Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost.com

Статус
Not open for further replies.
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

някой който си няма работа и хейтва (мрази кинтите и всичко съпо) от такива само сме принудени хостингитеда плащаме допълнително пари за защити...

и ако сървъра беше в БГ щяха да го спрат... просто не мога да предложа такова качество на услугата
 
От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Интересно ми е да разбера как имаш предвид под "VPS хибрид"? Нещото или е VPS или не... VDS предлагаш ли или само VPS?
 
От: Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - Coolice

някой който си няма работа и хейтва (мрази кинтите и всичко съпо) от такива само сме принудени хостингитеда плащаме допълнително пари за защити...

и ако сървъра беше в БГ щяха да го спрат... просто не мога да предложа такова качество на услугата

Не го приемай лично, повсеместно е и след време се превръща в ежедневие.
 
От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Интересно ми е да разбера как имаш предвид под "VPS хибрид"? Нещото или е VPS или не... VDS предлагаш ли или само VPS?

В случая е терним, който най-добре описва за простосмъртния уеб мастър начина на парцелиране на ресурсите. Не е чист VPS, но същевременно има изолацията и разпределение на ресурсите както при VPS, а в същото време има и преимуществата на shared-hosting-а - контролен панел и dedicated sysadmin. Не се хващай за термина. А VDS потребителите в този форум сигурно се броят на пръстите на едната ръка и то, ако си отрежеш поне 2 от тях.
 
Re: CooliceHost.com - Мощни като VPS, CloudLinux Базирани HDD планове с cPanel.

1 страйк

Nginx на Unixy varnish + nginx плъгин фейлна от нищото даунтайм 3 минути ...

още два и излита... ако съпорта на Unixy не ми разясни защо.... :( ама е готин плъгина

Като гледам още един му остава ;)

направо му свършиха :) качих другия Unixy Varnish само :) пак обра натоварването доволно и работи бързичко.... ще го видим :) този е оригиналния с който са почнали Unixy.... Nginx + Varsnish им е по нов.... ама излагация човек...



Ама като гледам да дам повече на клиентите на третия сървър дето има няколко сайта не крашваше въобще.... то затова се стига до продукщън тестове накрая.... :)


поне че лиценза важи и за двата и може да си избираш :)


На вълка му е дебел врата понеже сам си върши работата... След атаките от последните няколко дни стана явно че не става само с Varnish... Варниша дава страхотна скорост но за съжалени опциите му за защита (поне тези с който разполагам аз ) се свеждат в няколко модифицирани опции да поеме повече конекции.... с Nginx e много по гъвкаво и може да се оберат ипта който правят нещо лошо с почти никакво натоварване ако се наложи и ми е доста по познат.... Затова след като излезе малко повече инфо около проблема се хванах да си го оправя (Unixy си работят варниша а този плъгин са ни зарязали малко на произвола понеже лицензите работят за всичките му модификации)

И мога със задоволство да съобщя че успях :rolleyes: (даже писах на Unixy как да си го оправят) но важното е че май единствен имам безупречно работеща версия :)

така че Вече VPS хибритдните планове са с Nginx + Unixy Varnish Coolice Fork....(можех да се избранидрам в информацията в хедърите (ама за три през нощта нямам желание) по важното е че работи и че го тества за бъга и премина изпитанието успешно ....

Намалявам нивото на защита във файъруола че няколко човека се заключихте последните 7 дни и лягам ако има нещо тикет системата ползвайте


ПС Готова е и версия две на настройките на W3-Total-Cashe адаптирана за хибридните планове (клиентите питайте на тикет - за нея понеже не обичам да ви спамвам който си поиска ще я получи)
 
Последно редактирано от модератор:
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

като скипва варниша... ако прочетеш темата ще видиш че ползвам комерсиален плъгин (инсталиращ скрипт) който не работи добре при тествоете ми в края на Май а авторите му не им се занимава понеже продават две други версии на само варниш (с който са известни Unixity Varnish) и варниш за lite speed (лиценза работи на едно ип за всяка от трите версии така че клиенитие не са ощетени просто си свалят само варниш... Проблема който съм си решил е в nginx-а и до ден днешен не е решен от тях от сайта нa unixy ще си свалиш крашващ...

за PCI compilance на предния ми сървър за един друг сървис съм минавал на McAfee® SECURE™ скана с издаден pdf сертификат че минава (ако си отворя бекъпите ще го намеря) ... ама това че тук там примен се локва от сървъра някой клиент е нищо според настроиките за минаване на теста :)

Иначе тук целта е друга да може за 19.97 или за 9.97 евро с допълнителна оптимизация и на ниво апликация = (сайта), олекотена тема локални кешове итнт и тнт за деня да има 50 000 посетителя 100 000 импресии да не е натоварил повече от лимитите на акаунта...

100% съм сигурен че като ви дойде някой клиент в големия западен датацентър и ви каже че прави 1 500 000 посетители на месец и три милиона импресии и ви поиска PCI няма да му кажете цена 9.97 или 19.97 крайна цена с контролен панел и помощ за оптимизация на познати на администрацията скриптове .... може да ми отговориш колко ще му поискате :)


(примера за цената и посетителите е истински) и се намира на този сървър на който е и форума...

ПП и въпроса ти е малко като все едноче аз да те питам как ще решиш проблема радом ипта (неизвестни преди това) от различни локации 24/7 да се конектват към фтпто директно (без впн и тнт нататък) в пасив мод и да вземеш PCI (щото си мисля че няма да го вземеш ще се издъни на портскана) или ако го вземеш ще се самобанват клиентите много здраво....

ППП Искам Клиентите ми да знаят че като сме в хай секюрити мод (когато се успяхте да се баннете някой сами от сървъра) сме много близо до минаване на PCI тестовете трябва само да махна варниша и гарантирам че ще го минем само че ще ви скочи натоварването нагоре и ще се наложи да си ъпрейдднете малко акаунтите... ако има търсене и желание да се плати мога да го предоставя
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - Coolice

PCI compliance се дава на сървър, и всеки клиент сам си се оправя :) ние хостинг не предлагаме. Цената на сървър е една и съща. Предлагаме и платен съпорт разбира се и имаме доста работа. Имаме клиенти, които правят не 1,5М ами 15М посетители :). Отделно, че под наше крило имаме хостинг провайдъри с по 400-500 сървъра. Те разбира се плащат за цели кабинети, но като цяло ние с PCI се занимаваме САМО ако някой клиент пожелае (не му се занимава, няма практически знания и т.н.). Имаме клиенти, които заради един сайт си взимат сървър, така просто заради сигурността и PCI защото правят продажби през техния сайт, а хостинг провайдърите трудно минават това чудо заради големия брой сайтове. Та мисълта ми беше, ако искаш да растеш, няма да е зле да пуснеш реклама, че си минал PCI, прекарай си сайта през HTTPS. Хората малко по-спокойно ще си поверят сайта/парите. Но пък от друга страна, колко ли от тях са чували за него :)
 
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Виж сега ти така го написа все едноче трябваше всеки шеърд хостинг доставчик да е pci на сървърите за крайните клиенти и ние изоставаме... хубаво че доизясни ... просто няма начин да се получи PCI и да може клиентите да си се връзват да си ръчкат от работа вкъщи динамични ипта и да ползват услугата свободнo ще е голяма резачка на всяко ип (за да няма проблеми трябва всяко ип което влиза във сървъра да е разрешено или клиентите да се връзват първо към корпоративен /частен впн и после да имат достъп до услуги като ftp и от външния свят да няма достъп)

хостгейтър не е PCI DSS на шаред хостинга... support.hostgator.com/articles/pre-sales-policies/are-your-servers-pci-compliant хостгейтър предплагат pci compilance на впсите... цената на техните е 19.99 на промоция -50% за половин ядро с 512 рам .... както казах ако някой клиент има интерес мога да му го предложа просото ще е някъде на тази цена и вероятно ще или само с апач или само nginx и не трябва да се бара много че ще си загуби компиланса (трябва да го менажира персонал който знае за този компилансе и следи да се спазва)

namecheap видях имат компиланс на най високия план от 14.99 (на малките няма) ама нейм чип предлагат 50 ентри процеса на него (при мен мъника от 4.99 почва с 60 ентри процеса) и са само с апач което е ресурсите който сайта заема са до х3 повече спрямо същия сайт на хостинг с акселериращите плугини ... освен това съм гледал техен статс от техния клауд линукс.... един клиент ми показа те мерят и vmem (аз само pmem меря) което е мекоказано да си изгърбиш клиентите на средния план клиент удряше техните vmem лимити от 4 гб (ООМ и цялата веселба с грешките) при мен се събра в 512 pmem docs.cloudlinux.com/index.html?memory_limits.html (vmem не го ограничавам за да е по честно за клиентите самите клауд линукс смятат че е по правилно)

Мерси за съвета ... билинга ми е изцяло през SSL.... фронтеднда е по добре за сеото да не минава (личен опит) ако посетителя на сайта иска може да напише https (или ако има плъгин за браузъра да предпочита ссл) може да си го отваря през ссл още от ден първи на хостинга си е така... всичко важно е през ссл

тестове незнам тази mcaffe secure значка например ще излезе колкото цял още един сървър на месец (даже два от бюджетните дивизии на ovh) който мога да конфигурирам и да прехвърля надолу по вреигата към клиентите да си хостват тежките сайтове на добра цена... повечето ми клиенти за момента са такива които са имали проблем с досегашния си хостинг и доста ефикасно им решавам проблем който имат (предлагам директен солюшън не някаква сертификация че имам)

А кой ми знае сайта си е изцяло мой въпрос не съм решил още колко смятам да раста може да я оставя фирмата бутикова с 10 тина сървъра и модел на лиизнати сървъри смяна всяка година и прехвърляне на подобренията в хардуера към клиентите без да доплащат + късътм решения за който му трябва

ПП. Имам един канадец на който му менажирам няколко сървъра единият е само с апач и знам че ще мине PCI тестовете ако той реши, ама го гледам че няма желание да даде 149 на месец долара за значка...


ПП Ако не е тайна кой е поредния голям западен доставчик е преместил тех съпорта си в бг ?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Той имаше предивд, че повечето в БГ не са чували за PCI-Compliance , а не за сайта ти. В интерес на истината когато се предлагат low-cost услуги трудно ще се отдели бюджет за подобни неща като PCI DSS тестове и badge.
 
Re: От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - Coolice

Той имаше предивд, че повечето в БГ не са чували за PCI-Compliance , а не за сайта ти. В интерес на истината когато се предлагат low-cost услуги трудно ще се отдели бюджет за подобни неща като PCI DSS тестове и badge.

Добре аз просто искам клиентите да зная няколко неща

1. Че не сме неадерталци не една или две западни фирми си местят тех съпорта насам (особено тези дето идваме от пазара знаем това онова - аз смятам че знам нуждите на повечето уебмастъри понеже съм уебмастър)

2 Че не е проблем аз или ти да си конфигурираме по един сървър който е PCI DSS ...

- Просто колкото по близо е до PCI DSS хостинга толкова повече ще ги банва при всяко шавване освен ако не влизат в него само от статичен ip aдрес който са казали на доставчика си или доставчика освен хостинг акаунт трябва да дава и няколко vpn акаунта за връзка с хостинг акаунта който клиента да ползва и всичко извън впна да е забранено

Това че ще направя един сървър на coolicehost pci dss ще хостна на него основния домейн ще му взема сертификат и бадж след месечно сканиране и ще пусна да кажем low-cost планчета в който е калкулирана цената на моята сертификация ... НЕ значи че клиентите ще получат автоматично и те такава сертификация.... след като са взели от мен планът който е на pci-dss сървър те трябва и те да идат да платят на макафии 149 долара на месец за сайт /магазин с 51 -500 страници (всичко без даунлоуди) да изчакат сканиране и да си сложат значката на техния си сайт да покажат на техните си клиенти че я имат

големия бизнес е в продаване на сертификацията не в продаването на хостинг който да я мине

ПП да се види че не говоря празни приказвки и че не сме неадерталци в тази държава (имам някаде и пдф версия след теса минахме го като не вдигна конверсията на услугата mwpcloud го спряхме) на името на Банко че нали адекса е негов...
pcicompilance.jpg
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

PCI DSS-а го разбирам само ако предлагам PaaS или SaaS . Останалото е "програмиста да си валидира променливите".
 
Re: От: Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - Coo

аз го разбирах като бадж с който да повишиш конверсията ако правиш ппц реклама или имаш някакъв сео трафик да успокои клиентите и да купуват повече (не стана както си го мислех)
 
От: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Кой е казал, че сме outsource-нати ? :) ползвам си BG IP за достъп до замунди, торенти, бла,бла, гледане на TV и милион други неща. Не знам, просто аз си мисля, че PCI е добре да се има ако правиш търговия през интернет, независимо каква, дава някакъв вид сигурност. Колкото до хостинг-а, предполагам, че хостовете няма как да минат PCI compliance... Това, което имах предвид, е че фирмения сайт, билинг системата и контролния панел е добре да имат PCI, разбира се, не знам колко от малките хостинг провайдъри си позволяват да имат отделна машина за билинг... Доколкото знам много голяма част от тези доставчици имат по една машинка 4-ядрена 8-16гб рам и всичко е на нея - билинг, сайтове и т.н.

Тъй като ние не се занимаваме с хостинг, а само с дедикейтед, колокейтед малко трудно се outsource-ва този труд :)
 
Последно редактирано:
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

С витуализация могат да си позволят ама билинга е интегрална част от сайта освен това тук почти никой (аз незнам някой ) не процесва карти директно всички са през някаква услуга PayPal Skrill, 2co... която тя е PCI-DSS ..

Може и хостинга да се направи просто много ще банва клиентите

оправена е картинката за която писахте
 
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

Cloudlinux преди малко се авто ъпгрейдна и омазаха нещата (те) :D

спокойно сайтовете ви не позлват по 20-30 ГБ рам и не ползвате по 4 Мегабайта CPU


Screenshot from 2014-08-05 02:53:46.png

ресурсите се показват нормално на графиката в ресурс юсидж

едит още един ъпдейт пушнаха (те могат да ъпгрейват сървърите централно) и се оправи - върнаха стартата версия кой видял видял

ПП новите графики са центрирани и са приятно светло синички предполагам скоро ще ги пуснат
 
Re: Мощни като VPS, CloudLinux хостниг планове с cPanel и Varnish Cashe - CooliceHost

След последните поръчки и ъпгрейди официално обявяваме out of stock на версия 1 на впс хибридните планове... Кой взел взел... За текущите клиенти си остава същото наличен е ресурс за ъпгрейди на текущи клиенти до определено ниво....

Ако някой се откаже от плана си ще се появи наличност, а дотогава oбявяваме версия 2 с Lite Speed Enterprise Webserver

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=54487
 
Последно редактирано от модератор:
Статус
Not open for further replies.

Горе