Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Аз точно така направих - като не искат да ми одобряват офертите си направих мое такова и ще си добавям там :)
Ами правилно си измислил да си решиш въпроса. Големите въртят само екскурзии и масажи и не им се занимава с по-дребна стока.
По-малките пък имат много слаба посещаемост, ама доста слаба според мен.:shock: Комисионните са средно 20%.Срещат се и 30%. Има и на пазарлък.
Общо взето очаквах повече, още малко ми трябва да се надъхам и аз като теб.:)
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Грабо са най-силни и за мен най-коректни. Бях си взимал ваучер за уж 4 звезден спа хотел в търново, като отидохме там, то лъха на соц, по коридорите се размотават майстори, че е в ремонт, а за да стигнем до стаята ловим един асансьор до 4 етаж, от там по един коридор до друг асансьор и от там до втория етаж. Така и не се настанихме, писах мейл на грабо и на следващия ден ми върнаха парите:) А тия лапни са измамници на дребнко, вижте офертите за хотели и вижте сайта на хотела, продават на техните цени.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Здравейте,

И аз да се включа с малко коментар и евентуално със съвет.
Ако сайтът има регистрация в Тухо може да се провери (евентуално) посещаемостта. Отиваш на главната страница, кликаш десен бутон и избираш "Преглед на изходния код на страницата". После даваш търсене за "тухо" и като го намери копираш линка и пробваш, дали статистиката е тотално заключена или не съвсем.
Най-изгодно е пускането на оферта последователно в няколко сайта за по 3 дни. След 3 дни посещаемостта рязко пада, защото болшинството трафик идва от агрегаторите, а там офертата пада много надолу и вече е трудно някой да я открие.
Малките сайтове според мен имат посещаемост между 200 и 400 уникални на ден и комисионни 15%. За тези пари няма как да си позволят друга реклама освен агрегаторите, още повече, че някои от тях също са платени.

Надявам се да съм бил полезен.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Има такъв сайт за колективно пазаруване, който си пуска офертите от друг свой сайт-магазин уж с голямо намаление.:wink:
slon.bg е вече ofertomat.bg - полуагрегатор, полусайт за групово пазаруване. Незнам дали все още е на..знаете кой колега от форума.
А kiwi май срещнах из форума, че се продава. А цените се издокарват. Само да има сериозни сайтове, които да ти продават стоката.

Не е, бе продаден през август.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

супер тема ... доста интерсни историйки ...и направо ме мотивира да завърша изгодно.ком - само сделки, без комисионни; (е, все още няма нищо, ама нали все трябва да се почне отнякъде)
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Два пъти съм участвал и засега не мисля за трети. Имах някакви продажби, но не си заслужава особено ако предлагаш качествена услуга на така или иначе конкурентна цена. Получих към сайта си едва 100тина посещения. Плащах 15% комисионна.
 
От: От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Здравейте,

И аз да се включа с малко коментар и евентуално със съвет.
Ако сайтът има регистрация в Тухо може да се провери (евентуално) посещаемостта. Отиваш на главната страница, кликаш десен бутон и избираш "Преглед на изходния код на страницата". После даваш търсене за "тухо" и като го намери копираш линка и пробваш, дали статистиката е тотално заключена или не съвсем.
Най-изгодно е пускането на оферта последователно в няколко сайта за по 3 дни. След 3 дни посещаемостта рязко пада, защото болшинството трафик идва от агрегаторите, а там офертата пада много надолу и вече е трудно някой да я открие.
Малките сайтове според мен имат посещаемост между 200 и 400 уникални на ден и комисионни 15%. За тези пари няма как да си позволят друга реклама освен агрегаторите, още повече, че някои от тях също са платени.

Надявам се да съм бил полезен.
Интересна информация споделяш, благодаря.
За едновременното пускане в няколко сайта идеята е ок, но по-големите сайтове проверяват дали едни и същи оферти се повтарят
по други сайтове и режат. Посещаемостта и според мен е долу-горе толкова на средно ниво сайтове, но има и по-малко.
Да не посочвам имена, че не е много коректно, но и под 100 уникални дневно има.
За съжаление първоначално реших да избирам на око по "Харесва ми този дизайн":), но после като видях колко
посещения имам от еди кой си сайт през Tyxo и ми стана ясно, че съм си губил времето в кореспонденции с разни ОТДЕЛИ.
Всички си имат "Отдели" по нещо си, а и самочувствието на служителите в отделите е на завидно ниво.:shock:
Kosstov, не попаднах на сайт с 15%, ако знаеш такъв, моля да споделиш.
Всички работят на 20% и нагоре.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Здравейте,
Нека и аз да споделя своя опит пък дано е полезен за някого.
Пробвах и аз да продавам в сайт за групово пазаруване. По-конкретно zadrujno.bg. Колебаех се между zadrujno и lapni.bg но някак си може би попаднах на готино момиче в задружно. Активно момичето чете гледа не пита излишни въпроси всичко на място. Вярно комисионната на лапни беше с малко по-ниска ама предпочетох задружното и не съжалявам. Описанието което момичето е измислило за продукта 2 месеца да го мислих нямаше да го измисля. Продажбите тръгнаха от първия ден и така и до днес по-слабо но все пак върви.
Големите сайтове дерът жестоки комисионни а цялата работа е най-добре когато продаваш на печалба може би минимална но печалба което в моя случей се получава понеже е комбинация от продукт и услуга.
Посещенията дигнаха се не главоломно но пък покрай този продукт си поръчват и допълнително други /да вървят на обща доставка/.
Според мен този начин за реклама е доста продуктивен.
Хората които са там са хора които купуват. Вярно повечето са гладни мишоци които търсят само тънкажа но има такива които просто черпят идеи от там и после продължават да те търсят след като са доволни.
Парите все още не съм получил но не вярвам от там да се появят проблеми.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Малко инфо поствам за посещаемостта на някои от сайтовете за групово пазаруване,
ако има любопитни колеги, които искат да знаят.:) Коментарите оставям на вас.
Според мен данните са доста близки до реалните, тъй като чекнах и 2-3 сайта,
на които им имам достъп до аналитикса.
Данните са осреднени на месец от около 5 Януари до 5 Февруари някъде.
Чекнах сайтове, на които просто се сетих за имената.

Website Daily unique Daily page views
kiwi.bg 1156 1421
lapni.bg 5350 6688
onfire.bg 2294 2868
grabo.bg 33356 41696
deals.bg 7098 8873
ozo.bg 1936 2420
zapazeno.bg 1057 1321
goldendeals.bg 1677 2097
grupovo.bg 6431 8039
hitceni.bg 1015 1269
perfektina.com 418 522
dadeno.bg 507 634
topkupon.com 314 392
tankana.bg 435 544
svejioferti.bg 250 313
greendeals.bg 564 705
cheaper.bg 2420 3026

Блинки, мерси за репутацията!

На повечето сайтове основната част от посещенията идват от агрегатори.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Ползваме сайтове за групово пазаруване, в които предлагаме туристическа услуга - почивка в къща за гости. Най-високата комисионна, която са ни взимали е 15% (за по-оборотните сайтове). Имаме предложения и за 10%, а с един сайт работим дори и на 7%. Комисионните се определят в специален анекс към договора, така че за всяка оферта е строго индивидуално. По принцип колкото по-голяма отстъпка предлагаш в твоята оферта, толкова по-ниска комисионна трябва да ти удържат, но има и изключения.

Само ще спомена някои от сайтовете, с които сме работили и от които нямаме оплаквания: deals.bg, niesme.bg, superdeal.bg (собственост на Караджъ Турс), grupovo.bg...

Надявам се да съм бил полезен с информацията.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Вип Оферта е добър избор за търговците.
Имат изградени добри позиции с агрегаторите и процентът, на който работят е много добър.

Съгласна съм, че огромна част от трафика (и то изключително таргетиран) е от агрегатори.
Другата част е от Фейсбук реклама.

Моля, без хейтъри за коментара ми в темата този път :)
 
От: От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Вип Оферта е добър избор за търговците.
Имат изградени добри позиции с агрегаторите и процентът, на който работят е много добър.

Съгласна съм, че огромна част от трафика (и то изключително таргетиран) е от агрегатори.
Другата част е от Фейсбук реклама.

Моля, без хейтъри за коментара ми в темата този път :)

Да, остовно от сайта, който е в подписа ти и който има около 6000 пос. дневно.:D
За vipoferta.bg не знам доколко си запозната, но работят точно на 20%, който е
стандартен процент и не е от най-изгодните.
Иначе посещенията им са добри - 3868 daily unique - 4836 daily page views
и може би си заслужава да се работи с тях дори и на 20%, ако са коректни
в плащанията към рекламодателите, което също не е маловажно.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Хипотетично разполагате със стока на добра цена доста по-ниска от тази която върви на пазара... Имате избора в някой сайт с 7% комисионна където влизат 1000 човека или примерно в Колектива на 30% комисионна?
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Благодаря за предложението, но моля, не ми препоръчвайте агрегатори заради 1-2 линка във форума.
Както писах по-горе се интересувам само от легални сайтове с трафик и с легални фирми зад тях!
Аmoun, непременно ще споделя опит как се работи с такива сайтове, стига да ги открия навреме!
Така или иначе съм се ориентирал да опитам как стоят нещата.
Пълна обърквация е с тези сайтове, не море, а океан от сайтове за групово пазаруване в България.:)
На човек му трябва доста време, за да ги попроучи и прецени долу-горе, а такова време преди НГ неостана.
Затова ще се радвам да споделите наистина опит с кого сте работили и дали сте доволни, а не само реклама на конкретен сайт.

Здравейте,
мога ли да ви препоръчам един нов сайт за масово пазаруване върху който работих до преди 10-на дни и надявам се да се развие. Поне цените за мобилни телефони и лаптопи са много добри dealsbulgaria.com
Ако прецените че има потенциал макар и все още да набира оферти ще се радвам да го препоръчате. Поздрави на всички
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Не е лош сайта, който си направил, браво, но не е за групово пазаруване.
Темата е малко старичка вече, а към момента доста от сайтовете вече са само
сателитки на Грабо и не функционират самостоятелно.
Явно останаха по-големите и най-постоянните в търсенето на оферти.
Струва ми се, че и интересът към тези сайтове понамаля или просто понамаляха хората в БГ.:)
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Бих ви посъветвал да пробвате ТОП ОФЕРТИТЕ това е един доста добър и успеваем сайт който от десетина сайта с които съм работил предлага най добри условия и върши учудващо добра работа , супер коректни и точни са, а в момента си работя само с тях защото ми е най доходно и най спокойно. Дано да съм ви бил полезен.
 
От: Най-добрите сайтове за групово пазаруване в България

Да, допускам grabo да отказват оферти, въпреки, че офертата си е оферта и не е за пренебрегване.
Кои други сайтове работят добре според вас и имат трафик?

Топ офертите върши много работа и предлага най добри условия
 

Горе