НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Само хора, които не са видели безсмислието на армията (т.е. такива които не са ходили в казарма), пишат такива теми.
Армията е една напълно безполезна (в този си вид), огромна дупка в бюджета (т.е. вашите пари).

Биаро ти ходил ли си?
Щото Редрума поне 5 пъти го питах и се прави на луд.

Прекрасно казано.


ПП Уни, теб казармата на какво те възпита? Щото на мен само ми загуби времето. Ако човек разчита да му налеят акъл и възпитание в главата празноглави неграмотни шапкари, то ситуацията е много зле. За него де...
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

НАТО е система за колективна сигурност.

Вместо всеки да се въоръжава и да трупа оръжия, страните членки на НАТО имат споразумения да нямат претенции една с друга и отделно със съседите си.

Вместо всеки да плаща луди пари за оръжия и да се притеснява да не го издъебне съседа му, имат обща отбранителна политика. Става въпрос за отбрана, а не за нападение.


Нещо като хората в едно село да се съберат и вместо всеки сам да си пази къщата от орките, да се организират и колективно да се пазят от орките. По-евтино излиза някак си и по-сигурно. :lol: :lol: :lol:

Отделно селянджърите трябва да са сигурни че нямат конфликти един с друг, щото ако имат конфликти един с друг няма да могат да работят заедно.


Те тва е положението с НАТО и прочие.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Каквото ни е обществото, такава ни е и армията! Какво очаквате? 70% олигофрени популация, читава армия, няма как да стане.

Математика, имай предвид, че в това село всеки е влизал в двора на другия и му е крал от кокошките. Тъй че не е толкова проста работата, колкото ти се иска на теб.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Математик, направо едно правителство да имаме, което да се ръководи от КПСС, нали? А какво ще стане, ако Турция излезе от НАТО или НАТО се разпадне?
 
От: От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Каквото ни е обществото, такава ни е и армията! Какво очаквате? 70% олигофрени популация, читава армия, няма как да стане.

Математика, имай предвид, че в това село всеки е влизал в двора на другия и му е крал от кокошките. Тъй че не е толкова проста работата, колкото ти се иска на теб.


Както виждаш НАТО работи. Страните членки на НАТО нямат конфликти помежду си и до сега никой не се осмелявал да нападне страна членка на НАТО. Сещам се за войната за Фолклендските острови между Аржентина и Великобритания. Ама там Англия ги опуква за нула време и изобщо не иска помощ от НАТО. Пък и все пак Аржентина не напада Англия, а един спорен остров. Така че не съм сигурен дали и как НАТО е трябвало да се задейства във въпросната ситуация.


А иначе да има спорове между самите страни. Де Гол изкарва Франция по едно време, ама после франсетата пак се връщат.

Америка подслушва съюзниците си - главно Германия. Германия се цупи, ама все пак разбира че като регионална сила Америка иска да знае кво мисли Германия преди да седнат на масата на преговори.

Турция и Гърция се дърлят за някакви там острови от време на време, ама никога напрежението не е ескалирало. Всъщност те се дърляха когато Гърция беше излязла от НАТО за един период от време. Наскоро не са се дърляли.


Отделно Кипър почва насилствено преименуване на турците и тогава Турция окупира Северен Кипър с цел да ги защити. Кипър никога не е бил член на НАТО и не е в момента. Съответно Гърция протестира и напуска НАТО, ама после пак се връща. Съответно Северен Кипър не е признат от никой, съответно потъва икономически - една забравена територия.

Та така. Имат си проблемите - но е по-добре с НАТО, отколкото без НАТО.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Математик, направо едно правителство да имаме, което да се ръководи от КПСС, нали? А какво ще стане, ако Турция излезе от НАТО или НАТО се разпадне?


Като стане ще го мислим. :lol: :lol: :lol: :lol:

НАТО за сега няма шанс да се разпадне.

Ако Турция излезе от НАТО нас кво ни бърка?!?! Ако Турция е извън НАТО и почне война срещу нас, НАТО ще ни защити по договор. Така че там нямаш притеснения.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Мене ми се струва, че всички от ЕС, НАТО и Русия са срещу България.
Не знам дали се страхуват много от силна държава на Балканите, но целта е ясна и ще ни оставят без армия в близко време
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Като стане ще го мислим. :lol: :lol: :lol: :lol:

НАТО за сега няма шанс да се разпадне.

