Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost.com

Статус
Not open for further replies.
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Радвам се че поръча :)

Да в Париж е датацентъра - iliad-datacenter.fr :) По принцип е хубаво да пробваш с най новото възможно PHP преди да почне да ти трупа грешки в watchdog таблицата на базата или да ти чупи някой плъгин.

Стандартно php e на хостинга е включен 5.4 със зенд опкеш :) Препоръчва да пробваш с него - имам един стар друпал 5 (да пета версия) който е пуснат на php 5.4, настроен от администрацията да не плюе грешки както препоръчват за продъкшън среда от Dрупал и само дадох watchdog таблицата през phpMyAdmin да е със сторидж енджин BlackHole да не трупа грешки да раздува базата :) мрърка :) Ако има някакви върпоси пиши в темата :)

ПП 11 остават :)
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Има нова версия на кернела в 03:00 бг време ще бъде извършен рестарт, за да бъде довършен ъпдейта и да сме сигурни в правилното зареждане на драивера за RAID - предполагаме даунтайм около 3 минути

3 бързи мнения - Защо трябва да предпочетем компания която смята че е правилно да се рестартира при ъпдейт?
 
От: Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Малко и аз да похваля услугата:
tumblr_n4ky41ZWiR1sxqmo2o1_1280.png


Преди беше 2-3секунди! Но само секундите не означават чак толкова много - просто сайта си работи много бързо, което подпомага и увеличението на импресии - преди бяха 6,5(съотношение импресии/посещения), а сега е над 8 ... :)
Браво за услугата! :)
 
Последно редактирано:
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Поръчах си плана от 10 евро за 6 месеца с промоцията днеска ще преместя сайтовете.
@coolice може ли да ми препоръчаш кеширащи плъгини и настройки за тях, така че сайта да зарежда максимално бързо. Wordpress е
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Имам един сайт, който изтича края на лятото хоста му. Виждам много добри отзиви тук, така че най-вероятно ще се опитам CooliceHost.

Един оф-топик въпрос. Направи ми впечатление сайта (coolicehost.com). От коя компания е правен дизайна?
 
Re: От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Малко и аз да похваля услугата:
tumblr_n4ky41ZWiR1sxqmo2o1_1280.png




Преди беше 2-3секунди! Но само секундите не означават чак толкова много - просто сайта си работи много бързо, което подпомага и увеличението на импресии - преди бяха 6,5(съотношение импресии/посещения), а сега е над 8 ... :)
Браво за услугата! :)

Мерси много, стараем се да е добра услугата :) и ще си остане такава като понатоварим този съръвър взимаме следващия :) Продажби да има сървъри ще се намерят :)

Поръчах си плана от 10 евро за 6 месеца с промоцията днеска ще преместя сайтовете.
@coolice може ли да ми препоръчаш кеширащи плъгини и настройки за тях, така че сайта да зарежда максимално бързо. Wordpress е

Виж си ЛС а утре ще поработим индивидуално да видим какво може да се изтиска като производителност :)

Имам един сайт, който изтича края на лятото хоста му. Виждам много добри отзиви тук, така че най-вероятно ще се опитам CooliceHost.

Един оф-топик въпрос. Направи ми впечатление сайта (coolicehost.com). От коя компания е правен дизайна?

Срам не срам тема от themeforest, избрах си я а блинки ми я взе че нямам акаунт при тях докато той е редовен клиент заради дигиталната агенция... Наблягаме на това което е под капака на сървъра :) и дългодишното ни ноухауто за за хостинга като цяло :)
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Как Да използваме PHP Selector за да променяме версията на PHP, Да Включваме и Изключваме модули и да Настройваме PHP

https://coolicehost.com/billing/kb/...d-php-settings-on-our-cpanel-vps-hybrid-plans

Набързо Обяснено - логвате се във Акаунта си

1. Отивате на таба Software / Services и кликвате на Select PHP Version

select-php-version.png


2. Избиратв версията която искате да ползвате и цъквате на Set as Current до падащото меню

php-version.png


3. За да активирате / деактивирате даден модул или разширение просто го отбележете с мишката и цъкнете на Save

4. За да променяте настойкои на самото PHP най горе в дясно на PHP Selector има линкче Switch to PHP Settings , цъквате на него и след това на стойността (оцветена в сивичко) на самата променлива която искате да редактирате.

change-php-settings.png

Новините

1.Добавени са инструкции как да сменяте PHP версии и да ги настройвате

2. Още един клиент с Wordpress удари бариерата от 90 точки на Page Speed Insigts с mWPCloud.com настройките и безплатния Photon CDN въпреки леката несъвместимост на темата му с най новите версии на плъгините при Урдпрес... - Ако иска да се похвали тук :)

3. Остават още 10 промоционални плана
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Както казах в предно мнение за 1 ден имаше голямо подобрение в сайта, сега когато вече всичко е при coolicehost отваря сайтовете за 4,5 пъти по-бързо + допълнителни настроики за които помогна колегата coolice, за което му благодаря!

Аз лично вече ще предпоръчвам само Coolicehost, като хостинг доставчик понеже качеството е извън границите за останалите хостинг фирми.

