Най-добрият начин за реклама на онлайн магазин?

HunteR

New Member
Здравейте с един приятел от известно време разработваме онлайн магазин за дрехи, обувки и аксесоари и вече сме към приключване.
Програмният код на магазина е готов и като цяло функционира добре. Аз като програмист изчетох една камара статии относно SEO-то, пробвах най-различни tool-ове като seositecheckup.com и други подобни. Опитах да взема и максимум точките от PageSpeed Tools на Google.

Също така разбрах, че за онлайн магазин е изключително важно да имаме SSL сертификат, така че се сдобихме с такъв.

Добавили сме известен брой продукти (около 450-500), с които смятаме, че можем да стартираме.

И сега умуваме относно реклмата. Като цяло не разполагаме с огромен бюджет и смятаме да пропуснем рекламирането в някоя телевизионна медия.
Направихме Facebook страница (скоро ще направим профили и в други социални мрежи) и за 2 дена събрахме около 200 харесвания.
Обисляме да пуснем реклама в Facebook и тук идва въпроса - каква!?
Кое е по-добре - да плащаме за импресии или кликове? Да рекламираме самият онлайн магазин или страницата ни във Facebook, или като цяло някой продукт? Да рекламираме в цялата страна или само в по-големите градове (например София). Възрастова граница за рекламата 18-40 годишни добре ли е?

Добра идея ли е да използваме и Google Adwords?

Какви други начини за реклама бихте ни препоръчали, като пак казвам - изключваме големите медии, които искат по няколко хиляди лева за реклама?
Как процедирате вие?
 
Една от първите стъпки, който бих предприел аз е да поствам(без много спам за да няма негативно блияние) по фейсбук групите за продажба/покупка. На няколко пъти ми се случва да намирам добри стоки за себе си там. В моя случай, рекламата на импресии във фб. се оказа по-добра. Намерете някой дизайнер да ви направи добре рекламата с привличащи цветове и ще имате успех.
 
Най-добрия вариант е Adwords рекламата, тъй като Гугъл използват много добре бисквитките и рекламите Ви ще се показват само на хора, които се интересуват от това. Рекламата по телевизията за мен е най-безсмисленото нещо, то си е направо спам :D Българските рекламни мрежи също не са добра идея. Рекламата във Фейсбук е евтина, но не знам до колко ефективна, все пак има много групи купува-продава, които също вършат работа. Добра идея е да ползвате платформи за обяви, от сорта на OLX, базар, ало, 555.бг и други :)
 
Не всяка обувка става на всеки крак.
Пробвай поетапно различните канали с малки дози и следи внимателно и анализирай резултатите. Най-важният показател не е възвращаемост на инвестицията - вкарал си 100 лв в рекламен канал, от него дошли 1500 лв приходи, а е цената на придобиване на нов клиент. Като за електронен магазин можеш да си настроиш и междинна цена - на напълнена кошница, защото има немалък брой причини хора да се хващат да пълнят кошницата, но нещо различно от рекламните ти усилия да го откаже да продължи. Вкарваш 100 лв в AdWords, спечелваш 8 клиента, значи този рекламен канал ти води нов клиент на цена от 12,50 лв/клиент. С постинги във FB групи, плащаш на трол надница от 100 лв и за 3 дена те има в 150 групи, от тях 20 човека ти стават нови клиенти. Значи по този начин, си спечелил един нов клиент слещу 5 лв. Ако тези изчисления бяха истински, значи инвестирай повече в троленето. И така нататък, адаптивно тествай и нагласяй. Като в тия примери съм изоставил качествената страна на въпроса - какво точно постваш, какви думи таргетираш, какви са текстовете на обявите ти. Там също е въпрос не само на познания за копирайтинг, но и на тестване и непрекъснато усъвършенстване. Можеш, например всеки ден да следиш какви думи са търсени в собствената търсачка в сайта ти, и съответно да правиш допълнителни оптимизации по тях или да ги запазваш като нови думички за adwords.
Между другото, телевизията не е за пренебрегване като инструмент за реклама, включително и като начин за привличане на клиенти и цена на придобиване на нови клиенти - само бегъл пример е Топ Шоп. Но поради обемната инвестиция, това не е канал, който е за малки риби. Store.bg, eMag и други грандове могат да си позволят да инвестират и си имат ефект.
Подобно е мнението ми за печатен каталог, мини каталог и брошура, като предимството им пред телевизията, е че можеш и по-малки тиражирания да правиш - да речем за един град, един квартал дори.
Съответно въпросът ти за геотаргетиране, също не е лишен от смисъл. Доказано е, че потребителите повече вярват на локален бранд, отколкото на национален - има някаква нагласа, че ако нещо стане, винаги можеш да ги намериш и да идеш да се разправяш с тях. Особено за дрехи и обувки, където ще имаш висок процент връщания и откази. Ако си им на близо на клиентите, повече ще ти се радват. За локален маркетинг има и доста ефективни офлайн методи за реклама - билбордове, табели, плакати, листовки по пощенските кутии. Само че понеже е push канал, трябва да инвестираш и в по-агресивна оферта - например да дадеш нещо безплатно на първите 100 регистрирали се, специална отстъпка до еди коя си дата и т.н.
Най-важното е да правиш малки стъпки и повторения, като изследваш резултатите и коригираш кампанията си спрямо тях. Никой няма да ти даде директен отговор къде да си изхарчиш парите правилно - въпрос на адаптация. И имай предвид, че рекламата е най-лесно изплъзващата се инвестиция, при която от глупост, мерак или зор можеш да загубиш колосално големи пари за възможностите си. Особено, когато прохождаш и грешките ти изглежда са простими. Не са простими, боли много, когато губиш и опропастяваш собствените си мечти. Една хубава бизнес идея може да пропадне, не защото е лоша, а защото инвеститора в нея харчи профански самонадеяно.
Успех.
 
