Моята идея- вашето мнение :)

hking

Member
Привет съфорумци!
Наскоро купих домейна bardinner.com и имам идея да създам един вид каталог за подобни заведения с техните специалитети, промоции, отзиви и оценка от клиенти, както и една интересна флаш игра, която съм ангажирал човек да създаде.
Смятате ли, че подобна идея би имала успех (с оглед на това, че има доста подобни сайтове, интересното в моя е играта) и бихте ли ми дали някакви мнения и препоръки, т.к до сега не съм се занимавал с уеб проекти, но започвам т.к имам много свободно време.

Поздрави!
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Направи го със забавни и позитивни текстове , да има закачка и смях :) Успех :)
 
Re: От: Моята идея- вашето мнение :)

Направи го със забавни и позитивни текстове , да има закачка и смях :) Успех :)

Да, разчупи стилът малко. Ако питаш мен, но малко смело идва моето предложени, направи го за цяла Европа. ;) Където някой е бил - заведение, бар, ресторант - да пише кратки ревюта. ;) И без това нон стоп слушам как някой ходел еди къде си, даже най-известните маршрути може да обхванеш. Все за една кръчма около границата ни със сърбия говорят. Па дай да видим снимки и ревюта. :) Дори не е нужно ти да ги качваш всичко, остави и потребителите да качват. ;)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Европа? Не се ограничавай така :).
Гони хамериканците там ти е парата. Не че в Европа няма, но там са повече :)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Задължително да има секция - "Аз бях тук" или нещо подобно с връзка към соц. мрежите. Така и крадците ще могат да следят на едно място кой не си е вкъщи и къде се намира :) Това последното е майтап...
 
Re: От: Моята идея- вашето мнение :)

Европа? Не се ограничавай така :).
Гони хамериканците там ти е парата. Не че в Европа няма, но там са повече :)

Да, не се ограничавай само с Европа, има готини места из всички части на света. Има ли нещо подобно? Сигурно май има. ;)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

@Blinky... ти колко си долен :). Зарибяваш го за Европа и после се правиш на хАмерикано подкрепник :D
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Готини предложения! Сигурен бях, че трябва да чуя мненията и на други хора!;)
 
Re: От: Моята идея- вашето мнение :)

@Blinky... ти колко си долен :). Зарибяваш го за Европа и после се правиш на хАмерикано подкрепник :D

Аз съм за руското, ама там е кофти пазара. Сега, всички клоним към по-богатите онлайн пазари. :)

Ама замисли си как ще му хвръкне адсенса? :) Аз само едно ще кажа, не гледай само за този пазар, забрави само за България да ти е проекта, hking.
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Ами да от самото начало си мисля да не се ограничавам с Българския пазар и за това взех .com ( и по други причини, за които се досещате)
 
Re: От: Моята идея- вашето мнение :)

Ами да от самото начало си мисля да не се ограничавам с Българския пазар и за това взех .com ( и по други причини, за които се досещате)

Само да кажа аз, че добре си го замислил. Почвай...;) Само че тук ще трябва да се заредиш с много търпение. ;) Ако тръгне и стане, няма да съжаляваш. Виж някой друг подобен еквивалент. И ако намериш, постарай се да го направиш по-добро. Внедри дори и нещо малко, но различно и по-иновативно, и си готов. ;)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Идеята е добра!Ако се изпипа сайта откъм съдържание, а после и оптимизация/маркетинг мож да се превърне в сносен бизнес. Аз имах подобна идея, закупих домейн и т.н. Сглобих едно сайтче. Идеята ми беше потребителите да соделят мнения за посетени хотели, ресторанти, барове, но малско след стартирането на проекта ми изкочиха един куп други неща за вършене и го подарих, на един съфорумец, който тъй или иначе закри проекта, за съжаление... Но идеята наистина е с перспектива и зависи от реализацията дали ще носи печалба! Успех! :)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Не искам да те разочаровам, домейнчето е много добро, но развитието е много трудно. Потребителите са станали толкова мързеливи, че без пари или други стимули за ревюта в началото едва ли ще минеш. Другото нещо е фейсбук. Като влезеш в някой ресторант или бар всички са във фейсбук, а като влезеш във фейсбук всички са на ресторант. Следващото нещо е, че много барове и ресторанти фалират доста често и трябва да следиш голям обем от информация, за да е актуално сайтчето. Колкото и налудничаво да звучи отначало може да започнеш с негативни мнения. Примерно форум за недоволни клиенти (недоволните пишат много повече от доволните и то без пари) и като посъбереш доста потребители тогава да обърнеш палачинката. След това е лесно, клиентите за реклама сами идват.
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

@Blinky не е кофти пазара, просто е малко по особен.

@hking двата големи пазара за теб са американците и руснаците. Като втория е малко по особен.. успех с него.
Не че европейците са кофти посетители, но за хамериканците имаш доста афф програми(не знам кои са тествани, аз съм в друга сфера :)), а при руснаците май всичко върви в момента (имам там проекти за които съм консултант и имам някакви странични наблюдения).
 
Re: От: Моята идея- вашето мнение :)

@Blinky не е кофти пазара, просто е малко по особен.

Да, но още са малко далеч от навиците на хамерикансите, които за момента са най-добре развити в посока харчене през нета. :)
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Сглобих едно сайтче. Идеята ми беше потребителите да соделят мнения за посетени хотели, ресторанти, барове......

Каква беше системата и пазиш ли я още? Може ли да се нагласи само да едно населено място/град?
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Отвори Триваго и вземай примери колкото искаш, отзиви, описания , кой къде как, снимки ...
 
От: Моята идея- вашето мнение :)

Не можеш да очакваш, че сайтът ти ще се самонапълни с клиенти, особено след като нишата е запълнена. Ако играта е интересна, то ще имаш посетители, но не и такива които се интересуват от това което предлага сайта. Според мен ще ти е много трудно.

Според мен ограничи се на един конкретен бар (който сам намери и уговори). Ако този бар усети полза от сайта ти (примерно клиентите да се увеличат), тогава ще започне и да ти плаща. Когато вече имаш достатъчно опит тогава почвай: още един бар, всички барове в София, барове в България, барове в Европа, барове на Земята, барове в слънчевата система... Опс, поувлякох се ;) .
 

Горе