Най-добрите хостинг компании за 2019 година

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от Blinky, Февру 24, 2019.

?

Най-добрите хостинг компании за 2019 година

Анкетата ще спре да е кативна на Ян 24, 2020 в 11:24 PM.
  1. Arvixe.com

2.6%
  2. BlueHost.com

2.6%
  3. CBOX.biz

5.1%
  4. CooliceHost.com

23.1%
  5. Delta.bg

10.3%
  6. DigitalOcean.com

10.3%
  7. Еtnhost.bg

2.6%
  8. Gesbg.com

2.6%
  9. GoDaddy.com

7.7%
  10. Hostline.bg

2.6%
  11. Hostgator

2.6%
  12. Hostq.com

2.6%
  13. Hosttox.com

2.6%
  14. ICD.bg

7.7%
  15. ICN.bg

10.3%
  16. Jump.bg

17.9%
  17. Namecheap.com

5.1%
  18. Hostasset.net

2.6%
  19. HawkHost.com

2.6%
  20. NS1.bg

33.3%
  21. RAX.bg

2.6%
  22. Space.bg

2.6%
  23. Siteground.com

7.7%
  24. SSDCloud.BG

5.1%
  25. SuperHosting.bg

10.3%
  26. VPSBG.eu

2.6%
  27. StableHost.com

2.6%
Допуска се повече от един глас.
  1. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,206
    Харесвания:
    1,923
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Както всяка година, така и тази, пускаме класация, като, ако случайно съм изпуснал нещо, ще се дописва в движение. Но основните и вече утвърдените играчи гледаме да не ги изпускаме. Да, не сме хванали всички, но все пак има и някои доста популярни, но не много измежду нас си.

Искам да допълня няколко неща. Анкетата е публична, така че да няма в последния един месец или по принцип вотове за знайни и незнайни хостинги.

petya77 харесва това.
  2. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,581
    Харесвания:
    255
    Точки:
    83
    И тази година ще се гласува за най най. Гледам от предишната класация доста добре са се справили нашите админи тук и разбира се фирмите, които са си лидери. Но гледам, че първото място се държи от доста неизвестна за мен компания, да не говоря, че още им е коледно :)

1.png

Хубаво е, че тази година е публично. Да се вижда как хора с по 1-2 поста гласуват за точно определени компании, леко може би "стимулирани" от тях. :) А може би "техни хора". :)

3. Tiho Vlahovski

Tiho Vlahovski New Member

Рег.:
    Ян 6, 2017
    Съобщения:
    27
    Харесвания:
    6
    Точки:
    3
    Имаме си "домашен" хостинг, но ще ми е интересно, как се пласират БГ компаниите.

4. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    33
    Точки:
    18
    Какво ново очаквате от хостинг компаниите тази година ?

5. Yurnero99

Yurnero99 Active Member

Рег.:
    Дек 8, 2015
    Съобщения:
    243
    Харесвания:
    76
    Точки:
    28
    Професия:
    Universal Soldier
    Място:
    Bulgaria
    За поредна година пускам гласа за SSDCloud.bg
    Последните 6 месецата имам 99.9999999999999999998 процента uptime и реагират много бързо и разбират от работата си.
    + Базирани са в България и телефони, имейли и тикети се движат бързо.

6. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    395
    Харесвания:
    58
    Точки:
    28
    Аз го пуснах за NS1 харесва ми, че всичко работи на макс.

7. white_pawn

white_pawn Active Member

Рег.:
    Дек 10, 2011
    Съобщения:
    843
    Харесвания:
    115
    Точки:
    43
    Място:
    cloud
    СХ да изкупи бизнеса на godaddy :confused:

8. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    395
    Харесвания:
    58
    Точки:
    28
    :) никога няма да стане, ще има партньорства но никога няма да се случи това. Ако си към сх се моли да си останат само в бг, че жална им майка на потребителите. Като знам какво правят сега ........

9. Victor R

Victor R Active Member

Рег.:
    Авг 14, 2017
    Съобщения:
    164
    Харесвания:
    87
    Точки:
    28
    @Blinky тъй като DO са включени, аз бих предложил и Vultr да бъдат. Използвам и от двете по много, като вторите са ми фаворит заради възможността за BGP и това,че имат bare-metal. Нито мрежата, нито съпорта, нито производителността на виртуалките им отстъпват на Digital Ocean.

$INeed$ харесва това.
  10. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    438
    Харесвания:
    141
    Точки:
    43
    Според uptime robot и pingdom кулоайс за последната година има 99.96% ъптайм за сайтове на 2 различни сървъра, 99.99% ъптайм за джъмп.бг пак на 2 различни сървъра и 97.1% за суперите на 3 различни сървъра.

