Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

brad1985

New Member
Колеги, моля, дайте малко инфо как прехвърляте wp сайтове от един хостинг на друг.
Трябва ми да направя едно прехвърляне от hostbulgarıa в hostgator.
Скриптове съм прехвърлял, но wp сайт с всичките му там приставки и надставки
не ми се е налагало до сега.:-o
 
Най бързото

зипваш всички файлове в хоум директорията, сваляш зипа след това сваляш зип на базата от phpmyadmin export

качаваш зипа през фаил мениджъра и го екстрактваш в новия хоум , правиш нова база имортваш в нея

променяш wp-config.php с новите данни на базата и си готов

пренасочваш dns

Ако имаш кеш плъгин който ползва указан път до директория (Hyper Cache) до кеш директорията (или друг такъв)

спираш го и го пускаш да си захапе пътя наново

то ще ти каже урдпреса какво не работи

ПП Хостегитъра не е като преди да носи на товар много рано почват да мрънкат (има доста теми във форума)
 
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Благодаря за отговора:D
Ами направо зип файловете ще дам на колегата да си го инсталира където си иска.
 
Re: От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Duplicator плъгин. Спестява толкова мъки, че не е истина :)

Аз си падам прагматик, но от известно време и аз ползвам Duplicator. Единственият проблем идва, ако имаш качени файлове с имена на кирилица и по някой път гърми при импорт.
 
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

а какво точно се прави,ако местим на сайта на друг домейн?
 
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Здравей, преди време бях писал едно скриптче за целта, така и не разбрах къде го загупих след време :)
- след като се преместят всички файлове, и цялата база на ново място ( възможна грешка с качени файлове на български - картинка.jpg вместо kartinka.jpg, както е отбелязано по-горе )
е необходимо да се сменят и запаметените url-та в базата 'www.old_domain.com' на 'www.new_domain.com', в 3 - 4 таблици се променяше доколкото си спомням - всичко отнема към 30 -тина мин.
Възможно е да има и готов plugin, но не съм търсил :)
 
От: Re: От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Аз си падам прагматик, но от известно време и аз ползвам Duplicator. Единственият проблем идва, ако имаш качени файлове с имена на кирилица и по някой път гърми при импорт.

Аз вече имам BackupBuddy и Snapshot, но ползвам само първия :) Има избор де :D

@StefanIvanov - Akeeba съм ползвал за Joomla, не знаех че имат и WP. Добър ли е?
 
От: Re: От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Аз вече имам BackupBuddy и Snapshot, но ползвам само първия :) Има избор де :D

@StefanIvanov - Akeeba съм ползвал за Joomla, не знаех че имат и WP. Добър ли е?

и аз само за joomla съм го ползвал, но предполагам че и за WP е същото, понеже дивях че имат верия за него - става много лесно, просто се прави бекъп и после се инсталира на новото място
 
  • Like
Реакции: Moko
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Ако си купиш хостинг на ново място обикновено от фирмата предлагат да преместят сайта ти безплатно, просто им даваш данните за стария хостинг :)
 
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Duplicator плъгин. Спестява толкова мъки, че не е истина :)

+1
Не съм имал проблем до сега - всичко по вода.
 
От: Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?

Мигрирай си го на чисто...backup плъгините са шит ;) Fresh WP Инсталация, export-ваш си страниците/продуктите и така...
 
.tar.gz директорията на сайта + export на database. След това качваш файловете и импортираш базата на новия хост.

Има и друг вариант от хост на хост през SSH с rsync прехвърляне, ама там си трябва linux познания.
 
Каква е тази твоя мания да пишеш във стари теми?
Опитва се да гради бранд и репутация за да развърже някой друг клиент. Лошото е, че за тези услуги дето се опитва да ги "рекламира" трудно ще намери някой да плаща.
 
Последно редактирано:
Опитва се да гради бранд и репутация за да развърже някой друг клиент. Лошото е, че за тези услуги дето се опитва да ги "рекламира" трудно ще намери някой да плаща.

Не работя с клиенти, нито търся такива. Темата на поста е "
Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?
"

Ако не смятате да помагате, то поне недейте да спамите, че се превръщате в тролове.
 
Не работя с клиенти, нито търся такива. Темата на поста е "
Най-бърз и ефективен начин за преместване на wp сайт?
"

Ако не смятате да помагате, то поне недейте да спамите, че се превръщате в тролове.
А ти ако смяташ да помагаш бъди по-конкретен и най-вече коректен. Пример: след импорта на базата данни напомни на клиента да си нанесе съответните промени във wp-config.php , 99% го пропускат. Както и пишман линуксарите като теб, които пускат rsync не ползват --exclude клаузи.
 
А ти ако смяташ да помагаш бъде по-конкретен и най-вече коректен. Пример: след експорта на базата данни напони на клиента да си нанесе съответните промени във wp-config.php , 99% го пропускат. Както и пишман линуксарите като теб, които пускат rsync не ползват --exclude клаузи.

Ами напомни ти ве, нали си "коректен", к'во си се заял с мен. Колкото до "пиш-линуксарите", подозирам, че ти си точно такъв, избивайки си комплексите върху мен. Имаш перманентен игнор от мен.
 

Горе