Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

ха тесте, сега сефте прочетох за намеренията ти. Щото знаеш, че те уважавам, само ще ти напиша следното: След като не си успял толкова време да започнеш да изкарваш парите които искаш, значи не в тях като капитал е проблема, а в методите и самата сфера в която бацаш. Този кредит няма да ти помогне в никакъв случай. На 95% си се набил, повярвай ми.
Не става въпрос за това кой колко изкарва, а за моменти, в които трябват едни пари в кеш, за да се вложат в работи, които ще ускорят усвояването на други пари и развитието на бизнеса. Просто има определени суми, които човек няма как да извади в кеш, в точния момент. При мен елементът на риск е малък, но не може хич без това. Няма как човек да успее, ако не поеме поне минимален риск. Който залага само на сигурно ще чака чак до пенсия светлото бъдеще и големите пари, които така и няма да дойдат, защото се е уплашил и не е поел премерен риск в точния момент.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Не ми се пише в момента, иначе ще ти докажа в подробности, че кредита с нищо не помага за редовният бизнес.
Кредит се взима само за закупуване на имот (ако си с зверси доходи) и за глезотии от сорта на коли, плазми и тн. Изглежда ти фрапантно, но е точно така - кредит взимат хора с ПОСТОЯННО ВИСОКИ доходи, а не тези които се надяват на такива чрез него :wink:

Не съм съгласен.
Кредит се взима само за реализиране на бизнес идеи, за подпомагане развитието на бизнес, за търговия- за оборотни средства, ЗА ИНВЕСТИЦИЯ, А НЕ ЗА ПОТРЕБЛЕНИЕ.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Само на теория, тоест там където сте го чели :lol: Дори и да има някакво тео-практическо приложение, то определено не касае дестинацията бг :)
А кредитите за потребление са най-често срещани, защото прост факт е, че лицата с високи доходи имат и високи изисквания. Тези изисквания могат да покрият само с кредит, тъй-като доходите верно са им високи, но не и наведнъж нали. Тоест, човека с високият доход иска хубава кола и наистина може да си я позволи, но въпреки всичко няма парата накуп, но я има разсрочена във времето.

тесте, не ставай роб на банка моля ти се :) Най-голямата грешка е да тръгнеш да взимаш кредит за покриване на лични нужди, сметки и тн...тогава заробването е най-страшно
А риска не се изразява във взимането на кредит, това не е риск - това просто е глупаво решение в ситуация на безисходица.

Но от друга страна винаги съм бил на мнение, че човек ако смята че ще има втора и трета възможност, наистина е по-добре да опита :)
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Само на теория, тоест там където сте го чели :lol: Дори и да има някакво тео-практическо приложение, то определено не касае дестинацията бг :)
А кредитите за потребление са най-често срещани, защото прост факт е, че лицата с високи доходи имат и високи изисквания. Тези изисквания могат да покрият само с кредит, тъй-като доходите верно са им високи, но не и наведнъж нали. Тоест, човека с високият доход иска хубава кола и наистина може да си я позволи, но въпреки всичко няма парата накуп, но я има разсрочена във времето.

тесте, не ставай роб на банка моля ти се :) Най-голямата грешка е да тръгнеш да взимаш кредит за покриване на лични нужди, сметки и тн...тогава заробването е най-страшно
А риска не се изразява във взимането на кредит, това не е риск - това просто е глупаво решение в ситуация на безисходица.

Но от друга страна винаги съм бил на мнение, че човек ако смята че ще има втора и трета възможност, наистина е по-добре да опита :)

Трудно се четеш братче, па още по-трудно се разбираш.
Ако някой мой да познай къде се спря скокливата ти мисъл, да си пусне едно тото, че джакпота висок и нема да му требе кредит:lol:
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Е то това е идеята. Ше четат тия дет разбират, такива като тебе дет с фунията... много бате :)

Бизнес кредит не се взима за стартираш бизнес, такива 95% са обречени (не са приказки, а е факт). В нашият случай хептем, защото се касае най-вероятно за 10-15К с които освен задоволяване на първични нужди, нищо друго не може да се постигне. Освен това те са с високи лихви и кофти условия. Кредит за бизнес нужди могат да си позволят работещи и печеливши бизнеси (защото изплащането им е почти гарантирано). Те са за стотици хиляди, договарят се персонално и условия и лихва, и обикновенно са краткострочни.
Тва некой си мисли..."са ше набия ипотека за 20 години, се ще имам време да ги върна", е най-голямата и често правена грешка
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

dintronix rep: "неграмотно написани безсмислици" - просто показваш плиткоумие и асимилация на 12 годишен :)
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Ето я точка 2: "2. Показвайте респект и уважение към останалите потребители на форума." (чел съм я внимателно)

За какъв респект говорим, когато на добронамереният ти опит да помогнеш някому на база опит, ти се отвръща с негативна репутация. А сега (бинки, кулис) ми го обяснете това в прав ред и каква ще да е ползата за предприемачите ако всички такива "мераци" се кастрират чрез правило, което всъщност не е засегнато по никакъв начин.
Освен това, винаги съм казвал, че респекта се заслужава и е налице само тогава, когато има насрещен такъв.

Нали знаете, че ми е през гъзо...казвате да не пиша и просто спирам :)
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Мъж се самоуби в софийското метро преди броени минути.

Тая зима темата май ще стане доста дълга ...

и като си почнал...

Мъж си заши устата в знак на протест заради лош живот

видима промяна скоро няма да има - не и през следващите 10 години...да става по-добре не мога и да си помисля, но дано не става по-зле :(

за това: дръжете се и не сломявайте дух :beer:
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

и като си почнал...

Мъж си заши устата в знак на протест заради лош живот

видима промяна скоро няма да има - не и през следващите 10 години...да става по-добре не мога и да си помисля, но дано не става по-зле :(

за това: дръжете се и не сломявайте дух :beer:

Абе то дух и нерви имаме в излишък, ама по-лабилните почнаха да дават фира май...
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

dintronix rep: "неграмотно написани безсмислици" - просто показваш плиткоумие и асимилация на 12 годишен :)

Не знам какво искаш да кажеш.
Не съм ти давал ряпа
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Аз и в по горните ми постове писах че всеки сам си носи отговорността за теглене на кредити без значение ипотечен или потребителски, така е - човек трябва да е наясно дали ще е в състояние да върне този заем. Но тази тема я пуснах с друг смисъл - произвола на чси-тата, прекалената власт с която се сдобиха, и то до такава степен че чак хората да прибягват до самоубийства, даже и полицаи се страхуват от тях! Всеки може да си купи диплома за правист, ще назубри основните точки, членове и алинеи, и ще се възползва от слабостта на хората чрез вратички в законите. А всъщност точно когато се появиха тия чси-та, по същото време се създадоха и кредиторските фирми - нещата са навързани, едните са зависими от другите.

Но освен кредитите, има и друга порочна практика - миналата година жена беше осъдена от мобилен оператор заради... някакви си 30 лв. От 30 лв. с разходите по делото станали 1300 лв. И то как станало - тя прекратила договора си, като погасила всички сметки, но зад гърба и онези правят нов договор, като не я уведомяват че са и подновили договора, и започват да се трупат някакви такси, за които тя не получава известия. И след около година и половина онези завеждат дело без да я уведомят, и тя получила писмо че вече е осъдена. Разбира се жената после пък осъдила тях, хванала е добър адвокат и дори са и наплатили, за това че не са я уведомили че са подновили договора, както и не са я известили че ще има дело. Но това за 30 лв. да те съдят си е направо просташка работа, те пак като не са започнали и за 10 лв. да съдят... Нема такава държава!

Така е когато държавата се управлява от измамници, и всички дружества и монополисти също стават измамници и се възползват да си присвояват незаконно имоти.

Направи ми нещо друго впечатление, до сега разглеждах снимки на чси-та из нета за да ги вида визуално що за хора са, и забелязах една подробност: ами те всичките са някакви млади момчета едва 30 годишни! И то от различни градове, не само от София - по голямата част от тях са от 27 години нагоре, нямат 40 години. Само двама-трима видях от 40 години нагоре, но нямаха 50 години. Питам се - как може толкова млади хора без опит и практика в съдебната система, да ми стават чси-та, да им се дават големи права и да си позволяват произвол ? Значи някой друг стои над тях който е в сянка! Тия млади момчета чси-тата са просто маша! :oops:
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Динтроникс, съжалявам. Някой ми върти номера, но е само въпрос на време да разбера кой (винаги така се получава, мамка му :) )

Колкото до самоубийствата, свят ми се завива, като знам колко се прикриват. Това е нещо като централна гара и подземният град... :confused:
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Бизнесмен не издържа на стреса, самоуби се


Междуфирмената задлъжнялост взе жертва в Родопите. Бизнесмен на 51 години се самоуби, заради стрес и напрежение след натрупани дългове. Мъжът от село Оряховец сложил край на живота си в селскостопанска постройка в близост до дома си. Преди да се обеси, той написал предсмъртно писмо до съпругата си. В него педантично изброил както и фирмите, които му дължат пари, така и хората, на които има да плаща, съобщи "Родопи Смолян".

Семейството имало бензиностанция. Мъжът живеел от дълго време под постоянно напрежение, имал да получава около 30 хил. лв., самият той бил натрупал борчове, разказват близки до семейството.

Заедно с последните редове до съпругата си, мъжът като истински бизнесмен-практик оставил ключовете на автомобила си и пари.


http://dartsnews.bg/News/34812


По тази схема фалират една част от малките фирми в България...
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Много тъжно да е*а. Изключително тъжно....нека почива в мир.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Освен това, винаги съм казвал, че респекта се заслужава и е налице само тогава, когато има насрещен такъв.
+1

Show - get
Simple

По темата:
Ако не мога да кажа добро за някого - по добре да мълча...

Нека почива в спокойствие.
 

Горе