Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

tedkata_m

Well-Known Member
Здравейте, искам да снимам видео клипове и после да ги обработвам, препоръчайте ми най-добрата техника за снимане - камера, фотоапарат, телефон, уеб камера...
И някоя програма за монтаж и слагане на субтитри в клиповете. Съвсем начинаещ съм, а съм убеден, че темата ще е полезна и за други като мен.

Благодаря и поздрави!
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Здрaвей, би ли кaзaл с кaкъв бюджет рaзполaгaш, зaщото "нaй добрaтa техникa" искa пaри :)
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Имаше тема за програма. Аз отново препоръчвам Adobe Premiere Pro
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

А нещо за самата камера за снимане да препоръчате?
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Какво точно ще засненмаш? Например много музикални клипове се заснемат с фотоапарати и си мисля, че ако разполагаш с някой по-сносен апарат ще можеш да свършиш нещо хубаво. Трябва ти един статив и си пушка. Какво точно ще снимаш и къде ще качваш клиповете?
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Понеже каза, че търсиш най-добрата камера - RED (red.com). Едно от най-касовите серияли и филми са заснети с нея.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Няма да са музикални, ще има полезни съвети, how to... и др.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Мисълта ми не беше, че ще правиш музика, а и че фотоапартите стават за динамично заснемане и добро качество на видеото. Определено са и една идея по-евтини от хубавите видеокамери.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Тедка смарт фон на стойка и игаеш сценката пред него!
За монтажа Ulead video studio най юзърфриендли е с големи интуитивни бутони!


Даниел Маринов също ти е дал добър савет, ако имаш читав фото апарат например Nikon d3200 или нещо от сорта слагаш на тринога и снимаш смело.

За разлика от снимките видеото е по добре да го снимаш на жълта светлина.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Аз съм работил с Adobe Premiere Pro и докато се занимавах с това нямаше аналог.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Въпрос е на вкус и на хардуер а и на време за обучение

За теб е Adobe Premiere за друг Sony Vegas за 3ти е Pinnacle

Човека пита как лесно и бързо и ефтино да си направи виде достатъчно качествено за канала в тубата.

Не кой на какво е работил, или да гласуваме за най-добър софтуер.

Темата трябва да е полезна за всички не само за Тедката а и други които имат нужда и искат да започнат.

Колко време ще му отнеме да се научи да рендва на Примиера и на каква машина трявба да го инсталира ....


Аз съм работил с Adobe Premiere Pro и докато се занимавах с това нямаше аналог.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Въпреки, че съм с Никон, зa видео по-добре Кaнон. Зa тях имa Magic lantern - addon, който добaвя допълнителни функционaлности. Може дa погледнеш сaйтa им и дa видиш кои дслр модели се поддържaт и дa рaзгледaш възможностите му.
 
От: Най-добрата техника за заснемане на видео клипове и програма за обработка им

Кажи бюджет и ще ти се предложи конкретен модел.
Камерата си е камера, апарата е апарат, телефона си е телефон... Има голяма разлика... Като започнеш от оптичен зум, осветяване, памет, време на заснемане...
 

Горе