Моят Имот - безплатно публикуване на обяви, ясно разграничаване на собственици и посредници, без регистрация и още...

>В случая за под наем снимките са задължителни от която и страна да го погледнете!
Точно така. При даване под наем задължително е да искате снимки. Това е все едно да продаваш в някой сайт за обяви лична вещ, без да поместваш нейна снимка.
Но в случая на продажба снимката вече не може да се води като нещо, което гарантира каквото и да е. Тя дори може да е подвеждаща. Например паянтова стена, която е прясно боядисана. Изглежда перфектно, но ... след половин година тя пак ще се напука. Без оглед на място няма как да придобиеш реални впечатления така или иначе.
Но нека да бъдем конкретни, а да не пишем свободни литературни съчинения. Вие ми твърдите, че опцията за която ви споменавам е само за агенции или за сайтове за общи обяви. При търсене с Google за продажбна на къща, на първо място ми се предлага сайта imot.bg. Вероятно не твърдите, че е сайт за продажби на всякакви стоки. Но дали е сайт на агенция? Отваряме таб "Публикуване" във въпросния сайт и ми цъфват опциите за вход: "За агенции " и "За частни лица". Накрая като изяснихме ще за "животно" е това, то отиваме в страницата им за търсене и там ... се намира опцията "Само обяви със снимка".

Този сайт е възможно най досадния за собственици на имоти. Публикувайте при тях обява и си оставете координати за връзка и ще разберете какво имаме в предвид. Направете го примерно днес и ще очакваме другата седмица по това време вашето мнение и впечатление без да подвеждате естествено но това остава на вашата съвест или ние можем да Ви спестим това, като Ви споделим опита ни събран от потърпевши, които споделят следното: че след публикуването на обява при всеки е различно но да кажем, че след 24 часа след одобряването на обявата получава ли около 60 обаждания за няма и 2 часа от агенции които иска ли да им представят имота срещу комисионна и след като хората искали да се откажат от този тормоз, те са си изтрива ли обявата от там но въпреки това споделят, че в седмицата по няколко пъти отново се е намирало някой да им се обади.

Ако искате вярвайте, ако искате проверете като публикувате обява там, Вие си решавате но това са фактите.

Факт е, че ние сме единствените до този момент от нашето проучване в интернет, сайт за обяви само за недвижими имоти който не е обвързан с брокер, агенция или фирма от бранша.

Желаем Ви хубав уикенд!
 
Този сайт е възможно най досадния за собственици на имоти. Публикувайте при тях обява и си оставете координати за връзка и ще разберете какво имаме в предвид. Направете го примерно днес и ще очакваме другата седмица по това време вашето мнение и впечатление без да подвеждате естествено но това остава на вашата съвест или ние можем да Ви спестим това, като Ви споделим опита ни събран от потърпевши, които споделят следното: че след публикуването на обява при всеки е различно но да кажем, че след 24 часа след одобряването на обявата получава ли около 60 обаждания за няма и 2 часа от агенции които иска ли да им представят имота срещу комисионна и след като хората искали да се откажат от този тормоз, те са си изтрива ли обявата от там но въпреки това споделят, че в седмицата по няколко пъти отново се е намирало някой да им се обади.

Ако искате вярвайте, ако искате проверете като публикувате обява там, Вие си решавате но това са фактите.

Факт е, че ние сме единствените до този момент от нашето проучване в интернет, сайт за обяви само за недвижими имоти който не е обвързан с брокер, агенция или фирма от бранша.

Желаем Ви хубав уикенд!

Вие имате опит с имотните сайтове, колкото и с раждането секцио - демек zero! - Освен ако не сте жена, разбира се.

Обявата ми е публикувана в imot.bg (без снимки!!!) вече година, и досега са звъняли само потенциални купувачи - частни лица.

Колкото до валидността на една обява, понеже е придружена от снимки - пак глупости на търкалета. Аз продавам (по-точно баща ми) една гола ливада / парцел. Винаги мога да копна от нета снимка на произволна ливада и да изпълня безумните условия на сайта ви. Тогава обявата ми ще е наистина фалшива, въпреки че снимките няма да са особено подвеждащи.

Няма да се възползвам от поканата ви, защото не искам да помагам на кратунковци - всезнайковци. Обявите ми в OLX и imot.bg са активни и вършат работа. При нас проблемът е липсата на път, ток и вода към имота, въпреки че е в регулация. Имотът е на 270км от мястото, където живеем, така че няма да се юрна да ходя до там, за да снимам, при положение, че местните, които проявяват интерес могат да отидат на място и да го видят с очите си.

Пожелавам ви успех със сайта, но с това твърдоглавие и високомерие - не вЕрвам. :)
 
Тоя сайт доста грубо накърнява префиненото ми чувство за естетика.
 
