НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

А не, спирам да споря. Изобщо да пиша тука.

Явно никой от вас милитаристични умници, не си е имал работа с истински фуражки, тъпи като гъз, и упорити като магарета.
И 99% от тях са такива.
Проявиш ли разум, нямаш място в армията. Така е. Така е било и така ще бъде.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

А не, спирам да споря. Изобщо да пиша тука.

Явно никой от вас милитаристични умници, не си е имал работа с истински фуражки, тъпи като гъз, и упорити като магарета.
И 99% от тях са такива.
Проявиш ли разум, нямаш място в армията. Така е. Така е било и така ще бъде.

А ти явно не си си имал работа с мутри,защото фуражките от промивката на мозъците,все пак имат някаква мярка и усет,ама тия с прякорите нямат мозък,съответно нямат нито мярка,нито усет.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

А не, спирам да споря. Изобщо да пиша тука.

Явно никой от вас милитаристични умници, не си е имал работа с истински фуражки, тъпи като гъз, и упорити като магарета.
И 99% от тях са такива.
Проявиш ли разум, нямаш място в армията. Така е. Така е било и така ще бъде.
Пълни глупости. Едни от най-значимите хора в българската история са били военни. Едни от най-значимите общественици са били военни. Военните имат морал и идеали, за мен това че баща ми е бил военен и висш офицер от БА е гордост. И не заради военни държавата ни е на такова дередже, а за пацифистите като теб. Вижда се, че не можеш да водиш смислен и аргументиран разговор, а пак почна с мантрите си. Честно да ти кажа и аз спирам да пиша в темата, защото тотално ми писна да повтаряш едни и същи глупости, а аз да се мъча да ти обяснявам, все едно си слабоумен.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

...това че баща ми е бил военен и висш офицер от БА е гордост....

Това обяснява всичко. Това е причината за твоите мантри. Това е и причината да ме мислиш за слабоумен. Ти просто така си възпитан.


Я пак да те питам, може би за 5-ти път: Ти беше ли в казармата?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

То шапкарството не случайно е по наследство. Към ден днешен това е една от малкото институции, в които някой примитив може да мачка много по-способни и умни хора от него, просто защото той е лизал точните задници.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Единственият ми жив дядо също е бил военен. Много стойностен, разумен, трудолюбив и практичен човек е.
Държава без армия е обречена. Армията не е само за реална защита от враг, но и за престиж. Ако имаш читава армия, никой не желае да воюва с теб. Демонтрацията на сила е достатъчна за да откаже желаещите да воюват срещу твоята държава. Същевременно армейците помагат при бедствени ситуации, а преди (за сега не съм сигурен) са помагали и в строителството на важни за държавата обекти. Характерно за армейците е, че са организирани и дисциплинирани.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Това последното дълбоко не е вярно. Армията ни е една от най-неорганизираните и неефективни структури в страната. Строителството и бедствията са странични за тях дейности, които са им причислени, за да има все пак някакъв смисъл от тях при безумно евтина работна ръка, но това вече е невъзможно. Никой не се навива да си купува нова нискокачествена панелка, което е върхът на строителния гений на армията. За едното си има строителни фирми, за другото - гражданска защита.

Колкото до сигурността - ние армия нямаме от много години. Не виждам някой да ни е нападнал. В съвременния свят много повече ни трябва ефективна полиция, антитерористични звена и много добра външна политика.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Ама са почнахме и роднините да вадим. :)
Ми и моя баща беше военен през част от кариерата си.
И дядо ми. Във войната. За благодарност комунистите го вкарали в затвора.

Искам да знам, Редрума бил ли е в казармата, че явно е запознат само с разказваното от баща му. И историческите книги, в които няма как да не се споменава война, защото сме си имали войни всяко десетилетие.
Сега като дълго време не водим войни, честните и доблестни военни се чувстват безполезни.... кофти.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

За домашно на крайните пацифисти ще ги пратя да проучат на какво основание петте постоянни членки на ООН са точно тези, а не други и какви правомощия получават от този си статус. Може да обясните как това има общо с добрата им външна политика и борбата им с престъпността и тероризма?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Извън твърде далечната теория от темата, ще обясниш ли според теб защо не трябва да развиваме външна политика, борба с тероризма и ефективна полиция, а вместо това да наливаме пари и ресурси в бездънна каца?
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Извън твърде далечната теория от темата, ще обясниш ли според теб защо не трябва да развиваме външна политика, борба с тероризма и ефективна полиция, а вместо това да наливаме пари и ресурси в бездънна каца?
Външната политика си е работа на държавата от край време. За съжаление нашата дипломация не е много на ниво, тъй като сме послушни и вместо да участваме във взимането на решения, ние просто изпълняваме каквото ни наредят.
За да има борба с тероризма е важно да се дефинира кая организация е терористична. Няма единен лист с терористични организации одобрен от всички държави, тъй като някои държави смятат едни за терористи, а други - други. Ще дам прост пример. При гражданската война в Сирия, при която голяма бежанска вълна ни заля, официалната власт считаше тези бунтовници за терористи, а САЩ и някои други ги подкрепяха. Няма как да имаме ефективна борба с тероризма ако сами не дефинираме кого считаме или не считаме за терорист. За момента само слушаме и изпълняваме каквото ни наредят.
Ефективна полиция не е полиция, която бие наред и се пъчи по телевизията. В момента никой политик (или поне аз не се сещам за такъв) не се опитва да направи някаква разумна реформа в сферата на полицията и съдебната система (предложенията на Деформаторския блок са просто козметични за да се намират на работа).
Като цяло ние не работим за която и да е от изброените от теб насоки.
Армията ни е доказала неведнъж своята ефективност през войните в миналото. Ако някой ден ни се случи това, което се случи на Украйна или това в Близкия изток с ИД, най-вероятно ще ни дойде помощта от "цивилозования" свят на кукув ден, както идва и сега в тези райони. Ако някой може да те бие, той не преговаря с теб, а ти нарежда какво да правиш. Преговаря се само със силни.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Искам да знам, Редрума бил ли е в казармата, че явно е запознат само с разказваното от баща му. И историческите книги, в които няма как да не се споменава война, защото сме си имали войни всяко десетилетие.
Сега като дълго време не водим войни, честните и доблестни военни се чувстват безполезни.... кофти.
А ти си бил в казарма, която аз не защитавам и не одобрявам. Написах ти го около 100 пъти, но си толкова тъп, че не можеш да го схванеш. В казарма не съм бил, защото по мое време вече залиняваше и изчезна. А и реших да поема друг път в живота, а не този на баща ми, та по тая причина не съм кандидаствал във военно училище.

Впечатленията ми са от извора, живял съм сред военни по-голямата част от живота си. И повечето, които съм срещал, са по-ерудирани от теб. Явно твоите впечатления за тъпотията на военните са плод на общуването вътре в семейството ти.
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

Когато имахме армия:

10352140_508277485982015_3611354867408894914_n.jpg
 
От: НАЙ-ПОСЛЕ!!! АРМИЯ ПОД 20000 души! Гарантирано от ГРОБ!

10421968_508276832648747_2618762662526810471_n.jpg


Доста интересна снимка на войнишка клетва на българи мюсюлмани (така известните помаци).

10805541_508277732648657_3486087169586494983_n.jpg


Войнишка клетва на българи католици.
 

Горе