Ако Турция излезе от НАТО нас кво ни бърка?!?! Ако Турция е извън НАТО и почне война срещу нас, НАТО ще ни защити по договор. Така че там нямаш притеснения.
Аз чета следното:

„да окаже помощ на нападната страна или страни по Договора, като незабавно предприеме, индивидуално или съгласувано с останалите, такива действия, каквито смята за необходими, включително употребата на въоръжена сила…”

А ако сметнат за необходимо да ни пратят три консерви русенско варено?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

в Турция военната служба е задължителна, а да не говорим, че са над 70 млн народ и имат по-силна икономика от нашата, къде сте тръгнали да се сравнявате.. Ако искат могат да ометат пода с нас, същото е и с Ислямска държава, просто няма смисъл да ни закачат....ние сме дребни играчи , винаги трябва да се съобразяваме с тоз-оня [Русия, ЕС, САЩ и т.н. ; за съжаление). Това последното ако някой го обори, хахха, НИ ЗНАМ
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Не знам пак армии, чудесии - колко според вас трябва да е една армия отнеса към населението и?

Да вземем "любимата" на всички Русия - 1 милион активна армия към 146 милиона население или 0,6%
Нашите сега около 32к към население от 7,2 милиона става 0,44% така, че не е толкова фрапатна армията. А и една армия и е нужна силна икономика ...

Отделно през великият соц една Турция за 1 ден да е завладяла БГ, това че сме били от другата страна на блока е държал баланса.

И пак ей така за шоуто с кого ще воюваме? Това да не е 9 век?
 
Последно редактирано:
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

и аз мисля същото за последното Ви изказване blackout8 . Бият се / саморазправят се само простите хора. Tова което не могат да разрешат с думи, разрешават с насилие..
Някои са се вкарали в яко филми, всички проблеми в държавата са се свършили, останал само проблема, че няма да имаме армия (и да я имаме, ще стои за красота и псевдо респект)
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Редрума по-горе беше писал, и съм съгласен с него.
За природни бедствия, проблеми по границата и други такива вътрешни проблеми, нека да има.

Една малка, но добре обучена и квалифицирана главно в спасителни операции армия. Създадена само и единствено за това.
Екипирана с нужната техника, която не включва танкове, ракети и прескъпи изтребители, дето не могат и горивото да им платят.
Без туристически мисии в Афганистан, Ирак и т.н.

Останалото е ташак работа.. само взимат едни пари...
 
От: От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Не знам пак армии, чудесии - колко според вас трябва да е една армия отнеса към населението и?

Да вземем "любимата" на всички Русия - 1 милион активна армия към 146 милиона население или 0,6%
Нашите сега около 32к към население от 7,2 милиона става 0,44% така, че не е толкова фрапатна армията. А и една армия и е нужна силна икономика ...

Отделно през великият соц една Турция за 1 ден да е завладяла БГ, това че сме били от другата страна на блока е държал баланса.

И пак ей така за шоуто с кого ще воюваме? Това да не е 9 век?
Каква Турция ни е завладяла и кога? По-горе ти цитирах чл. 5 от натовския договор, няма да си мръднат пръста за нас. Кажи колко е мобилизаионния запас на Русия, не ми казвай каква й е армията. При нужда, лесно може да се увеличи 50 пъти сигурно.

Една малка, но добре обучена и квалифицирана главно в спасителни операции армия. Създадена само и единствено за това.
Екипирана с нужната техника, която не включва танкове, ракети и прескъпи изтребители, дето не могат и горивото да им платят.
Без туристически мисии в Афганистан, Ирак и т.н.

Останалото е ташак работа.. само взимат едни пари...
Според мен армията ни трябва да е около 100 000 души. Това е малка армия, като сравниш с армиите на съседите ни. Но трябва цялото мъжко население да преминава през някакъв вид военно обучение. Нека е по швейцарски тип, никой не бленува за соц казармата. За външните мисии, 100% против участието ни. За мен, армията ни трябва да е с цел защита, такава каквато е била истинската ни армия винаги през историята на третата българска държава.
 
