Най-добрия хостинг провайдер!

Най-добрия хостинг провайдер

  • Host.bg

    Votes: 207 70.6%
  • ICN.bg

    Votes: 8 2.7%
  • SuperHosting.bg

    Votes: 38 13.0%
  • FColor.bg

    Votes: 7 2.4%
  • ns1.bg

    Votes: 7 2.4%
  • QHoster.net

    Votes: 2 0.7%
  • ICD.bg

    Votes: 5 1.7%
  • CBOX.biz

    Votes: 2 0.7%
  • Hostbulgaria.com

    Votes: 10 3.4%
  • Inbg.eu

    Votes: 7 2.4%

  • Общо гласове
    293
Статус
Not open for further replies.
zaaron каза:
man0l каза:
Имам огромно желание да си наема сървър ( не сега, когато имам финансовата възможност ), ама май ще е при американски фирми

Пак не е същото, друго си е да си е твоя машината и ти да си решаваш какво ти трябва на нея за какви цели, и да си я тунинговаш според нуждите ;)

Аз само това признавам за хостинг! Но както казах не е за всеки.
Е първо ще си наема, после ще си колокейтна мой :) Че се задават а лот ъф проджектс :)
 
angelovarna каза:
Аз съм на icnbg.com от няколко месеца насам, хостинга не е лош, downtime за този период не е имало :)
Пък и цените са разумни, от съпорта отговарят бързо (веднъж ги питах за нещо и ми отговориха в рамките на 18минути, което си е за завиждане в сравнение с e-varna.net, където ти отговарят след 2 седмици).

Пичовете от суперхостинг отговарят до 10мин, освен ако не трябва да ти отговорят с по-дълго писмо. Звънял съм им и в 2h вечерта, винаги има някой който да помогне ако може. От година и половина съм при тях, хостват ми три сайта и досега всичко е на 6.
Най-новият ми сайт е при Топхост, но там нещата са доста зле. Support-а е под всякаква критика, уикенда забравете някой да ви отговори. За един месец сайта пада 2-3 пъти за по 1-2 часа, засега не е проблем но след като вдигне посещаемостта ще стане.
А за host.bg - един приятел е при тях, съпорта не е много бърз в отговорите, но пък рядко се налага да ги търсиш заради качествената услуга :)

Затова според мен като качество/цена най-добре е при superhosting.
 
Ronson каза:
Липса ICD.bg

Да, те са определено най-добрите. Малко са скъпички, но за качество се плаща, а и хелп деска им е перфектен.
 
webmaster каза:
Ronson каза:
Липса ICD.bg

Да, те са определено най-добрите. Малко са скъпички, но за качество се плаща, а и хелп деска им е перфектен.

Да, наистина са малко по-скъпички ако ги ползваш за единични проекти. Ако ползваш reseller опцията им, тогава цените идват дори по-ниски от тези на "евтините" доставчици.

А, за съпорта - коментара е излишен :D
 
Ronson каза:
webmaster каза:
Ronson каза:
Липса ICD.bg

Да, те са определено най-добрите. Малко са скъпички, но за качество се плаща, а и хелп деска им е перфектен.

Да, наистина са малко по-скъпички ако ги ползваш за единични проекти. Ако ползваш reseller опцията им, тогава цените идват дори по-ниски от тези на "евтините" доставчици.

А, за съпорта - коментара е излишен :D

Скъпи са и то много. Аз за $7 на месец получава хост за неограничен брой домейни, 3ТБ трафик на месец и 360 ГБ пространство. Съпорта ми отговаря почти винаги до 30 минути, само един път се забавиха около час когато им се беше пре**ало нещо в дата центъра и си представям колко запитвания са имали. Малко от към базите данни са слаби и имат ограничения, но с малко приказки и уговорки проблемите се оправят :twisted:
 
Tsanko каза:
Ronson каза:
webmaster каза:
Ronson каза:
Липса ICD.bg

Да, те са определено най-добрите. Малко са скъпички, но за качество се плаща, а и хелп деска им е перфектен.

Да, наистина са малко по-скъпички ако ги ползваш за единични проекти. Ако ползваш reseller опцията им, тогава цените идват дори по-ниски от тези на "евтините" доставчици.

А, за съпорта - коментара е излишен :D

Скъпи са и то много. Аз за $7 на месец получава хост за неограничен брой домейни, 3ТБ трафик на месец и 360 ГБ пространство. Съпорта ми отговаря почти винаги до 30 минути, само един път се забавиха около час когато им се беше пре**ало нещо в дата центъра и си представям колко запитвания са имали. Малко от към базите данни са слаби и имат ограничения, но с малко приказки и уговорки проблемите се оправят :twisted:

За това има конкуренция, предлагане. Всеки е свободен да избира офертата, която го удовлетворява най-много ;-)
 
Моето мнение е субективно, но мнението на Alexa е доста обективно. Проверете и сравнете трафик детайлите за топ провайдърите на хостинг и ще видите че хост бг е каде каде напред, даже всички взети заедно нямат нито такава база, трафик, качество и прочие колкото хостбг. Един малък проблем се явява - цените. Скъпично е там, но без съмнение е най-добрият български такъв.
 
Скъпи са и то много. Аз за $7 на месец получава хост за неограничен брой домейни, 3ТБ трафик на месец и 360 ГБ пространство.

Принципно не е съвсем коректно хостинг провайдър да се включва в тема "най-добрия хостинг провайдер". Но тъй като темата е за БГ доставчици, а горното има отношение към международния хостинг, ще си позволя да се "обадя"...

Като се замисли човек за горната оферта, за 360ГБ дисково пространство само HDD (SATA, най-евтиния вариант), от най-евтините доставчици в USA, ще излезе към 80-90 долара. Като добавиш, че към това трябва да има и backup (горе-долу още толкова), и някакъв хардуер за сървъра все пак :), възможно най-ниската цена за този спейс ще дойде към 200-300 долара. Да не говорим какво се случва като добавиш трафика, заплати и т.н. Нали никой не мисли, че някой хостинг доставчик ще избива няколко години само хардуера, а след това ще чака да избие останалите неща, и евентуално да спечели нещо?
Та така... как се получава че "получаваш" нещо, което струва десетки пъти повече от обявената цена. А дали наистина го получаваш това нещо?

Думичката "overselling" е доста модна напоследък. Общо взето, хостинг доставчиците надпродават ресурсите си стотици и хиляди пъти. Овърсел-ва се всичко - място, трафик, CPU power, съпорт. Дори се овърселва и електрическия ток в дейтацентровете.
Овърселинга не е нещо задължително лошо, стига да се прави в разумни граници. Но масовото слагане на няколкостотин клиента на 5-10ТБ RAID аrray с оферти от по 300GB място - това му викамe crazy overselling. Всеки може да направи сметка...

Хайде малко повече за disk space overselling:
Общо взето, всички хостинг доставчици със 100+ ГБ оферти, които съм разгледал, имат по някакво странно "изискване" в Acceptable Use policy-то си. На по-забито място. Един не позволява повече от еди-колко си файла на акаунта, друг не позволява файлове, които не са свързани със съдържанието на сайта, трети не позволява повече от XX мегабайта архиви, картинки или бази данни, и т.н. и т.н. За да можеш да ползваш целия спейс, трябват доста врътки. Един клиент ще се занимава с такива врътки, други 100 няма да го направят. Така че цялата работа е по-скоро маркетингов трик за привличане на нови клиенти.

Защо и ние (ICDSoft) не правим този трик?
- според нас е най-малкото обида към интелигентността на клиента. "Даваме ти супероферта, обаче ти слагаме малко подводни камъни, че да не ползваш ресурсите".
- най-основното - защото предпочитаме да сме сигурни, че ще можем да дадем/направим на 100% това, което сме обещали.
- накрая - защото препочитаме да не се занимаваме с маркетингови трикове по принцип, а и засега не ни се налага да прилагаме такива.

Та това е една от причините да сме "скъпи".
Трябва да се има предвид, че цената на една услуга се формира от много компоненти, като не е важно само колко се дава, ами и "как" се дава.
Между другото, от клиентите ни от 140+ страни, като че ли тук в България клиентите най-лесно правят компромис с качеството, стига да е евтино.
Както и да е, за българския хостинг... другаде.

Bottomline: Предпочитаме да ни запомнят като качествен хостинг доставчик, а не като евтин такъв.

Поздрави,
Зафо (от ICDSoft)
 
hostbulgaria.com
inbg.eu

и двете компании са на един и същи човек, обаче на първото сървърите са в USA а на второто в БГ. Ползвам ги тях и съм доволен. Коректни са и съпорта им е на ниво.

Същото мога да кажа и за суперхостинг 8)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе