Мъдри Мисли

От: Мъдри Мисли

Living well is the best revenge
Michael Bloomberg
 
От: Мъдри Мисли

994009_597216813631852_1500105051_n.jpg
 
От: Мъдри Мисли

Древните римляни са казали, че на народа му трябват хляб и зрелища, а съвременната държава смята, че само зрелища напълно му стигат!
 
От: Мъдри Мисли

Откъс от книга, която ме "събуди":

"Не съм дошъл на този свят, за да бъда побеждаван.
Загубата не ми е присъща.
Не съм овца, която чака побутването на овчаря си.
Аз съм лъв и отказвам да разговарям, ходя и спя с овцете.
Не искам да слушам онези, които хленчат и се оплакват, защото тяхната болест е заразна. Нека вървят при овцете.
Кланицата на поражението не е моя участ.
Винаги ще правя следваща стъпка.
А ако тя не помогне, ще направя още една и още една.."

Най-великият търговец на света, Ог Мандино
 
От: Мъдри Мисли

Ето няколко надъхващи и от мен :)

"Белегът на образования ум е умението да приема дадена мисъл, без да се съгласява с нея."
Аристотел

"Независимо колко добър ставаш винаги можеш да станеш още по-добър и това е вълнуващото."
Тайгър Уудс.

"Поеми риска и загуби. Не поемай риск и ти вече си загубил."
Сьорен Киркегор
 
От: Мъдри Мисли

Един от любимите ми цитати:
"След 20 години ще си по-разочарован от нещата, които не си направил, отколкото от тези, които си направил. Така че хвърлай се в неизвестното, рискувай, мечтай, откривай!"

- Марк Твен
 
В минутата,в която искаш да се откажеш,си спомни причината,поради която си стискал зъби,толкова дълго време!!!

Много силно казано!

Колеги, от тук може да видите много готини Мъдри Мисли https://play.google.com/store/apps/details?id=moni.quotes
(Или напишете в търсачката на Google Play "moneff quotes" и ще ви излезат)

Може да си свалите приложението, всеки ден ще ви праща по 1 мъдра мисъл.. може да вържете и приложението към фейсбук, и всеки ден ще ви поства по 1 мъдра мисъл на стената.
(Ако може да гласувате с 5 звезди за приложението ми, ще съм много щастлив)

Благодаря! :)
 
От: Мъдри Мисли

Ето малко мъдрост и от китайските братя:

革命是要人生,不是要人死! - Китайска поговорка
(The Revolution is so that people can live, not so that they can die!)
(Революция е, когато хората могат да живеят, а не да умрат!)
 
От: Мъдри Мисли

"Богатите хора изграждат мрежи, докато всички останали се учат да търсят работа." - Р. Кийосаки
 
От: Мъдри Мисли

Ще си позволя да сложа една притча тук, защото не намерих специална тема за притчи :) Мисля, че е доста свързана с дейността и идеята на форума.

Притча за маркетолога и рибаря

Маркетолог заминава на почивка в африканско село. Докато се разхожда по брега на близкото езеро, той вижда рибар, който слиза от лодката си.
Припомняйки си вкусната риба от снощи, консултантът по маркетинг решава да завърже разговор.
- Колко време ви отнема да хванете добър улов? - пита той.
- Не много - отговаря рибарят.
Тогава защо не останахте по-дълго, за да уловите повече? - продължава да пита маркетологът.
Рибарят му обяснява, че уловът е достатъчен да посрещне нуждите на семейството му.
- Всъщност вие какво основно правите в живота си? - пита консултантът.
- Спя до късно, ходя малко за риба, играя си с децата, почивам си следобед под една кокосова палма, вечер ходя в бара тук да се видя с приятелите, пием по няколко бири, свирим на барабани и пеем по няколко песни… Животът ми е щастлив и пълен - отговаря рибарят.
Консултантът веднага възкликва:
- Вижте, аз имам MBA по маркетинг от Харвард и мога да ви помогна! Първо трябва да започнете да ловите риба по-дълго всеки ден. Така после ще продадете повече риба. Ще разгласите на всички ресторанти, че при вас рибата не свършва и те ще започнат да ви търсят. С допълнителния доход ще можете да си купите по-голяма лодка. Ще сложите реклама на вашата риба в местния вестник. Колкото повече пари печелите, толкова по-модерна лодка ще можете да си позволите. После ще си купите втора и трета лодка. Всички ще заговорят за вашите лодки. Ще купите още, и още, докато се снабдите с цял флот. Вместо да продавате рибата си на хора от средната класа, ще започнете директно да преговаряте с водещите фабрики за рибни продукти. Те ще са разбрали за вас от отзивите на ресторантите. Дори може да отворите своя собствена фабрика, да сложите рекламен плакат на входа на селцето и да разказвате пред медиите откъде сте тръгнал. Така ще можете да напуснете това малко село и да се преместите в големия град. Дори после може да се преселите в друга, развита държава, откъдето да ръководите местния си бизнес!
- Колко дълго ще отнеме това? - пита рибарят.
- Ами, може би между 10 и 20 г. - казва маркетологът.
- И после?
- После? Тогава вече ще стане наистина интересно! - казва със смях консултантът. - Когато името на фабриката ви стане известно ще можете да я продадете на дялове и така ще спечелите милиони!
- Милиони? Наистина? И после? - настоява рибарят.
- После ще можете да се пенсионирате, да заживеете спокойно, да се оттеглите в малко селце близо до езеро, да спите до късно всеки ден, да прекарвате време със семейството си, да ходите за риба, да си почивате следобед под кокосова палма и да имате весели вечери, пийвайки по нещо с приятели…
 
От: Мъдри Мисли

**********************
 
Последно редактирано:
От: Мъдри Мисли

Ами не е фраза, но наскоро мои близки го отбелязаха като наследено от баба ми. Не мога "просто така да стоя". Ще рисувам, ще пиша, ще ръкоделствам, ще сея цветя, ще чета или ще се виждам с някого. Другото за мене е равно на сън. Преди време четох, че допреди сто години това е било нормалното поведение на българката. Докато отива някъде, върви и преде. Миналото лято бях в с. Равногор, там бабите още плетат докато вървят към картофената нива /горещо рекламирам чисто българското селце и картофите му.../ Има гръцки сведения, че тракийката с една ръка е предяла, с другата кон водела <3

Така че вероятно ми е изпитана поговорката "Намери си работа, иначе дяволът ще ти намери".. :) Просто е по-приятно да се случват неща, да има резултати; не става дума за печалбарство, а за позиция, обратна на "затъпяване" или роптаене против околната среда.
 
От: От: Мъдри Мисли

Ако никога не опиташ, едва ли някога ще разбереш.
 
От: От: Мъдри Мисли

Не ми казвайте, че небето е лимита, при положение, че има отпечатъци от стъпки по луната.
 
От: Мъдри Мисли

Грешките са болезнени, когато се случват, но години по-късно сборът от тях, наречен опит, води до успех.
 
От: Мъдри Мисли

Най-великият затвор, в който хората заживяват, е страхът от това, което другите могат да си помислят за тях.
 

Горе