, в които могат да се сложат реклами, без да пречат на никого :)
 
От: Монетизираха Wikipedia

Wikipedia си е фрии и няма реклами. Работи си на донейшъни, ето тук всеки, който иска може да дари: http://wikimediafoundation.org/w/in...rg/w/index.php?title=Main_Page&action=history

Ако някой ги хахне и сложи реклами дори и за 2-3 часа, ще направи доста яки кинти обаче... Има милиарди импресии на месец...
 

Горе