Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost.com

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от coolice, Апр 9, 2014.

Статус:
Not open for further replies.
  1. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113
    Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Мерси аз се радвам че сте доволни - монетизирам с форума с нещо което ви е полезно и разцепва мрака от скорост, като се старая да давам най-доброто от себе си - ако има желаещи ще напиша защо се появи сега CooliceHost.com във форума, а не по рано като реално имам хостинг сетъпи за чужбина от 2005....

ПП. Ако още някой си каже за вчера и съпорт ще се разбере колко стабилно мулти тасквах :) защото не сте само споменалите с който си пишех едновременно :) ставам за левел 1 с 300 лв по-ниска заплата от останалите левел 1 (шегувам се с ит фирмите какво ми предложиха преди време :D - незнаят какво изпуснаха с мен :twisted: )

ППП сегашната ми визия за хостинга е бутикова фирма с cutting edge решения доколкото е възможно, като следващата фаза след скоростта е като натрупам достатъчна клиентска база са HA - High Availability решения...

2. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113
    Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

след още една поръчка преди малко от промоционалните са останали 3 броя

3. galinstefanov

galinstefanov Well-Known Member

Рег.:
    Февру 2, 2011
    Съобщения:
    1,223
    Харесвания:
    108
    Точки:
    63
    Място:
    Mars
    От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Cool ще ни кажеш ли защо чак сега пусна услугите си и за България? Интересно ми е каква е била причината:)

4. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

CL6 kernel 2.6.32-531.17.1.lve1.2.56 moved to production - изчаквам да се преместят бекъпите в ремоут локейшъна и в следващите 30 минути ще има рестарт за ъпгрейд на кернела - очакван даунтайм около 5 минути

5. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Ъпгрейда мина както беше планиран всичко е ток и жица данутайма беше под пет минути :) ще мониторвам мълчаливо :| как се държи известно време

щях да пиша нещо в темата но много хейт и не е добре, нали съм един вид корпоративен представител да ги сипя такива....

Пазех едно последно промо цяла седмица но човека не пише така че това е последния впс хибрид за който ще има -50% който го вземе за него си е

6. stefanb

stefanb Member

Рег.:
    Апр 27, 2009
    Съобщения:
    78
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    От: Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - Coolice

И аз мога да кажа само хубави неща за скороста и взаимоотношенията доставчик-клиент. Всичко е точно засега.:beer:

7. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Мерси ако има нещо тикетчета пускай...

След като имаме подходящи настройки за скрипта и е изстискана достатъчно висока производителност /скорост , целта е да покажем на клиентите колко сме стабилни в дълъг период на предоставяне на услугата :)

пп и още нещо който ползва впс хибридните планове докато си седи във форума всъщност си мониторва и сървъра на който е понеже Предприемач също е хостнат на тази машина :)

Последно редактирано от модератор: Юни 7, 2014
  8. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

има още един ъпдейт на кернела за секюрити фикс - да има два за семица се случва рядко но се случва

след 15 минути ще има планиран рестарт за да го зареди него.... заради хардуерния райд на този сървър не ползвам софтуери за горещо прилагане на пачовете като кернел кеър

очакван данунтайм около 5 минути

9. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

4 минути някъде :) сега ще монитирвам ръчно като обикновенно :|

10. Petko Voivoda

Petko Voivoda Well-Known Member

Рег.:
    Май 26, 2013
    Съобщения:
    1,019
    Харесвания:
    99
    Точки:
    63
    От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Новите банери на coolicehost са супер много ме изкефиха. Поздравления ! :beer:

11. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Мерси, реинвестирам в бизнеса малко по малко, като гледам да ползвам хора от форума :) а заслугите са на zealot designs

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,078
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Зилотчено е добър. Трябва си инвестиции. :) Евалата и от мен, винаги му се възхищавал на банерите и как му ги ражда главата. :)

13. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Имаше официален голям ъпдейт на клауд линукс който след прилагането му взе да дава грешка 503 (имаше лек даунтайм около 5 минути)

"Подобрените функции" който дадоха проблема бяха изключени и за съжаление в момента е налично само PHP 5.4.30 (всички сайтове работят с него)

Работим с калуд линукс да възстановим функциалността да си избирате пхп версия...

14. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Оправено от около половин час може отново да си избирате коя версия на PHP да използвате, ако сте си избирали персонални настройки моля проверете дали всичко в настройките е както преди...

Извиняваме се за неудобството

Последно редактирано от модератор: Юли 18, 2014
  15. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Ще има лек ребут след около 10 минути за прилагане на ъпдейти (предполагаем даунтайм 3-4) минути

edit : Готово

продължавам нататаък по списъка с задачи

Последно редактирано от модератор: Юли 20, 2014
  16. Firefly

Firefly Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,273
    Харесвания:
    93
    Точки:
    48

Едно нещо да спомена, което е малко досадно - когато се логнеш в профила си, горе в топ бара продължава да пише Login. Също така, когато си логнат, ако отидеш на началната страница, вече не си логнат - трябва пак да натиснеш Login и да си въведеш данните, за да влезеш. Поне при мен е така, не знам дали е направено нарочно, но по-удобно би било да е по стандарния начин :)

17. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Ако се върнеш с бек трябва да пази сесията... за бутончето логин е по скоро недоглеждане при интеграцията ще бъде коригирано в най скоро време

18. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,273
    Харесвания:
    93
    Точки:
    48

Връщам се като кликна на логото например. Може би е само при мен, не знам. Просто ми направи впечатление :)

19. coolice

coolice Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    12,243
    Харесвания:
    665
    Точки:
    113

Искам да благодаря на някой че ми позволи да видя тези картинки в датацентъра и да му пожелая да му изсъхнат ръчичките

Форума е на същия сървър защитата сработи ок на няколко пъти но по малките части от атаката може да се предизвикали леко бозене което да сте наблюдавали вчера и днес много добра реакция от дата центъра
    това е топа

близо 800 мегабита и 71557 пакета на секунда

20. Firefly

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    1,273
    Харесвания:
    93
    Точки:
    48

Кой и защо ви прави такива номера? Тея хора друга работа нямат ли си?

Статус:
Not open for further replies.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice