Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Има евтин, но не сигурен начин - пощите.
Има сигурен, но не евтин начин - DHL, FedEx, etc.

Но няма евтин и сигурен начин!
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Ако ще шаниш по ебай за 1 бройка - пощите.
Ако ще продаваш нещо по-скъпо, повече бройки и т.н. до 30 кила - намери и прецени с кой от двата партньора на ДПД да работиш.
Ако ти трябва скорост - изброените по-горе на безбожните им цени.
Ако ти трябва за Румъния, Гърция, Македония - Спиди или Еконт
Ако ти трябва за нещо като пале и нагоре - спедитори
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Пощите имат ли вече тракинг на пратките?
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Имат доста отдавна тракинг.
Да използвам темата.. Пощите пращат пратки извън ЕС за месец и нещо.. По-бърз и толкова евтин вариант няма.
Но гледам доста сайтове предлагат доставка до 12 дни до всяка точка на света а пращат през бг пощи. Някаква врътка има явно за която не знам.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Имат доста отдавна тракинг.
Да използвам темата.. Пощите пращат пратки извън ЕС за месец и нещо.. По-бърз и толкова евтин вариант няма.
Но гледам доста сайтове предлагат доставка до 12 дни до всяка точка на света а пращат през бг пощи. Някаква врътка има явно за която не знам.

Последно ги използвах преди 2-3 години да върна едни обувки до Англия и ми ги загубиха? Три пъти съм ги ползвал да изпращам малки пакети до UK и две от пратките изчезнаха безследно... Тракинга им беше до границата, а отговора къде е пратката се даваше в рамките на 40 дни...
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

За по дребни неща бг пощите май стават.
По принцип имам един адрес в ДЕ, който ползвам при нужда. После ми ги преопаковат нещата и пращат към БГ. Преди месец- два ми се развали ключа за хавтомобила и си поръчах резервен от ибей + разни други неща. Не погледнах продавача, понеже беше дребна сумата. Като пристигна голямата пратка в БГ гледам на пликчето с ключа сендер-а от.. България :) Мисля, че от Видин беше.

Тоест явно си продават хората и от тук. Все пак да подчертаем отново, за не скъпи неща.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Много зависи каква ти е дестинацията. Ако изпращаш за Нова Каледония нещо много ясно, че ще изчакат да се събере 1/2 чувал материал да качат на самолета.
Изпращал съм за Хонконг - 1 седмица. За Аржентина беше около 2 седмици.

Нашите пощи нямат тракинг?! От къде пък го измислихте това? Препоръчаната пратка не означава тракинг...
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Имат тракинг номер. Можеш да проследяваш докато тръгне от България. После когато пристигне в държавата получател пак го следиш в сайта на тамошната поща като използваш track with options на сайта на бг поща. До Щатите ми стигат пратките за две седмици,а до Англия за десетина дни. Аз имам подписан договор с пощите и им плащам на края на всеки месец.
За трети път пробвам да пусна тоз пост...
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Кажи за този договор подробности (в смисъл такъв не конфиденциална иформация) - къде го сключи, какво "търси" за да ти "отговорят" и т.н. Обвързват ли те с обем продажби и т.н.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Отиваш в клон на пощите или в централата и казваш,че искаш да подпишеш договор. Не те обвързват с обем пратки, няма отстъпки в цените,но плащаш в началото на месеца всички пратки от предходния.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Звучи много добре, но в кварталния клон не могат да ми намерят писмото, пък какво означава да ги питам за подобно нещо... Фактури се издават на кочан... абе мътна и кървава...

ще трябва да се разходя до 1000 и ще споделя информация след това във форума.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Обикновено кварталните клонове не стават за неща, които са различни от: получаване на пенсии, изпращане на писма, получаване на колети, плащане на битови сметки, опашки, затворени гишета („почивка“). В България, различни от „Другата България“ (столицата), само в Централна поща (както писа - 1000). А най-добре и питане на телефоните на пощата. Имат номера и на централното управление.
 
От: Най-добрия вариант за изпращане на стоки в ЕС

Здравейте,

ситуацията е следната, примерно продавам стоки в ebay и искам да изпращам до всички страни в Европейския съюз.

Кой е на евтиния и най-сигурен начин?


Ако продаваш нещо не много скъпо с БГ пощи е ок, 5-7 работни дни трае обикновено до получаването. Дават ти номер, който след като излезе пратката от страната не работи. Тъй като става въпрос за международна система, получателят, който примерно е в Белгия, може да си го проследи от местния сайт на пощите. Трябва му дата на изпращане и номера. Всички пратки са застраховани до 50 Евра, ако не са получени до 30 дни, чак тогава може да направиш рекламация. Много е евтино - 5 - 10 Евро за пакет до 2кг с проследяване. Но Бг си е Бг. В пощата ти гледат пратката, стойността, да имало фактура - това го няма никъде. В чужбина носиш пакета и това е. В Сф поне пред тях го затварят. Ако пращаш 10 пратки средно на ден, вместо да ти отнема 5 мин, ще е около час. Поне така беше от моя опит преди година.

Скъпите неща с ДПД, Speedy, за Германия е още по добре - Интерлогистика, тъй като партньорите им са GLS. Застраховани са до 500 евро и идват за 3, 4 дни. Интерлогистика май им заминават от Варна самолетите, така че сметни един ден до летището там. 25 Евро за пакет до 2кг. В ebay никой нямада ти плати толкова, слагай 15 Евро бърза опция и си прежали другите.

Ако ти изчезне нещо и се съмняваш в нашите, подаваш жалба в полицията, като направят един - два пъти разследване ще спрат да пипат. Това за скъпите пратки.

Успех !
 

Горе