$INeed$, alex.atanasov и Blinky харесват това.
  11. alex.atanasov

alex.atanasov Active Member

Рег.:
    Ян 27, 2009
    Съобщения:
    321
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Професия:
    Sysadmin
    Място:
    Valetta, Malta
    По-лесно ще е,ако вие споделите, какво правите с усвоениете европейски пари, по-подробно. Аз си мисля, че технологичните компании трябва да диктуват, какво следва, а не клиентите. Предполагам от опита си знаеш, че 90% не са наясно, какво търсят, какво искат и какво би им било най-оптимално, като решение. Стига с неща от рода "какво искате". Диктувайте вие.

Tiho Vlahovski харесва това.
  12. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    33
    Точки:
    18
    Ние правим иновации, с които даваме повече на потребителите за по-малко пари т.е. правим така, че 1 лев изхарчен при нас да дава много повече, отколкото ако е изхарчен в друга хостинг компания - тук визирам най-вече услугата управляем VPS. Правим софтуер за подобряване на сигурността, собствена бекъп система, собствена система за управление на облачни сървъри, WordPress manager с функция подобряваща сигурността на WordPress сайтовете стотици пъти и още няколко други неща.

Във форума има немалко devs, които знаят какво искат. Въпросът ми беше насочен към тях.

13. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,581
    Харесвания:
    255
    Точки:
    83
    Да, направо да купят всички и да има една суперхостинг компания, от много суперхостинги в едно супер уеб пространство. :)

14. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    438
    Харесвания:
    141
    Точки:
    43
    хахаххахахаххахахахйхдхахахахахах

време е май да сменят секретарката която пише във форума от нс1

alex.atanasov харесва това.
  15. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    33
    Точки:
    18
    Смятате, че не е възможно ли?

Във форума пише собственика и главен системен администратор с 18 години стаж като такъв. Разбирам, че е нормално да се реагира така към всяка иновация. Когато човек не знае, че нещо не съществува, това не означава, че наистина е нака.

16. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    438
    Харесвания:
    141
    Точки:
    43
    След тоя пост със сигурност няма да ползвам услугата ву никога.
    амчи ти си неграмотен бе човек, числата познаваш ли ги?

17. alex.atanasov

alex.atanasov Active Member

Рег.:
    Ян 27, 2009
    Съобщения:
    321
    Харесвания:
    50
    Точки:
    28
    Професия:
    Sysadmin
    Място:
    Valetta, Malta
    Дей сега така, въпроса ми беше сериозен и исках нещо градивно, като дискусия. Винаги съм се интересувал от хостинг иновациите. :) То и куулайс му е мъчно писането, уви има какво да се прочете :)

ns1bg харесва това.
  18. ns1bg

ns1bg Member

Рег.:
    Февру 5, 2013
    Съобщения:
    68
    Харесвания:
    33
    Точки:
    18
    Какво друго иновативно се случва при нас? Разработваме система, която следи всички сайтове хостнати при нас дори тези на плана за 3 лева не месец. Ако сайтът на потребител бъде компрометиран, тя го уведомява по имейл, като изпраща детайлна информация какво се е случило. На потребителя се дава достатъчно време да поправи сайта си, а ако не може да се справи му помагаме. Без наличието на тази система сайтът може да бъде хакнат и това да не бъде забелязано с месеци. Има такива услуги за следене на сайтове и цените започват от около $20 на месец.

Към системата разработваме функционалност, която да тества кода за malicious activity в sandbox среда, като тук не се използват стандартните за антивирусните програми бази с хашове, а се използва искуствен интелект, който да преценява вероятността кодът да е зловреден.

Няма ли да сте по-доволни, ако сайтът ви не се спира веднага и хостинг компанията ви дава време да реагирате?

Разработваме контролен панел съвместим със cPanel, с който да предоставим нужната функционалност на 80% от хостинг потребителите и да им спестим таксата за лиценз от 30 лв. на месец. В него имаме интеграция с Nginx, поддържат се PHP 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1, 7.2 и 7.3. Панелът има собствена бекъп система, от където потребителят може да си избира кой бекъп да възстанови от коя дата, коя база данни. Ние се грижим изцяло за работата и управлението на сървъра. Благодарение на всички тези иновативни решения сме постигнали най-добрата цена за управляем VPS в света.

Радвам се да си пиша с хора, които гледат позитивно на нещата и с поглед към подобрение :)

pepo_999 харесва това.
  19. Amigo0o

Amigo0o Well-Known Member

Рег.:
    Апр 29, 2008
    Съобщения:
    1,305
    Харесвания:
    74
    Точки:
    48
    Място:
    Las Vegas
    Coolicehost и НС1. Между другото от няколко дни разцъквам ВПС-ите на НС1, като най-вероятно скоро ще ги пробвам и ще върна фийдбек. :)

20. waldes

waldes Well-Known Member

Рег.:
    Февру 9, 2011
    Съобщения:
    3,354
    Харесвания:
    669
    Точки:
    113
    NS1 впс-а е добър, но кога ще е готов дългообещавания цпанел за аборигени като мен, свикнали с шер хостинги:)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice