Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Не, защото те лъжат "с устни договорки" (успиват най-нагло) Простият народ се връзва с това, никой не чете на 6 договорите и не се съветва с 5 адвоката. Да това си е до манталитетът ни, но пак ти повтарям, че проблемът е точно, че се злоупотребява с това, май не разбираш, или не искаш да разбереш. Приеми го така, че ще ти е най-лесно за асимилиране - банките са ни абсолютни мошеници, не са това което всичко си мислят, а именно бизнес партньор
 
Re: От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Извод:

За това - НЕ ВЗИМАЙТЕ НИКАКВИ КРЕДИТИ!

И пак казвам - някой насилва ли те да подпишеш договора, като си разбрал, че условията са неизгодни?

Аз съм до тук с темата, не мисля, че има какво повече да дискутирам. Имаше още една пословица - като ти е слаба главината, да ти е яка гърбината. Та който има мераци - да взима кредити, ама да не почват след това оплаквания, все едно аз и ти сме ги ползвали тези пари.

В България кредит трябва да се вземе, само в случай в който си сигурен, че ще можеш да изкараш 150% от парите, за да могат да ти останат 15тина процента печалба. А не за да си купиш нова пералня, плазма или телефон, ама българина не е дорасъл да мисли по този начин. Дават му кредит, давай да вземаме, пари ти бутат в ръцете, ама не смятат колко ще трябва да върнат. Тъпа работа от тъпи хора.

Не, защото те лъжат "с устни договорки" (успиват най-нагло) Простият народ се връзва с това, никой не чете на 6 договорите и не се съветва с 5 адвоката. Да това си е до манталитетът ни, но пак ти повтарям, че проблемът е точно, че се злоупотребява с това, май не разбираш, или не искаш да разбереш. Приеми го така, че ще ти е най-лесно за асимилиране - банките са ни абсолютни мошеници, не са това което всичко си мислят, а именно бизнес партньор

Как няма да четеш нещо, което се отнася до парите които си взел и които ще връщаш?! Аз накарах тези в Германос да ми разпечатат целия договор от сайта на Глобул (нямаха го при тях) при сключването на договора ми (~90 страници) и го четох 2 часа там при тях. С правото съм си и не могат да ми откажат. 1 момче стоя 40 минути извън работно време.

Проблема всъщност е, че не си търсите правата и слагате подписа на всяко хвърчащо листче, което ви се предложи. Пак да се повторя Тъпа работа от тъпи хора.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Мисля, че това с наказателните лихви и пазарната стойност на ипотеката го отмениха с новия закон за кредитирането миналия месец.
Но доскоро беше така, не можеш да си върнеш заема, пазарната стойност е паднала и те карат да довнасяш.
Ти нямаш възможност да им платиш лихвата няколко месеца подред, те ти взимат заложеното имущество и искат да им платиш обезценяването, което е причинено от кризата.
Даже ако си върнеш заема предсрочно имаше наказателни лихви, защото банката си е разхвърляла вече предполагаемия процент от кредита под формата на бонуси или борсови инвистиции.
bgtupanfighter е прав, в Америка банката си поема рисковете на пазара и могат да ти вземат само ипотеката
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Хах това и да го видя не го вярвам :) Как ще се прецакат така, нали след 2-3 години няма да остане нито една банка тук, 100%. Те работят на петорни лихви, 200 вида такси, лихва на лихвата, лихва на глобата и глоба на лихвата и пак не могат да сколасат та се скъсват да лъжат и поне през час реклами зомбиращи по тв-то, пък ако имрезнат и тая далавера умират моментално.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Томов е написал всичко изключително ясно. Никой не те кара да взимаш кредит. Сам си правиш сметката дали можеш да го погасяваш или не. Като подписваш документи трябва да мислиш и да четеш дребния шрифт, а не да бързаш да вземеш нещо, което не е твое и след това да се налага да си продаваш бъбреците. Кредитите са новото робство, всеки сам избира дали доброволно да стане роб и за колко време.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

[video]http://vid.btv.bg/vod/2012/09/26/06b2f12dd8_61009907.mp4[/video]
 
От: От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Тук е истината за банките и как се завладяват страните! :(

Добре и ясно написано, но мисля че е крайно време някой да спре това! Мисля че няма как да стане ако не се пролее кръв! :twisted::twisted::twisted:

[video]http://vid.btv.bg/vod/2012/09/26/06b2f12dd8_61009907.mp4[/video]

Братле дава ми тази грешка: 403 Forbidden Можеш ли друг линк да пуснеш ?
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

[video=youtube;5DBmhh6Xe7g]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=5DBmhh6Xe7g[/video]

[video=youtube;zUPSpiUpE6Q]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zUPSpiUpE6Q[/video]
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Как може в една германия да си купуваш на кредит чисто нова кола през няколко години и само ти взимат от заплатата.Лихвите там са малки.Като се замисля дори в най затънтените места има клонове н а банки!Винаги съмн се чуделк този клон какво прави в тузй забутано село.В малко градче има 20 клона на банки!Хубаво си ебеше една банка навремето ДСК
1 процент лихва и си пушиш филтъро!
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Томов е написал всичко изключително ясно. Никой не те кара да взимаш кредит. Сам си правиш сметката дали можеш да го погасяваш или не. Като подписваш документи трябва да мислиш и да четеш дребния шрифт, а не да бързаш да вземеш нещо, което не е твое и след това да се налага да си продаваш бъбреците. Кредитите са новото робство, всеки сам избира дали доброволно да стане роб и за колко време.

Томов е написал изключително ясно това което абсолютно всеки може да напише.
Отстрани изглеждате все едно точно някоя банка ви е стиснала за врата :)

Става въпрос не за това дали могат да те изклатят, а защо го правят. И излиза, че го правят точно защото могат и им е предоставено безвъзмездно като някаква задължителна за бизнесът им привилегия :wink:
Лично присъствах на една подобна кофти ситуация, където едно момче го бяха изклатили с телефон. Предишният ден пича си взел от тези супер "евтините" телефони по 5-6лв на месец, ама с по 99лв абонаментна такса за 24 месеца договор. Пича почти ревеше и искаше да развали договора, като обясняваше, че точно служителката го е подвела с неказване на абонаментната такса, набила е само, че трябва да запише план уникалнещоси. Наистина по дефоут той си е виновен, но определено служителите са брутални и използват тънки маркетингови номера, само и само да бръмнат някой да им се зачисли в актива.
Дървото обаче идва, когато той разбра, че не може да махне договора, защото е взел два продукта :D Обясниха му някаква тъпня от сорта, че взел абонаментния план от тях, а телефона от друга фирма, явно 3та страна кредитор. И така са навързали нещата, че двата продукта са обвързани един друг и развалянето на едината услуга е невъзможно.
Сега имаме още един роб с над 2К задължение

Както и да е, казвате, че всеки си има глава на раменете. Разбира се, че е така, и това е най-лесният и посредствен коментар, който може да направи всеки на който му дреме на гъзо за българският футбол
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Служителите на Виваком наистина лъжат като разпрани. Виждал съм го на живо. Изглежда е въпрос на фирмена политика. Това обаче е престъпление. Аз лично не бих взел кредит за плазма, телефон или друга подобна глупост. Бих взел кола на изплащане или кредит за инвестиране. Всъщност последното наистина скоро ще го направя, защото няма накъде. От пръдня боя не става, а и за да изкараш достатъчно пари първо трябва да поемеш някакъв риск.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Кредити не трябва да се взимат, камо ли за кола. Като не можеш да си позволиш няма да имаш или ще си вземеш някаква евтина. То и аз преди време мислех различно и се набутах с един кредит за кола, още го изплащам, но понякога трябва да сбъркаме за да се поучим от грешката си. Всеки е отговорен в голяма степен за съдбата си, за това трябва първо да се мисли, преди да се предприеме нещо такова.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Как може в една германия да си купуваш на кредит чисто нова кола през няколко години и само ти взимат от заплатата.Лихвите там са малки.Като се замисля дори в най затънтените места има клонове н а банки!Винаги съмн се чуделк този клон какво прави в тузй забутано село.В малко градче има 20 клона на банки!Хубаво си ебеше една банка навремето ДСК
1 процент лихва и си пушиш филтъро!

Офтопик:

Даласе кога се преоблече бе едвам те познах готина шапка иначе, и да знаеш, че пушенето на обществени места е забранено . :D
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

НЕ ВЗИМАЙТЕ НИКАКВИ КРЕДИТИ!

ПОнякога нямаш шанс, фалираш на 25 поради ред причини и не ти остава друго освен да дадеш нов старт с кредит, я за образование я за бизнес.

Риск е, не може да се отрече. Станеш ли длъжник, и опрели се до такива неща - Лошо на квадрат...
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Има добър и лош кредит, поради високия дефицит на финансова култура се избират лошите кредити. Демек в 90 на 100 от случаите.

Няма как да сравнявате лихви и стандарти в други страни и БГ, все едно сравняваме круши с домати. Лихвите и условията са различни именно щото всичко е различно.

Никой не го карат да вземи кредит, това че се позлват подмолни маркетинг, рекламни и ПР техники това не значи нищо накрая, всичко се свежда дали си наясно кво подписваш и как ще го връщаш. Е хората не са наясно като отлгат за напред че всичко ще е цветя и рози.

Банките са виновни, че и те не са правили правилните оценки на кредитния риск на всеки, така както трябва. Но и те си сърбат попарата провизират всичко и им падат печалбите, всичко това е следствие на лудия буум преди години и как всички мислеха, че са хванали Моисей за шлифера.

А по темата, до колкото разбрах човека е имал отклонения.
Айде и аз да дам пример преди 6 месеца гръцки лекар се самоуби, щото не може да свикне на новия стандарт иди го разбери. Ако им наложат заплата от 5 долара като при нас преди 15 години, сигурно след 1 година никой няма да остане жив при тях.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Абе наивни са нашите хора, неплашено стадо
имаше вълна кредити
сега има вълна събиране на задълженията
после ще поумнеят.
Вече поумняват.
Все си мислят че е шега работа и никой нищо не може да им направи, ама не - кредитите се радават от умни хора, минали през схемата вече в други държави и дошли тука да ги раздават, понеже сме нива неорана.

До две години всички ще си четат договорите и ще мислят, преди да вземат кредит за плосък телевизор при условие че финансовата обстановка е нестабилна.
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

Постоянно има такива случаи. Някои от тях даже ги споменават по медиите. Наскоро имаше и един полицай, който се беше самоубил заради кредити.

Това го болднах, защото ако наистина зачестят самоубийствата заради чси-та, мисля че трябва повече гласност да се дава на такива случаи, и да се вземат някакви мерки спрямо правомощията на чси-тата. Това си е направо склоняване към самоубийство, което трябва да се криминализира, и да се потърси отговорност на тия чси-та, и да има поправка в закона.

Не знам дали за този случай става въпрос, но намерих това, поне на първи позиции ми излиза в GOOGLE:

Бивш полицай се самоуби заради кредити
 
От: Мъж сложи край на живота си, заради частен съдебен изпълнител

ха тесте, сега сефте прочетох за намеренията ти. Щото знаеш, че те уважавам, само ще ти напиша следното: След като не си успял толкова време да започнеш да изкарваш парите които искаш, значи не в тях като капитал е проблема, а в методите и самата сфера в която бацаш. Този кредит няма да ти помогне в никакъв случай. На 95% си се набил, повярвай ми.

Гаранция след време няма да ти е много приятно да си признаеш, че съм бил прав :)

Не ми се пише в момента, иначе ще ти докажа в подробности, че кредита с нищо не помага за редовният бизнес.
Кредит се взима само за закупуване на имот (ако си с зверси доходи) и за глезотии от сорта на коли, плазми и тн. Изглежда ти фрапантно, но е точно така - кредит взимат хора с ПОСТОЯННО ВИСОКИ доходи, а не тези които се надяват на такива чрез него :wink:
 
Не разбрах нито по какъв начин, нито защо ЧСИ-тата имат нещо общо със самоубийствата?

В първата статия, даже е написано следното (става въпрос за ЧСИ):

"Той бил в кметството, за да пита къде е имотът на Чонгови, за да го опише. Жените от деловодството обаче го помолили да се смили, тъй като близките му са съсипани от мъка. Юристът научил за случилото се и решил да отложи неизбежното с няколко дни."

Хората дължат пари, лабилна им е психиката, знаят, че ще ги потърсят и решават ... е виждате какви постъпки предприемат.
 

Горе