Навестиме ме мургав гост снощи

От: Re: От: Навестиме ме мургав гост снощи

Това НЕ Е вярно! Поне не и в България. По закон имаш право да използваш оръжие, което е равносилно на оръжието, което използва нападателя и то САМО при непосредствена опасност за живота ти (а това трудно се доказва в съда). С две думи - ако някой влезе в дома ти с намерение да те трепе и използва бухалка - ти нямаш право да се защитаваш с огнестрелно оръжие, а можеш да използваш някоя цепеница приготвена за печката. Ако оня ти извади нож, ти също можеш да вземеш кухненския нож за да се отбраняваш, но нямаш право да използваш мачете, например.
А ако е влезнал с намерение да краде и не е въоръжен, а ти го нараниш по някакъв начин или убиеш - отнасяш си го без оглед на обстоятелствата.

"Нема такава държава!" Пари слагам, че България е най-абсурдната държава в света (ама те крадци са ни писали законите - няма нищо учудващо)! Трябва да си приготвиш винкел, пистолет или нож и да чекаш, че не знаеш с какво ще е въоръжен мангото. :lol:

Пистолета по-добре не го барай, че баща ти ще го отнесе.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Според мен, най-добре е да си сложите охранителни камери в къщата. Поне ще бъда заснет и ще можеш да докажеш кой е. Плюс това, ако се заснемат да краде и ти му вкараш 2-3 и го изгониш ще имаш доказателство,че той не е дошъл да ти иска лъжичка сол, както казаха преди мен,а с намерение да краде!

Не бутай пистолета, за бога! След като не знаеш как да го заредиш е по-вероятно да се нараниш сам!
 
Re: От: Re: От: Навестиме ме мургав гост снощи

"Нема такава държава!" Пари слагам, че България е най-абсурдната държава в света (ама те крадци са ни писали законите - няма нищо учудващо)! Трябва да си приготвиш винкел, пистолет или нож и да чекаш, че не знаеш с какво ще е въоръжен мангото. :lol:
Съгласен съм, закона е доста глупав по мое мнение, но за съжаление е такъв. Доста сме дискутирали темата за самозащитата и позволените от закона средства в един друг форум и един от силните доводи в защита на сегашната версия на закона е, че ако законът ти разрешава да стреляш по невъоръжен човек само защото се намира в двора ти, то може да се злоупотреби много сериозно с това. Пример - каниш на по ракия човек, на когото отдавна имаш зъб, уж за да се сдобрявате, вадиш патлака, трепеш го и после викаш полиция и обясняваш, че отдавна имате вражда (има и свидетели, които биха потвърдили това) и той е влезнал и те е нападнал.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ни камери , ни кучета ,нищо не помага . И да го хванат ще го пуснат , тук е така .
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

пръчка и бой :) т'ва е от мен. аз вкъщи до вратата имам едн пръчка, два пъти по-дебела от палеца ми и е дълга около метър, метър и малко. два пъти в главата и после риташ докато не вземе да пищи като куче... толкоз..
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ни камери , ни кучета ,нищо не помага . И да го хванат ще го пуснат , тук е така .

кой ти каза, че не помага ?
разбира се, че помага и още как, аз не знам кой нормален човек ще влезе у нас ... ако си толкова смел пиши на лс да ми дойдеш на гости :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ако поне е заснет ще има доказателство и може да го осъди! А като го пребие ще дойде с цялата си рода!
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ако поне е заснет ще има доказателство и може да го осъди! А като го пребие ще дойде с цялата си рода!
И тогава какво правим, да вадя пистолета ли ? Няма оправия...
Не искам да съсипвам празника на наще да се прибират. Ще плуват в Струма ми се струва
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

И тогава какво правим, да вадя пистолета ли ?

Ей, тос пистолет...:wink: Трябват ти няколко авера и няколко винкела, като му изкочите ще си плюе на петите. Може и да не го биете. :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Интересна тема прави сте почти всички, но все пак тук е оправията с мангалите!!1:twisted::twisted::twisted:
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Ако питаш мен не си играй с оръжието че празно веднъж гърми на 100 години!
а ако казваш че е оставено без надзор от бащати и ти имаш достъп до него,много лошо за него


Верно е потвърждавам!!
Застрелях от упор в десетката един приятел така уж беше празен патлака...
и да се правим на гЪзета...
пак че беше газов пистолета...
отнесе му шапката:)
киха, рева и се сополиви един час после :)

п.п. Преди малко излизам и гледам празнично разбили една кола пред блока... деба копелдаците гадни... да им разбият задниците дано!
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Най-добре е да си вземеш 2 кучета, да ги обучиш и само като им свирнеш и гледай как този дето е влязъл ще излезе набързо :) Абе къде живееш ти, че така си позволяват да ти влизат в къщата? В кой град, село?
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Само за това, че си е позволил да ти нахлуе в личното пространство трябва да го смелиш от бой.

Тея всичките трябва от цялата страна да се съберат на едно място, маркировка като на кучетата и които сгреши кастрация, 20 парцала какво могат да научат от един нагъл и крадлив циганин освен да станат като него ... За пореден път се убеждавам,че тея мангали ще станат основен проблем в близко бъдеще...
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Най-добре е да си вземеш 2 кучета, да ги обучиш и само като им свирнеш и гледай как този дето е влязъл ще излезе набързо :) Абе къде живееш ти, че така си позволяват да ти влизат в къщата? В кой град, село?
В едно селце близо до Благоевград, към 3 хиляди жители като 500 са от нечистокръвната раса.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Да не би да е Симитли това селце :) Имам роднини там от чистокръвните хахаха :D

Ами кофти е да си сам на такова място. Определено няколко домашни любимеца биха били от полза :) Хем няма да ти е скучно, хем ще пазят от крадци :D

Но вече за пистолет работата става дебела, при всички положения после големи главоболия ще си имаш. Грамни го в крака, после ще дойде родата и ще те претрепят и евентуален затвор за теб и баща ти, убий го - пак родата ще дойде и/или затвор, набий го - пак родата и/или условна присъда, глоба, затвор, нямаш ли пиратки да го целиш :D Може да се уплаши и да избяга :)
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Да не би да е Симитли това селце :) Имам роднини там от чистокръвните хахаха :D

Ами кофти е да си сам на такова място. Определено няколко домашни любимеца биха били от полза :) Хем няма да ти е скучно, хем ще пазят от крадци :D

Но вече за пистолет работата става дебела, при всички положения после големи главоболия ще си имаш. Грамни го в крака, после ще дойде родата и ще те претрепят и евентуален затвор за теб и баща ти, убий го - пак родата ще дойде и/или затвор, набий го - пак родата и/или условна присъда, глоба, затвор, нямаш ли пиратки да го целиш :D Може да се уплаши и да избяга :)
Малко по на юг - Крупник. Опцията с Полицията не работи, защото кмета на въпростното градче селце ги използва за да гласуват, съответно полицията му играе по гайдата. Взех куче за тази нощ, след празниците ще се ходи да взимам нещо с обратна захапка, като почне няма пускане.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Нямаш ли фотоапарат в телефона си? Ако видиш някой - снимай и после в полицията. Ако фотоапарата е качествен ще може да го идентифицират по снимката и после:

Чл. 194. (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) Който отнеме чужда движима вещ от владението на другиго без негово съгласие с намерение противозаконно да я присвои, се наказва за кражба с лишаване от свобода до осем години.
 
От: Навестиме ме мургав гост снощи

Малко по на юг - Крупник. Опцията с Полицията не работи, защото кмета на въпростното градче селце ги използва за да гласуват, съответно полицията му играе по гайдата. Взех куче за тази нощ, след празниците ще се ходи да взимам нещо с обратна захапка, като почне няма пускане.

Вземи си един(два) ротвайлера, мъжките ядат доста, но пък да са пазачи им е вродено ... буквално казано.

(какво куче си взе, ако не е тайна ?)
 

Горе