Благодаря на всички, които се включихте, както и на CTAH, който написа доста изчерпателен отговор на ЛС.

Набързо си нахвърлих списък с начини за реклама, които възнамеряваме да изпълним:
* Регистриране на магазина в останалите социални мрежи като G+, Twitter и т.н.
* Пускане на отделни продукти в olx и подобни сайтове за обяви и промотиране на стоките
* Регистриране на магазина в каталози като pazaruvaj.com и др.
* Да напечатим плакати и да разлепим насам-натам. (не съм сигурен до колко е законно, но се надявам, че няма да имаме проблем)
* Изпращане на съобщения по E-mail (нтс). (тук не съм сигурен дали няма да имаме проблеми ако изпращаме съобщения на хора, които реално не са се абонирали за това)
* Да пускаме интересни и провокативни статии в блога като ги рекламираме в популярни Facebook страници (не съм сигурен до колко ще е ефективно, но пък поне е евтино).
* И последно, но не по важност - платена реклама в Google AdWords и Facebook.

Та, ако съм пропуснал нещо или имате забележки ще се радвам да ги видя.
 
Според мен мейл-спама е най-отвратителния начин за реклама. Направо ми идва да ги съдя такива тарикати, но не ми се занимава. По-добре пропусни тази стъпка и наблегни на друг вид реклама.
 
Всяка община си има наредба за плакатите - варира от напълно забранено, но разрешено навсякъде. За София би трябвало да се говори с отдел Реклама на общината и принципно е позволено да се лепи само на определените за целта места, каквито няма много. В действителност много фирми си го нарушават най-безцеремонно - лепят по диреци, спирки, трафопостове, огради на строежи. Ако те хванат инспекторите, длъжни са да глобят самия човек. Затова най-често се лепи нощем. Точно сега покрай изборите няма да има ефект, защото поради малките площи времето през което един плакат остава без да е залепен нов върху него е няколко часа.
Моя съвет е да направите по-малки по размер - А5 и да лепите по места, които не са на обществено място, а например в жилищни входове.
 
Благодаря на всички, които се включихте, както и на CTAH, който написа доста изчерпателен отговор на ЛС.

Набързо си нахвърлих списък с начини за реклама, които възнамеряваме да изпълним:
* Регистриране на магазина в останалите социални мрежи като G+, Twitter и т.н.
* Пускане на отделни продукти в olx и подобни сайтове за обяви и промотиране на стоките
* Регистриране на магазина в каталози като pazaruvaj.com и др.
* Да напечатим плакати и да разлепим насам-натам. (не съм сигурен до колко е законно, но се надявам, че няма да имаме проблем)
* Изпращане на съобщения по E-mail (нтс). (тук не съм сигурен дали няма да имаме проблеми ако изпращаме съобщения на хора, които реално не са се абонирали за това)
* Да пускаме интересни и провокативни статии в блога като ги рекламираме в популярни Facebook страници (не съм сигурен до колко ще е ефективно, но пък поне е евтино).
* И последно, но не по важност - платена реклама в Google AdWords и Facebook.

Та, ако съм пропуснал нещо или имате забележки ще се радвам да ги видя.
Като жена - ако стоката е скапана - всичко е безсмислено!
 
Ами не смятам, че стоката ни е "скапана".

Гугъл наскоро ми изведе анализ от резултатите за търсенията и въпроса ми е насочен към СЕО гурутата.
http://oi67.tinypic.com/23w1tp5.jpg
Добре ли е? Имайки в предвид, че имаме 2 backlink-а.
И в прочем как точно ги трупате тези backlinks? Знам, че е като пускам линкове към сайта ни насам-натам, но в повечето форуми има nofollow на линковете.
И ако примерно искам сайта ни да е насочен към българската аудитория трябва ли линковете да са в български сайтове или няма проблем ако са в чуждоезични?
 
Бъди различен.

Предложи безплатна доставка и връщане и на всеки изпращай стоката в два кашона като вторият е готов адресиран обратно до теб - направи връщането на стоката удоволствие и после снимай няколко клипчета които да пуснеш като реклама - яки мацки и пичове купуват дрехи пробват ги у дома и връщат ненужното безплатно и лесно. Ако има едно нещо което спира покупката на дреха онлай е точно чуденката - ами ако не ми стане/хареса дали ще мога да го върна? И не се занимавай със SEO ами с маркетинг. Да яко е да си №1 по супоер дупер кл думи но е по як маркетинга от уста на уста.
 
Бъди различен.

Предложи безплатна доставка и връщане и на всеки изпращай стоката в два кашона като вторият е готов адресиран обратно до теб - направи връщането на стоката удоволствие и после снимай няколко клипчета които да пуснеш като реклама - яки мацки и пичове купуват дрехи пробват ги у дома и връщат ненужното безплатно и лесно. Ако има едно нещо което спира покупката на дреха онлай е точно чуденката - ами ако не ми стане/хареса дали ще мога да го върна? И не се занимавай със SEO ами с маркетинг. Да яко е да си №1 по супоер дупер кл думи но е по як маркетинга от уста на уста.

Абе идеята е супер ама ще те изкъртят от куриерски разходи - трябват ти пет съученички да решат да пробват един следобед малко парцалки за да ти издухат месечния бюджет за дистрибуция
 
Redlemon e прав.

За да можеш да предложиш тази услуга, трябва да познаваш добре таргет групата си и да имаш достатъчно печалба за да можеш да си го позволиш.

Заложи на безплатната доставка. Заложи на опцията ТЕСТ. Не губи време да договаряш условия с други куриерски фирми, а стреляй в Еконт направо.

Българските клиенти обичат да не бъдат ангажирани с определени часове на доставка, затова предпочитат доставка до офис, а кой има най-много офиси > Еконт.

А относно връщанията, дори и след като е заплатен наложения платеж, бъди прозрачен и директен.

Възстановявай суми по банков път, получавай наложени платежи по банков път от Еконт. Намали комисионните максимално.
 
Нямаме стоката на склад, тъй като работим на принципа на дропшипинга.
Второ, имаме безплатна доставка при закупуването на продукти на обща стойност поне 100 лв.
Трето, вече имаме договор с курерка фирма (не е еконт).

За момента работим само с един начин на плащане - наложен платеж.
 
Всичко е според зависи. С някои партньори работим на принципа - идва поръчка, обаждаме се и той изпраща, с други куриера ни ходи взима ги от склада им и ги закарват на клиента, като там можем да сложим опцията ТЕСТ.
 
Бъди различен.

Предложи безплатна доставка и връщане и на всеки изпращай стоката в два кашона като вторият е готов адресиран обратно до теб

Голямо шоу ще падне да знаеш
 

Горе