P.S. Да допълня, преди се хосташе на VPS на Jump.bg, което падаше всеки ден, но това е друга тема.
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Супер доволен съм от Coolicehost. Единият ми сайт в момента е с 89/100 точки за настолни компютри и с 70/100 за Мобилни устройства според Page Speed. Другият ми сайт стана 92/100 и 70/100, но като сложих рекламите резултата спадна.
Без име.png

Ето как да постигнете и Вие тази скорост:
1. Задължително си вземете хостинг от coolicehost.com
2. Пишете на coolice ЛС, че сте си взели хостинг и той ще ви изпрати конфиг файл за W3 Total Cache
2. Инсталирайте си W3 Total Cache и импортнете настройките които ви е дал coolice
3. Инсталирайте плъгина WP Smush.it чрез този плъгин ще компресирате изображенията и размерът им ще се намали, но качеството ще се запази.
4. Инсталирайте си Jetpack плъгина и активирайте Phonton CDN
5. Включете си Cloudflare от Cpanel-а
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Искам да похваля колегата за доброто ревю. Направо да се вклюбищ, още преди да знаеш за какво става дума.

Само да питам, това е стъпка по стъпка за добрите планове. Добре действат определено. Но като гледам колко е активен coolice по темите с хостинг, няма начин да не се тунингова всичко. :)

Успехи. ;)

П.П: Постът ми е и също така, за да се запиша за темата. :)
 
Re: От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Супер доволен съм от Coolicehost. Единият ми сайт в момента е с 89/100 точки за настолни компютри и с 70/100 за Мобилни устройства според Page Speed. Другият ми сайт стана 92/100 и 70/100, но като сложих рекламите резултата спадна.
Виж файлът 9801

Ето как да постигнете и Вие тази скорост:
1. Задължително си вземете хостинг от coolicehost.com
2. Пишете на coolice ЛС, че сте си взели хостинг и той ще ви изпрати конфиг файл за W3 Total Cache
2. Инсталирайте си W3 Total Cache и импортнете настройките които ви е дал coolice
3. Инсталирайте плъгина WP Smush.it чрез този плъгин ще компресирате изображенията и размерът им ще се намали, но качеството ще се запази.
4. Инсталирайте си Jetpack плъгина и активирайте Phonton CDN
5. Включете си Cloudflare от Cpanel-а

Мерси че сподели резлултата което си е вярно си е истина :) За рекламите можеби на адсенс новите кодове който са асинхронни за другите мрежи не знам :)

Иначе за клауд флеър бих го препоръчал повече като секюртити опция... Не съм го тествал с мои саит от Париж (Cloudflare имат датацентър тук така че сигнала бързо трябва да влиза в тяхната мрежа) но от Холаднските сървъри 2 ма от клиентите твърдят че им е по бързо без него... всеки да си тества но понякога е добре да се жертва малко скорост за секюрити :)
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

две бързи новини

1. Остават девет промо акаунта

2. Съвсем скоро ще бъдат добавени и планове с 4 ГБ рам и 8 ГБ рам
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Тук също минахме малко ъпдейти

Кернел Ъпдейт - с рестарт на цялата машина

Мод Секюрити 2.8

Новия стейбъл Бранч на Nginx - 1.6.0

(PHP се ъпдейтва от cloudlinux)
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Малко Промени:

Темата в началото е подредена така че да е по лесна за чете, VPS хибридните планове са разделени на две групи с 1,2 ядра и такива с 4 ядрра :)

Добавен е още един план към групата на тези с 4 процесорни ядра.... Планът е с 4 ГБ РАМ, 80 ГБ Дисково пространство, - и цена 34.97 евро...

CloudLnx VPSh 2 GB получава допълнително 5 гигабайта дисково пространство за да станат общо 40 гб но си е на същата цена...

всички Quad Cores вече са с рейт 100+ мегабита = системните лимити позволяват достигане на малко по-високи от 100 мегабита скорости

Всички планове са получили по някой ъпгрейд на някои от малките параметри които Клауд Линукс лимитира с цел да се осигури по висока стабилност на сървъра, като всички ъппгрейди са нагоре (тоест получавате повече за парите си ) и са приложени за всички клиентски акаунти ...

Остават 6 промо акаунта - после купон кодът спира да работи... - !новият 4 гиганабйта не е включен в промоцията ...

Ако има нещо пишете тук или през тикетите :)
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

И аз се възползвах от хостът на Coolice и мога да кажа, че съм много доволен от съпорта, скоростта и като цяло виждането на Coolice за един добър хост. Успехи на компанията и само нагоре
 
От: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Ще взема и аз да се навия. Последен въпрос - има ли SSH достъп и може ли да се пускат cron-ове? Като цяло искам да си правя автоматичен бекъп на отдалечен сървър.
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Здравей,

Могат да се пускат cron-ове... ssh защо е нужен? шел скрипта ше върви и без такъв, като се стартира през крона....

Каква е системата? На доста от по популчрните има опция за бекъп плъгин който да качва в дроп бокс или гугъл драйв :)
 
От: Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

Здравей,

Могат да се пускат cron-ове... ssh защо е нужен? шел скрипта ше върви и без такъв, като се стартира през крона....

Каква е системата? На доста от по популчрните има опция за бекъп плъгин който да качва в дроп бокс или гугъл драйв :)

Не искам дропбокс и гугъл драйв, имам си друг сървър, та на него да се бекъпва. Говорим за един уърдпрес и един статичен хтмл. А за SSH, не съм сигурен дали може да се заобиколи, ако трябва примерно да се слагат ssh ключове и подобни, за това питам :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе