Над 1000 лева само в София!

От: Над 1000 лева само в София!

Въпрос на няколко годинки само е да няма вече смисълк да живееш някъде другаде освен в София. Просто навсякъде нещата са плачевни. Варна, Пловдив, Бургас заплатите са 400-500 лв, с които върви да се чудиш какво да правиш по-напред. И изходите за хората извън София са 2:

1. Отиваш в чужбина
2. Отиваш в София.
 
От: Над 1000 лева само в София!

А ако не си доволен от Софийската заплата (което неминуемо става след известно време) изхода става само един - Терминал 2.
 
От: Над 1000 лева само в София!

Това са глупости. В Сливен също има такива заплати.
 
От: Над 1000 лева само в София!

Въпрос на няколко годинки само е да няма вече смисълк да живееш някъде другаде освен в София. Просто навсякъде нещата са плачевни. Варна, Пловдив, Бургас заплатите са 400-500 лв, с които върви да се чудиш какво да правиш по-напред. И изходите за хората извън София са 2:

1. Отиваш в чужбина
2. Отиваш в София.

Има си и във Варна по 1000, но навсякъде в БГ колкото е по-голяма заплатата толкова е по голям гърча и по-малко свободното време за разлика от 8-те часа в чужбинско. :)
 
От: Над 1000 лева само в София!

Абе 1000 лв ли е целевата запалта в момента ?!? При условие, че една ипотечна вноска е средно 1200 - 1400 на месец :-/ Стегнете се малко, уж сте IT-та
 
От: Над 1000 лева само в София!

Зависи наистина какво точно работиш и за какво ти ги дават тези над 1000 лева. Можеш ли да се адаптираш към живота в София, защото това си е стрес и доста напрежение.
Имам млади колеги, които са си родом от близката провинция- единия младеж е женен от Дупница, и всеки уикенд си се прибра в Дупница. Не харесва София и софиянци, живее на квартира, с жена му имат сносна работа, но ако им се роди дете, според мен ще им дойде доста нанагорно. И той си признава, че иска да си се върне там от където е и че там си се чувства добре, въпреки че може да не взимат кой знае какви заплати. Другата ми колежка от Вършец, тя също всяка събота и неделя си е у домА! С кака си живее на квартира. И мрънка , че не й стигат парите. Питам я: Добре де, нямаш дете, нямаш куче, не пушиш, не пиеш, не ходиш по заведения, само плащаш половин наем и ми казваш, че нямаш пари? !!! Тя ми обясни, че всъщност е в София, за да си намери ... съпруг. И забележете, с него да си се върнат да си живеят във Вършец! :-o Защо? Защото всичките й приятелки на и около нейната възраст така са направили. Раждат по едно-две деца. Стоят си и си ги гледат на чист въздух. Пичовете бачкат и дори повечето се прибират само за събота и неделя и това е нейното разбиране за щастлив живот! Какви 1000 лева, каква София?
Вече е станало толкова ... кърваво да си търсиш и намериш работа, че добре, че има такива хора обичащи спокойсвието и да си се прибират по родните места, защото там и разходите не са чак такива, колкото в големия град.
 
Re: От: Над 1000 лева само в София!

Това са глупости. В Сливен също има такива заплати.

Варна, Бургас, Търново, Пловдив също. Не им е вярна информацията.

Последния път, който видях IT на 1000 лева беше преди има няма 8-9 години. :) Не знам кое IT би хванало работа за тези пари, като изключим криваците от HP, където са телефонисти, а не IT-та. :)
 
От: Над 1000 лева само в София!

Варненци не ни слагайте в никакви класации, щото няма да е адекватно на реалността. Тука всички бачкат за 500-600 лв, а харчат по 1000-2000 минимум ... Тука всеки смуче от най-малко 2-3 места, ама само реве, че няма, че иначе ще му искат на заем:) А заеми от авери никой не връща:) Затова тихо, тихо...

Иначе града предоставя много възможности. Който иска да има пари, има! Особено лятото. За 3-4 месеца спокойно можеш да изкараш и да не ти се налага да бачкаш през останалото време от годината...
 
От: Над 1000 лева само в София!

Да вземем едно младо семейство, в което и двамата работят за по 800 лева (макса в провинцията според Nova). Общо правят 1600. Една хубава квартира с 3 стаи, баня, тоалетна, кухня върви около 250-300 в града в който живея. С останалите 450 се предполага, че ще покрият сметки като: ток, вода, телевизия, интернет, телефон и т.н. Остават им 1000 за харчене. Без да си живуркат много много ще изкарват що годе нормално. Тук обаче не смятаме заеми или неща купени на изплащане- обзавеждане, техника, кола и т.н. За собствено жилище и дума да не става. Ако имат деца вече картинката става грозна, колкото и гадно да звучи... Колкото до заплатите в IT сферата - да така е но, не всички в БГ са IT специалисти. :)
 
От: Над 1000 лева само в София!

Много се отделя за тези сметки от 450 лева ... на мен са ми до 100 лева без парното, което също да е 100 лева- 200 най-много. Дори в междинните месеци като се отоплявам на ток с радиатори, а не с парно пак посмъртно тока не мога да го направя повече от 50 лева.

Или казано простичко, всеки си прави сметката, но и не мога да приема, че семейства без деца имат право да се оплакват от това, че парите им не стигат, а и са работещи.

Не съм сигурна, че хората с 1000 лева в София и със същата сума във Варна живеят еднакво и стандарта им е един и същ, за да им стигат или напротив на месец.
 

Горе