Продава се: (НОВО: НА ТЪРГ!) Продава се сайт за видео споделяне в своя ренесанс. ;)

Рейтинг - 0%
0   0   0
Сайта е сравнително нов, работи около година. През последните месеци набира много бързо популярност. Може да се каже, че вече се развива автоматизирано. Потребителите сами си качват и гледат видеа, както от България, така и от българи в чужбина. На ден се регистрират около 50 нови абоната. Постоянно има минимум по 200-300 човека онлайн. От началото на тази година имаме над 600 хил. индивидуални посетители и над 1 мил. преглеждания.

На ден прави по 10 000 ~ 40 000 посещения.

С цел популяризиране на сайта сме сложили минимални позиции за реклама и въпреки това има добри приходи от адсенс.

Платформата е удобна и с лесен админ панел с функционалност за редактиране на всички страници, клипове.

Сайта не е рекламиран никъде. Всички посещения са от гугъл. Общо взето разходите са ток и интернет.

Заедно със сайта се продават и два сървъра, настроени за съвместна работа. На единия е качена платформата за видео споделяне. Той е с голяма производителност и обем на съхранение, и за момента използваме едва 15% от неговия капацитет. Операционната система е Линукс и е настроена за най-висока ефективност. Дисковете са в режим на RAID 1+0 масив за по-голяма производителност и защита на данните. Сървъра разполага с две захранвания и 4 гигабитови лан карти. Консумацията на ток в най-натоварения момент е достигала до 150W (75ст. за 24 часа), който лесно се проверява по всяко време от отчетите в сървъра.

Втория се използва за рутиране. Той също е с голяма мощност и в най-пиковите моменти се е натоварвал до едва 9-10% (1000 онлайн потребители едновременно). С този сървър си върви и закупен доживотен абонамент на софтуер от MikroTik, от най-високия клас, който е без лимитни ограничения.

Ще съдействаме за монтаж и настройка при новия собственик ако е необходимо.

Линк към сайта:

https://24box.bg/

При интерес пишете за да се свържем с вас:

[email protected]

Цената, която му търсим е 20 000лв.

Приходи от адсенс за този месец (до днес) и за миналия:

Последно редактирано:

Dafa Web

Active Member
Рейтинг - 90%
9   1   0
Платформата е къстъм. Удобен и лесен админ панел с функционалност за редактиране на всички страници, клипове.
А колкото до "къстъм" платформата:
темата: https://codecanyon.net/item/vidplay-the-ultimate-playtube-theme/24194567
ии истината: https://codecanyon.net/item/playtube-the-ultimate-php-video-sharing-platform/20759294
Упс.... ;)

Последно редактирано:

Dafa Web

Active Member
Рейтинг - 90%
9   1   0
Аз съм я обявил публично - 20 000лв
Не съм видял явно, бързах да разгледам сайта и кода, извинявам се за излишния въпрос. П.П. Много е, успех с продажбата... аз ще пасувам :)

Рейтинг - 0%
0   0   0
Не съм видял явно, бързах да разгледам сайта и кода, извинявам се за излишния въпрос. П.П. Много е, успех с продажбата... аз ще пасувам :)
В случая по-ценното ни е техниката и основно искаме да си възвърнем инвестицията, че набихме доста пари за всичко това.

Dafa Web

Active Member
Рейтинг - 90%
9   1   0
В случая по-ценното ни е техниката и основно искаме да си възвърнем инвестицията, че набихме доста пари за всичко това.
трудна работа, особено сега в това време на криза и за тези пари... Единственото което виждам да струва е само техниката и долу горе сайта като посещения, но и те са прекалено малко за да си ги избие някой след това тея пари в сравнително нормално време.. Можело е да минете без техниката за началното развитие на сайта. дано успеете с продажбата, аз лично пасувам поради ред причини и съображения, техниката надали някой ще се интересува от нея, освен ако не я продадете отделно от сайта :) Но, между другото ако успеете да развиете проекта и да съсипете vbox7 вместо да продавате, бих се радвал, че тия ламери вече не стават за нищо особено откакто Нова ТВ ги завзеха. Сайта им стана отвратителен и тегав. между другото и тази платформа не е много лека, но бива.

Пожелавам успех! :)

Рейтинг - 0%
0   0   0
Поради икономическото положение и нуждата от пари обявявам сайтът на търг! Нека видим кой какво би дал и дали можем да стигнем до някакъв консенсус.

j_zahariev

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Тъй като няма обявена начална цена, ще бъди първи в търга, аз предлагам 500лв.

Noke

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
23   0   0
Сложете стъпка, краен срок, минимална цена (ако има).
Минималната цена май трябваше да се сподели на админа на форума на тайно съобщенийце.

Amigo0o

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
29   0   0
Сложете стъпка, краен срок, минимална цена (ако има).
Минималната цена май трябваше да се сподели на админа на форума на тайно съобщенийце.
Тъкмо това щях да пиша. :)

John Galt

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
На този етап потребителите (качвачите на клипове) могат ли да изкарват някакви пари от сайта?

viper1

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
давам 3000лв за 49%
продължаваш да я поддържаш и си делим приходите и разходите

Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте!
Предлагам сайта с цялата база данни, без техниката за 5 000лв. Под тази цена не мога да продам нищо.
До днес имаме 500 000 посетители за месец Април и 210 EUR приходи.

Горе