Най-бързата уърдпрес тема

ops5

Active Member
По ваши наблюдения коя е най-бързата тема за уърдпрес? Ясно е че зависи от самия сайт, съдържанието, от хостинга, но да речем при еднакви условия - коя е най-бързата?
 
Тази която си направил сам от 0-та :D и няма хиляди ненужни изгъзици.
Ако не можеш, единственото, което мога да ти кажа е да се пазиш от overbloated теми като Avada.
 
Torbalan е прав, колкото по - малко плъгини и "екстри" има дадената тема, толкова по - бързо ще зарежда.
 
Въпросът не е поставен както трябва. Най-леката е тази без снимки, без джаби, без фидове, без контент, без сайтбарове... и так дале :)
 
Да, въпроса не е правилен. Визирам точно "купешките". Ако е от 0-та и без грам излишен код е ясно, че ще е супер.

За съдържанеито уточних - при равни условия. При еднакво съдържание и хостинг коя би трябвало да е най-бърза, според по-опитните с уърдпрес. Мисля, че най-скъпите теми са бавни, защото са бъкани с код и плъгини и хиляди ненужни екстри.

Сега се замислям колко би струвала една тема от 0-та и най вече да се поддържа с нови версии на уърдпреса. Тя би имала само нужните екстри и да е по-бърза.

Торбалан и Ъпхеро, имате ли мнение? Може и на лично.
 
Да, въпроса не е правилен. Визирам точно "купешките". Ако е от 0-та и без грам излишен код е ясно, че ще е супер.

За съдържанеито уточних - при равни условия. При еднакво съдържание и хостинг коя би трябвало да е най-бърза, според по-опитните с уърдпрес. Мисля, че най-скъпите теми са бавни, защото са бъкани с код и плъгини и хиляди ненужни екстри.

Сега се замислям колко би струвала една тема от 0-та и най вече да се поддържа с нови версии на уърдпреса. Тя би имала само нужните екстри и да е по-бърза.

Торбалан и Ъпхеро, имате ли мнение? Може и на лично.
От тема до тема има един баир разлика.
Ква я търсиш - блог, новинарски сайт, каталог.....???
 
За блог иде реч. Честно казано дори не знам как се работи с една къстъм тема. Предполагам, че пак мога да си инсталирам плъгини или да правя промени в менюто, категориите и т.нат. основни работи.

Но скоростта на един сайт ми е мания и се замислям.
 
Тази която си направил сам от 0-та :D и няма хиляди ненужни изгъзици.
Ако не можеш, единственото, което мога да ти кажа е да се пазиш от overbloated теми като Avada.

Преди си направих един сайт, който само да извежда базата, без JS, май е най-бързия :D


И още повече, че постоянно се говори за теми, кой с каква е , аз съм с една тема от 4 години, вече е толкова модифицирана, че няма нищо общо с нея. Много е бавна, защото съм сложил неща които ми трябват, като големи картини, но по-добре да е яка и бавна от колкото бърза и само текст.

Със стария ми комп зареждаше за 5-8 секунди с новия 1-2.
 
Вече мога твърдо да заявя! :), че, да има много бързи теми, но те са толкова бързи, защото използват минимум плъгини и ектри. Няма как сайта хем да е претрупан, да има купища дзъг-дзъг ефекти и хем да е супер бърз.
 
Вече мога твърдо да заявя! :), че, да има много бързи теми, но те са толкова бързи, защото използват минимум плъгини и ектри. Няма как сайта хем да е претрупан, да има купища дзъг-дзъг ефекти и хем да е супер бърз.

Е, това ти го приказваме от месеци, но трябваше сам да го опиташ, за да разбереш, че сме прави. След като не ни вярваш, загуби толкова време в безсмислени неща.
 
Е ако нямаш познанията от 0 да напишеш бърз темплейт може да ползваш и нещо подобно. Впрочем в този сайт се разглежда и скоростта на др. темплейти.
И като я качих.. ми дава, че е развалена и липсват стиловете. Даже не мога да видя как ще изглежда сайтът предварително, не че съм се забързал толкова да забързам сайтът. Това наистина не зависи толкова от самата тема, а от ползваните допълнително шукарии под формата на добавки. :)
 
Бих искал да ползвам темата за един въпрос. Купих си една платена тема и едно от демотата ми допадна като визия ... Дали е добра идея направо да си инсталирам демото? Тоест има ли значение наредбата на главната страница, бутоните и останалите визуални неща за оптимизацията?
Този въпрос ме гложди от известно време, тъй като в този форум на много места се споменава за СТРУКТУРА на сайт , а това СТРУКТУРРА не ми е ясно точно кое е :D
 
Тъй като съм лаик баш тук не съм чел... мерси за линка, почвам самообразованието !
 

Горе