Най-богатият българин в света

TouchDown

Member
Най-богатият българин в света - Игнат Канев, живее в Канада и притежава над 1 млрд. долара.
Това обаче невинаги е било така. Канев е роден в русенско село, в бедно семейство с 6 деца. "Бяхме 4-ма братя в моето семейство. Имахме общо 1 чифт обувки", обясни той.
Като момче заминава за Австрия в търсене на препитание. В Канада пък пристига през 50-те години на миналия век - на почти 25 години, "с 5 долара в джоба".
Видео: http://vbox7.com/play:76d01d64c4
 
От: Най-богатият българин в света

По документи, Бойко празнува на всеки милиард, досега 3 пъти поне доколкото аз знам :)
 
От: Най-богатият българин в света

Названието на клипа е неточно,правилното е "ЛЕГАЛЕНО най-богатият българин в света":),иначе ние милиардери си имаме колкото щеш.
Между другото шапка му свалям на човека и за това,че си е останал българин,ако го срещна на улицата няма да предположа,че този човек почти не е живял в България и си личи за какво е успял,такъв ентусиазъм за работа на тази възраст.
Това е един истински на първо място човек,после българин и след това милиардер,такива хора вече не се раждат за съжаление.
 
От: Най-богатият българин в света

Леле като прочетох после, че е на 87 години направо щях да падна. Поздравления за този човек!
 
От: Най-богатият българин в света

@TouchDown би ли ми обяснил с каква цел е пусната темата? има ли някакъв смисъл - ако да, какъв е?
Мерси :)
 
От: Най-богатият българин в света

Не е чак толкова изненадващо - през 50-те години е било много по-лесно да постигнеш нещо такова, отколкото днес. Върви сега ставай строителен магнат.
 
От: Най-богатият българин в света

Никога не е било лесно,просто човека го е постигнал с много труд упоритост и голямо сърце,ако сте гледали внимателно интервюто,нещата са му потръгнали след като прави дарение за някаква болница 2000$ при положение,че останалите дарения са били максимум по 100$ и го е плащал на вноски при това защото тогава не е бил достатъчно богат,както той сам казва "голям Петко с мъжете" или нещо от сорта,след което въпрос на шанс и късмет това бива забелязано и оценено,при това той не го е направил с някаква комерсиална цел ,а от сърце и т.н.т. да не преразказвам...
 
От: Най-богатият българин в света

@TouchDown би ли ми обяснил с каква цел е пусната темата? има ли някакъв смисъл - ако да, какъв е?
Мерси :)

Ами с цел, че се възхищавам на човека колко много е постигнал, като е почнал от 0-та. И малко да насърчи новите предприемачи във форума.
 
От: Най-богатият българин в света

Интересно ми е всички предприемачи от този форум ако се хванат по един проект какво биха постигнали :beer:
 
От: Най-богатият българин в света

И малко да насърчи новите предприемачи във форума.

Как си представяш това да стане?
не разбрали как му е потръгнал бизнеса? не само с многото работа :)

на теб (като предприемач) насърчи ли те към нещо?
 
От: Най-богатият българин в света

Интересно ми е всички предприемачи от този форум ако се хванат по един проект какво биха постигнали :beer:

Има такъв проект, който може да се нарече провал. Доказа се, че хората от форума не стават за нищо, не могат да работят заедно. Бяха си сложили гръмкото заглавие: "Успей с нас", но всъщност то се превърна в проекта "Не успявай с нас".

До там се стигна, че работещите в проекта се скараха и почнаха да делят, един от участващите уж правеше нещата за общото благо, но не искаше да ги дели с другите. Смешна работа.
 
От: Най-богатият българин в света

Има такъв проект, който може да се нарече провал. Доказа се, че хората от форума не стават за нищо, не могат да работят заедно. Бяха си сложили гръмкото заглавие: "Успей с нас", но всъщност то се превърна в проекта "Не успявай с нас".

До там се стигна, че работещите в проекта се скараха и почнаха да делят, един от участващите уж правеше нещата за общото благо, но не искаше да ги дели с другите. Смешна работа.

До никъде не стигна начинанието :), прав си Странник

Единствено DirectHost успяха да помогнат наистина с нещо, за което големи благодарности.
 
От: От: Най-богатият българин в света

Единствено DirectHost успяха да помогнат наистина с нещо, за което големи благодарности.

Така е, добре, че са DirectHost, да измият очите, браво на тях. Но една птичка пролет не прави.
 
От: Най-богатият българин в света

В бизнеса много птичета не са синоним на прекрасна и слънчева пролет. Освен всичко друго този човек вероятно е успял защото е нямал съдружници. Най-прекия път към провала на един бизнес е да го правиш със съдружници.
 
Re: От: Най-богатият българин в света

Като е било лесно защо този човек е номер 1 строител в региона си? Защо няма още 1000 номер 1?
Не е чак толкова изненадващо - през 50-те години е било много по-лесно да постигнеш нещо такова, отколкото днес. Върви сега ставай строителен магнат.

По всяко време има правилен бизнес, но малко хора го виждат, а след години останалите разправят "еми то много лесно го направо"...ама кой да се сети как ;)
 
От: Най-богатият българин в света

Не казах, че е било лесно, а че е било "по-лесно" - в бума на строителството преди 60-70 години много ясно, че е имало много по-голяма възможност обикновния човечец да се окаже на правилното място и от никой да стане някой.
 
От: Най-богатият българин в света

Човека е съумял и се е справил-браво!
Що се отнася до бизнеса- да трябва да се риководи от един, но без основен екип нищо не става.:roll:
 
От: Най-богатият българин в света

Има такъв проект, който може да се нарече провал. Доказа се, че хората от форума не стават за нищо, не могат да работят заедно. Бяха си сложили гръмкото заглавие: "Успей с нас", но всъщност то се превърна в проекта "Не успявай с нас".
До там се стигна, че работещите в проекта се скараха и почнаха да делят, един от участващите уж правеше нещата за общото благо, но не искаше да ги дели с другите. Смешна работа.

Абсолютно безпочвен хейт. Кампанията все още е в действие и изпълнява ролята си. Администраторите правят всичко възможно, за да е приятно тук, а и да помагат на начинаещите. Не съм запознат отблизо с драмата, но доколкото знам се изясниха нещата и те нямаха нищо общо със самата кампания.
А гледам, че е забравено, да напомня - точно заради форума България получи златен, сребърен и бронзов медал на SEO олимпиадата 2012.

Колкото до клипа - пари се правят от всичко. Подхода е важен, хората са важни. Няма ненаказано добро!
 

Горе