Нанди, просто сложи сателитна снимка от Google Maps. Във време когато хората вървят по тротоарите с телефони/камери в ръка и снимат щяло и нещяло, твърде олд фешън е да съществуват обяви без никакво фото. Това ми напомня обявите във вестниците от миналия век егати.

Сайта наистина има спешна нужда от преобразяване. Това в първия отговор в темата е така, твърде много пространство е заето от нищо или от нищозначещи картинки. Аз винаги поглеждам размера на снимките, и този сайт не прави изключение - на индекса има твърде големи снимки на София, Пловдив и т.н. Те могат и трябва да са в пъти по-малки. Обратното е положението на снимките в обявите - те пък са много компресирани и дребнички за моя монитор, хваща ме малко клаустрофобия като ги гледам. На 4k резолюция някои неща се разместват. Тоя loader дето се показва на цялата страница всеки път като цъкна нещо... няма толкова дразнещо нещо.
 
Нанди, просто сложи сателитна снимка от Google Maps.
Мислила съм го, но проблемът е, че аз не знам кой точно е нашият имот. Не съм ходила там от дете. :) Баща ми вероятно ще ми го покаже, ама трябва да отделя време, а и да каля нервите, че всяка съвместна дейност с него ме подтиква към отцеубийство. :D
 
Мислила съм го, но проблемът е, че аз не знам кой точно е нашият имот. Не съм ходила там от дете. :) Баща ми вероятно ще ми го покаже, ама трябва да отделя време, а и да каля нервите, че всяка съвместна дейност с него ме подтиква към отцеубийство. :D

Не знаеш кой е имота обаче е твой? Или е на баща ти дето не се разбирате, но въпреки това ще го продаваш вместо него?
 
Не знаеш кой е имота обаче е твой? Или е на баща ти дето не се разбирате, но въпреки това ще го продаваш вместо него?
Сега да влизам в обяснителен режим ли, да ти тегля една... ли? Това, че баща ми е досаден и ме дразни, не е причина да му откажа да пусна обява от негово име за неговия имот. Той не ползва интернет, така че няма нищо по-нормално от това да му съдействам.

Теб къде точно те сърби, та го раздаваш инспектор Дю-дю?
 
Мислила съм го, но проблемът е, че аз не знам кой точно е нашият имот. Не съм ходила там от дете. :) Баща ми вероятно ще ми го покаже, ама трябва да отделя време, а и да каля нервите, че всяка съвместна дейност с него ме подтиква към отцеубийство. :D

Значи просто искаш да пуснеш обявата за да ти е мирна главата, така че ако баща ти те пита дали си я пуснала да кажеш "Да бе". И по възможност след като си я пуснала да не се случва нищо, даже най-добре хич да не ти звънят да те тормозят. С други думи искаш сайта за обяви да ти позволи да пуснеш полуобява. Сайта не виждам каква файда има да приема такива обяви от незаинтересовани продавачи :) Това е като да пуснеш писмо в морето в чашка от кафе - ако по чиста случайност морето е супер спокойно, писмото може и да стигне до някой, ама много по-вероятно е да потъне и само да замърси океана :)
 
... Това е като да пуснеш писмо в морето в чашка от кафе - ако по чиста случайност морето е супер спокойно, писмото може и да стигне до някой, ама много по-вероятно е да потъне и само да замърси океана :)
Зависи кой е пил от чашката.

Ако е биоз или хейтър, вероятно ще настъпи локална екокатастрофа а сред населението на най-близките брегове ще плъзне епидемия от СПИН и Ебола.
 
Значи просто искаш да пуснеш обявата за да ти е мирна главата, така че ако баща ти те пита дали си я пуснала да кажеш "Да бе". И по възможност след като си я пуснала да не се случва нищо, даже най-добре хич да не ти звънят да те тормозят. С други думи искаш сайта за обяви да ти позволи да пуснеш полуобява. Сайта не виждам каква файда има да приема такива обяви от незаинтересовани продавачи :) Това е като да пуснеш писмо в морето в чашка от кафе - ако по чиста случайност морето е супер спокойно, писмото може и да стигне до някой, ама много по-вероятно е да потъне и само да замърси океана :)
Предположенията ти са изцяло погрешни, както на оня, на когото отговорих преди това. Що си правите съчинения по картинка, ами не обсъждаме казуса принципно? :)

бахти отпадъка е тая...

С официалния ти профил си по-мил към мен, Ивайло, що така? Ъпхирския ти профил ти служи за спам, докато с другия го даваш "полезен" мембър, така ли? :)
 
Дизайна има нужда да се смени цветовата гама. Не мога да приема синьо+светло зелено, особено когато презаредиш дадена страница, се насища още повече и чакаш доста.
От към обяви, сайта е празен, някак си не ме грабна. Това е лично мое мнение, че има доста неща, които трябва да се оправят.

Поздрави
 
Снимки, ако е под наем, с обзавеждане. Иначе скица, СКИЦА може и на листче нарисувана с ~квадратура на стаите - задължително условие. Че като прочета тристаен 60кв. ми се развихря фантазията :D
 
Последно редактирано:
Вие имате опит с имотните сайтове, колкото и с раждането секцио - демек zero! - Освен ако не сте жена, разбира се.

Обявата ми е публикувана в imot.bg (без снимки!!!) вече година, и досега са звъняли само потенциални купувачи - частни лица.

Колкото до валидността на една обява, понеже е придружена от снимки - пак глупости на търкалета. Аз продавам (по-точно баща ми) една гола ливада / парцел. Винаги мога да копна от нета снимка на произволна ливада и да изпълня безумните условия на сайта ви. Тогава обявата ми ще е наистина фалшива, въпреки че снимките няма да са особено подвеждащи.

Няма да се възползвам от поканата ви, защото не искам да помагам на кратунковци - всезнайковци. Обявите ми в OLX и imot.bg са активни и вършат работа. При нас проблемът е липсата на път, ток и вода към имота, въпреки че е в регулация. Имотът е на 270км от мястото, където живеем, така че няма да се юрна да ходя до там, за да снимам, при положение, че местните, които проявяват интерес могат да отидат на място и да го видят с очите си.

Пожелавам ви успех със сайта, но с това твърдоглавие и високомерие - не вЕрвам. :)

Благодарим Ви за хубавите думи! Хубав уикенд!
 
Не се прави на ощипана девойка, ами вземи сподели така интригуващите аудиторията ти интимности, че ще ти замре фенбазата.
Noke, с колко профила ще спамиш темата? :)

Благодарим Ви за хубавите думи! Хубав уикенд!
И на вас. Помислете върху контекста на казаното, като се абстрахирате от "гадния" на моменти тон. Все ще намерите нещо полезно в критиката. Тя в повечето случаи е конструктивна, дори когато е поднесена малко грубо. :)

Правя допълнение за участниците с богата фантазия: Имотът, който продаваме (забележете, че използвам множествено число, визирайки мен и баща ми) е насочен към клиенти от определена етническа група, които са основни купувачи на земи във въпросния регион. На тях снимки на ливада не им трябват, а и не мисля, че могат да се ориентират по снимки от гугъл мапс.
На всеки обадил се е отговорено, а повечето са посетили парцела на място. Така предпочитат - така процедираме.

Сега ме оставете да напусна тихомълком темата, като спрете да излагате аргументи, родени във вашите глави и некореспондиращи с истината. Хубав ден. :)
 
Noke, с колко профила ще спамиш темата? :)


И на вас. Помислете върху контекста на казаното, като се абстрахирате от "гадния" на моменти тон. Все ще намерите нещо полезно в критиката. Тя в повечето случаи е конструктивна, дори когато е поднесена малко грубо. :)

Правя допълнение за участниците с богата фантазия: Имотът, който продаваме (забележете, че използвам множествено число, визирайки мен и баща ми) е насочен към клиенти от определена етническа група, които са основни купувачи на земи във въпросния регион. На тях снимки на ливада не им трябват, а и не мисля, че могат да се ориентират по снимки от гугъл мапс.
На всеки обадил се е отговорено, а повечето са посетили парцела на място. Така предпочитат - така процедираме.

Сега ме оставете да напусна тихомълком темата, като спрете да излагате аргументи, родени във вашите глави и некореспондиращи с истината. Хубав ден. :)
Предишния профил го изтриха, защото се изтрепахте да го репортвате. А и той не се казваше Noke. Освен с въпросното Noke, си ме бъркала и със... себе си. Това последното е жокер, достатъчно силен и за неособено прозорливи потребителки.

Хайде, кажи кои са регионът и съответният чобански етнос, изкупуващ ливади, че да се успокоят всички.
 
Хайде, кажи кои са регионът и съответният чобански етнос, изкупуващ ливади, че да се успокоят всички.
Регионът е прекрасен - Рило-Пиринската подобласт. На 20 км от Банско и на около 5 -10 от местността Семково, по-точно в подножието ѝ. Чобанският етнос са т.нар. помаци. Прекрасни и трудолюбиви, но не особено грамотни в техническо отношение хора. Поне тези, имащи интерес към придобиването на имот, по мои впечатления.

Първата част от поста ти умишлено го игнорирам, щото не сме в детската градина, все пак. :)
 
Ама како, аз мислех че тва там си ти? o_O
Щот нали казват че параноята често вървяла с раздвоение на личността (там оная научната думичка с "ш"...)

Няма да се срамуваш/притесняваш - всеки понякога има нужда да се освободи от оковите на досегашното си форумно "аз"...

М/у другото ква работа имат помаците у Рило-Пирин? И там ли налазиха? Сигурна ли си че не става дума за каракачани?

Още по-междудругото, у нашио край има неписан закон да не се продава имот на циган, *-ин, , *-ец, *-ак, или .*-нин.
 

Горе