От: От: От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Каква Турция ни е завладяла и кога? По-горе ти цитирах чл. 5 от натовския договор, няма да си мръднат пръста за нас. Кажи колко е мобилизационния запас на Русия, не ми казвай каква й е армията. При нужда, лесно може да се увеличи 50 пъти сигурно.

Виж какво съм писал за 1 ден да е завладяла. A ако ползваме твоята логика, то все ще има страна с по-голям запас или увеличение и пак се връщаме в безсмилените аргументи. А на рашките запаса им е 2 милиона.

Това е копие от член 51 на ООН. Виж си историята и там където е имало конфликти има ли отзоваване на страните без значение каква форма на отзоване.

Ти сега да не си се филмирал утре Турция ни скача бараб с ИДИЛ или и аз не знам. За жалост не сме Швейцария, че никой да не ни бара. В момента който реши от големите да тръгне не можем го спрем дори и 100к армия да имаш, как ще я изхранваш само мие чудно но това е друга тема.

Ако не сме в НАТО, какво е за теб решението ни за защита? И как ще изхраним 3 пъти по-голяма армия от сегашната? И ако не сме в НАТО мислиш, че 100к ще са достатъчни? А ако са такива високо ефективни каквито ги мислиш, имаш ли идея как ще я изхранваме?

Ако спреш всичко социални треансфери и ги обърнеш към армията, може и да можеш - но уви, сега забрави.
 
Последно редактирано:
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ти па 100 000. Тя преди 89-та беше някъде толко :). Редовната де.

И както сме тръгнали... в съвременния свят няма значение дали са ти съседи или не. Има си ракети, бомби и кви ли не дистанционни средства за смърт.
Така че няма значение бройката на армията.
Ти да не мислиш, че ще тръгне някой "на щик" да ни превзема? Един човек натиска копче, падат няколко бомби, тука става една пустиня за следващите 5000 години и тва е.
Па ако ще и всичките да сме войници. 7 милиона...
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ами не знам Ромбец, в момента около нас се водят две войни. Не виждам никакви копчета и бомби, няма дронове, няма свръхмодерни технологии войните са неконвенционални и партизански, с подръчни средства и в някои дори оръжия от ВСВ.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ми да...

Стават тия от ислямска държава, метат калашниците на рамо, ходом марш в колона по трима да превземат България, ей така за спорта.

Обаче тука ще ги чакат 100 к. кашика, с въшкарници и 40 килограмови шинели, и ще ги спрат геройски.

Бе аз си знам, че живееш в Балканската война. :)
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Кашици, щото ние си го направихме така, но по-добре 100 кашика от колкото 100 путета дето се подвизават сега. Всеки вика ма на мен казармата ми отнела и на мен ми е взела, но ми е дала, трябва да има поне един новобрански център задължителен от три месеца, че иначе произвеждаме келеши. Да знаят дето се вика от коя страна се хваща автомата.....
Ми да...

Стават тия от ислямска държава, метат калашниците на рамо, ходом марш в колона по трима да превземат България, ей така за спорта.

Обаче тука ще ги чакат 100 к. кашика, с въшкарници и 40 килограмови шинели, и ще ги спрат геройски.

Бе аз си знам, че живееш в Балканската война. :)
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Кашици, щото ние си го направихме така, но по-добре 100 кашика от колкото 100 путета дето се подвизават сега. Всеки вика ма на мен казармата ми отнела и на мен ми е взела, но ми е дала, трябва да има поне един новобрански център задължителен от три месеца, че иначе произвеждаме келеши. Да знаят дето се вика от коя страна се хваща автомата.....

Тук си прав, верно много метросексуални педали се навъдиха :).

Ама казармата няма да ги оправи... в смисъл оправи, а не "оправи".
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Май някой хора, коитп пишат не са ходили в казарма. Количеството на войниците няма особено значение за съвременната война
Да не говотим че в американската армия да няколко години на 30 войника ще има по един робот.
 

Горе